Diğer Öneriler - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Diğer Öneriler

Cevap: # Balazs Dzsudzsak

Neyse Mehmet ben söyleyeceğimi söyledim.Sen fazla iyi niyetli düşünüyorsun,o yüzden gerçekçi bakamıyorsun olaya.Fener'i o kadar övmüşsün ki profilinde Beşiktaş'lı olduğunu görmesem Fenerbahçelisin derdim.Ayrıca 2 kere sordum Fenerbahçe'ye genç yıldız geldi mi diye 1 tane örnek veremedin,yok çünkü öyle bir örnek.

Bu arada Fenerbahçe her yıl banko ŞL'de mi oynuyor?Gerçekten oynuyor mu?Allah Allah Hollanda'dan bakınca olaya baya bir şeyler değişikmiş demek ki.Ben Fener'in bu yıl bile ŞL'ye gidebileceğinden pek emin değilim.

Her neyse konu o değil uzatmak da istemiyorum.Dzsudzsak Fener'e gelirse eğer hayırlı olsun.Asla çamur atmak niyetinde değilim,Serhat'ın dediği gibi eziklik falan da yapmam sadece gerçeklerden bahsediyorum.Çok ciddi bir potansiyeli olsa bu ülkeye geleceğini düşünmüyorum,Stoch da öyle keza.Yoksa Chelsea deli mi 20 yaşındaki oyuncuyu 3-5 milyon euroya bıraksın

Her neyse ülke için hayırlısı neyse o olsun

Alabilirse fener büyük iş yapmış olur..Gelsin bence ligin kalitesi artar..Her gelen yıldız bir sonrakini hazırlar sonuçta..:)

Tabii, Fener gecen yil Avrupa Ligi oynadi, ama arada boyle 1 yil ile iskalamak olabilir. Liverpool'da iskaladi. Ama normalinde banko SL oyniyan bir takim.

Ben gercekci bakabiliyorum, sen aslinda gercekci bakamiyorsun. Sana nedenlerini saydim. Arada imaj farki var. Ovmek degil. Iyi okursan SPORTIF acidan fark yok dedim. Ovmek isteseydim sportif acidan fark var derdim, yani Fener daha iyi bir takim derdim. Oyle birsey demedim, ama Fener'in maddi anlamda cok guclu bir kulup oldugu zaten bilinen bir gercek.

Galatasaray kulubu 2000 yillarinda firtina gibi esip Uefa ve Super Kupa'yi almasi simdiki jenerasyon icin asla fark etmez. Feyenoord kulubu'de 2002 yilinda Uefa Kupasi'ni aldi ama en iyi oyunculari De Guzman Espanyol veya Getafe'ye gidecek.

Yani kisacasi, Galatasaray'a gelen oyunculara bakip, bu oyuncu Fener'e gelmez demen yanlis. Ben sana bunu izah etmeye calisiyorum. Hem Galatasaray'a gelen oyuncular PSV'den buyuk kuluplerden geldi.

Yaptigin kiyaslamalar yanlis, okadar.

Fenerin her sene Şampiyonlar Ligi'ne gittiği saçmalığını bir kenara bırakırsak genelde söylediklerine katılıyorum..:) Bu sene de gidemeyecek çünkü Şampiyonlar Ligi'ne..Ayrıca fenerin imajının Avrupa'da daha iyi olduğunu düşünmen çok saçma..2 sene önce katıldıkları Şampiyonlar Ligi'nde 2 puanla grup sonuncusu oldular vasat bir grupta..Genelde de ortada 3 sene önceki tesadüfi başarıları dışında bir şey yok..:) Maddi açıdan da düşündüğün gibi bir durum yok ortada..Fenerin şirketleri aynı bizimki gibi 2 ye bölünmüş durumda ve her sene açık veriyor..Borçları bizimkinden çok daha fazla ve 5 sene içinde kulübü büyük bir mali kriz bekliyor bir şeyler yapılmazsa..Biz bu sene bu dertten kurtulduk ve bundan sonra rahatız..:) Kafanı yorma sen..

Tabii, Fener gecen yil Avrupa Ligi oynadi, ama arada boyle 1 yil ile iskalamak olabilir. Liverpool'da iskaladi. Ama normalinde banko SL oyniyan bir takim.

Ben gercekci bakabiliyorum, sen aslinda gercekci bakamiyorsun. Sana nedenlerini saydim. Arada imaj farki var. Ovmek degil. Iyi okursan SPORTIF acidan fark yok dedim. Ovmek isteseydim sportif acidan fark var derdim, yani Fener daha iyi bir takim derdim. Oyle birsey demedim, ama Fener'in maddi anlamda cok guclu bir kulup oldugu zaten bilinen bir gercek.

Galatasaray kulubu 2000 yillarinda firtina gibi esip Uefa ve Super Kupa'yi almasi simdiki jenerasyon icin asla fark etmez. Feyenoord kulubu'de 2002 yilinda Uefa Kupasi'ni aldi ama en iyi oyunculari De Guzman Espanyol veya Getafe'ye gidecek.

Yani kisacasi, Galatasaray'a gelen oyunculara bakip, bu oyuncu Fener'e gelmez demen yanlis. Ben sana bunu izah etmeye calisiyorum. Hem Galatasaray'a gelen oyuncular PSV'den buyuk kuluplerden geldi.

Yaptigin kiyaslamalar yanlis, okadar.

Ciddi bir potansiyele sahip genç bir oyuncunun Türkiye'ye rahatlıkla getirilebileceğine inanmak gerçekçilik değildir.Fenerbahçe'nin her yıl banko ŞL'ye gitmesiniyse nereden çıkardın hiç anlayamadım

Türkiye'yi tanımıyorsun,farklı bir gözle bakıyorsun ve normalde olmayan şeyleri varmış gibi gösteriyorsun.Fenerbahçe Güiza'ya 14 milyon euro vermiş bir kulüp.Getiriliş biçimine baktığın zaman İspanya gol kralı ama onun ötesinde nasıl bir futbolcu olduğunu demek ki bir tek Fenerbahçe görememiş.Böylesine har vurup harman savuran bir takımın şimdiye kadar 1 tane bile genç yıldız getirememesine rağmen istediği çoğu futbolcuyu getirebilirmiş imajı yaratman akıl alır gibi değil.

Gerçekçi olmayan birisi varsa bu ben değilim

Her takimin kotu gecen bir senesi olur. Fener'de bu 2 sene onceydi, ama bu 3 sene once tum Avrupa'nin gozu onunde Chelsea,Inter,Sevilla gibi takimlari yikmasini lekelemez. Dedigim gibi, koca Real Madrid bile bukadar erken elenebiliyor, Liverpool gruptan cikamiyor, ama basarilar akilda kaliyor. Ama 8-10 yil once alinan basarilar simdi gecmiyor.

Fener'in imajinin iyi olmasinda 2007/2008 sezonun basarisinin yani sira aldigi oyuncularin katkisi var. Burda kupa felan almasada, ondan sonraki sene aynisini yapamamis olsada yinede kendilerini gosterdiler. Roberto Carlos gibi bir adam bu takima gelirse, bir anda tum dunya bu takimin ismini duymus olur. Bircok futbolsever sadece bu Carlos'u izlemek icin Fener'in macina bakmis olabilir, olmustur'da. Bunun yani sira Guiza, nekadar berbat oynamis olsada, 2007/2008 sezonunda Ispanya'nin gol krali oldu. Tum Avrupa bu ismi duydu, taniyor. Bu oyuncu Fener'e gittiginde her Ispanyol, kucugunden buyugune kadar Fenerbahce ismini en az 1 kez gazetelerde veya televizyonda okumus,duymustur. Santos'da su an Real Madrid'in listesinde bir oyuncu, Fener'e gelmeden bircok kulup pesindeydi.

Aldigin oyuncu imaj'ini etkiler. Ben Guti'nin Galatasaray'a gelebilecegini duydugumda sevinmistim, yasi 33 olsa bile. Cunki bu Fener'in Carlos'da yaptigi hamle gibi olurdu. Bir anda bircok futbolsever dahada sempati duyardu ve genc oyuncular bu oyuncuyu ornek alabilirdi. Elano, Baros, Kewell'da buyuk transfeler, ama Carlos veya Guiza statusunde degil.

Maddi durumlari ile ilgili,

Bence oyle teorilere inanmaya gerek yok. 12 yil once 16 milyonluk butcesi olan bir takimin basina gecip simdi 345 e cikaran bir yonetici ne yaptigini bilen yoneticidir, en azindan ekonomik acidan. Aziz Yildirim nekadar gicik, diyer kuluplere yuksekten bakan bir yonetici olsada mukemmel bir is adami. Fener'in oyle maddi sikintiya girecegini sanmiyorum, girecek olsaydi coktan girerdi bile.

Ciddi bir potansiyele sahip genç bir oyuncunun Türkiye'ye rahatlıkla getirilebileceğine inanmak gerçekçilik değildir.Fenerbahçe'nin her yıl banko ŞL'ye gitmesiniyse nereden çıkardın hiç anlayamadım

Kardesim, kimse RAHATLIKLA demiyor. Bunu sen kendin yaziyorsun. Ben GETIRILEBILIR diyorum, kim nerde rahatlikla yazmis ? Sen sadece YAS'a bakiyorsun, lutfen dedigim diyer etkenlerede bak. Simdi Hazard ve Fener diyorlar, tabii boyle bir oyuncu asla gelmez Turkiye'ye. Aguero'da gelmez, Schweinsteiger'da gelmez, Toni Kroos'da gelmez, Nasri'de gelmez. Bu tur oyuncular tabii gelmez, ama hangi takimda hangi ligte ne yaptigina bakmalisin ve taliplerine.

Kolay gelir diyen yok, bunu nerden cikarttiginida anlamiyorum. GELIR diyorum, ama tabii bu oyuncuya ve kulubune bagli. Dzsudzsak gelir, nedenlerini saydim. Eden Hazard gibi Fransiz liginde oynayan Real Madrid ve Liverpool gibi talipleri olan bir oyuncu tabii gelmez. Ornek olarak. Boyle bircok genc oyuncu var.

Ama sen cok basit dusunuyon be kardesim. Biraz daha guven Turk takimlarina. Yukseliste olan bir lig Super Lig, Galatasaray/Fb dersen her sene sampiyonluga oynayan, mukemmel atesli taraftari olan bir kulupten bahsediyorsun.

Fener'in SL maceralarine gelince, gecen sene kacirdilar, ondan onceki 2 sene oynadilar, 2006 kacirdilar yanilmiyorsam, ama 2005,2004,2003 bu sezonlarda oynadilar. Yani sen anla banko'yla ne demek istedigimi.

Peki Mehmet haklı olduğun taraflar vardır ama ben olaya daha çok oyuncuların gözüyle bakıyorum,empati kuruyorum yani.Ben genç yaşımda EPL'nin ya da La Liga'nın orta sıra takımlarından bir teklif alsam Türkiye'yi aklımın ucundan bile geçirmem.Zaten 99% bütün oyuncular da böyle bakar olaya.Diyelim ki Türkiye'ye gitmeyi göze aldım,Fenerbahçe çok da cazip bir takım sayılmaz,en azından Galatasaray gibi bir ismi yok Avrupa'da ya da Rijkaard gibi bir marka yok başında.

Bak, senle bu konuda hemfikir degiliz. Sen genc bir oyuncu PL/PM'in ortalarinda oynayan takima gider TR'ye gelmez diyorsun. Ben ise gelir diyorum. Nedeni ise FB/GS'le sampiyonluga oynar, SL'de top kosturur, olmadi AL'de. Ligin ortasinda bir takimda oynarsan kotu bir sezonda kume'ye bile dusebilirsin.

Kume'ye dustugunde hangi takim seni alicak ? Tuncay bunun en iyi ornegi. Gitti Boro gibi takima, daha iyi takimlara gidebilirdi bekleseydi, ne oldu ? Kume'ye dustuler, simdi ne oldu ? Stoke City'de, ve West Bromwich gibi vasat bir takim bile Tuncay'a talip.

Ortalarda oynayan bir takima gitmek FB/GS'e gitmekten cok daha riskli, lig Super Lig bile olsa.

Doğru tabi şampiyonluğa oynuyoruz ama o 2 lige kıyasla kalitesiz bir lige sahibiz.Sadece takım bazında düşünme.Stadyum bazında düşün,bizdeki bilinçsiz taraftar kitlesinin aksine onlardaki seyirci desteğini düşün,genç bir oyuncunun kariyer planlamasını transfer pazarını düşün,İngiltere'deki harika atmosferi düşün.Yani atıyorum Aston Villa'yı ya da Atletico Madrid'i bence Fb ve Gs'ye 50 kere yeğleyecek oyuncular var Avrupa'da.Bundan zerre şüphem yok çünkü gerçek bu.Senin dediğin gibi bizi seçecek oyuncular genellikle Güney Amerika'lılardır.Onların birçoğu parayı kariyerden önde tutuyorlar ve burayı salla başını al maaşını olarak görüyorlar

Dogru soyluyorsun, Super Lig ne bir PL nede PM, ama hedefleri buyuk olan bir oyuncu ortalardaki bir takima gitmez, BUYUK hedefleri olan bir takima gitmek ister. En azindan ben boyle dusunuyorum, ve bircok sporcununda boyle dusundugunu saniyorum. O genc yeteneklerden biri ben olsam ben FB/GS'i secerdim, cunki buyuk hedefleri olan bir takim. Hem bizim ligimiz okadar berbat degil, bu konu Hollanda ligindeki bir oyuncu ile ilgili ve bizim ligimiz Hollanda liginden daha ustun, yani hem sportif hem maddi acidan Dzsudzsak icin bir ilerleme olur Fenerbahce.

Stadyumlarla ilgili haklisin. Ama birkac sene icinde bu sorun cozulur. Bilincsiz taraftalarimiz olabilir, ama inan Avrupa'da herkez Turk taraftarlarini met ediyor en atesli taraftarlar diye. Buda bir oyuncu icin onemli.

Türkiye'yi tanımıyorsun,farklı bir gözle bakıyorsun ve normalde olmayan şeyleri varmış gibi gösteriyorsun.Fenerbahçe Güiza'ya 14 milyon euro vermiş bir kulüp.Getiriliş biçimine baktığın zaman İspanya gol kralı ama onun ötesinde nasıl bir futbolcu olduğunu demek ki bir tek Fenerbahçe görememiş.Böylesine har vurup harman savuran bir takımın şimdiye kadar 1 tane bile genç yıldız getirememesine rağmen istediği çoğu futbolcuyu getirebilirmiş imajı yaratman akıl alır gibi değil.

Gerçekçi olmayan birisi varsa bu ben değilim

Guiza'yi zerre kadar sevmem, alinmasinin da hata oldugunu dusunurum, ancak Guiza'yi Avrupa Sampiyonasi'nda Ispanya milli takiminin ucuncu forveti oldugu, bir onceki sezonda 27 gol attigi bir donemin ardindan transfer etmek sacmalik degildir. Ustelik transferinde rol oynayan kisilerden biri zaten takimin basina gecirilen Ispanya milli takim antrenoruyse o zaman gayet de normal karsilarim. Oyle bir anlayis var ki memlekette, Fenerbahceliler de dahil olmak uzere tabii ki, gelen oyuncu mutlaka ama mutlaka makina gibi oynasin, onune geleni yere devirsin, ezsin gecsin, eger kotu cikarsa da koy gotune gitsin. Transfer bana kalirsa boyle yapilmiyor - bu sene basinda Elano alindiginda ben de cok iyi bir transfer oldugunu dusunmustum, ancak gosterdigi performans pek de beklendigi gibi olmadi. Ama gidip de bunun uzerine Elano kotu transferdi diyemem, boyle yazilmamali tarih.

Takimlarin transfer politikalari sabit degildir, surekli degisir. Nasil bundan bes sene evveline kadar ucuz ama faydali olabilecegine inanilan yabancilar Galatasaray takimina doldurulduysa, ki isimlerini bile hatirlamiyorum cogunun, son iki yildir Hakan Bilal Kutlualp doneminde Fenerbahce'nin izlemis oldugu yolu izlemeye basladi kulup, ve yaslari 20lerin ortalarinda ya da sonlarinda olan gayet kaliteli adamlar parasi neyse verildi, alindi. Fenerbahce de su anda bir kabuk degistiriyor, kalici olmasini istedigim bir politikaya yonelip gelecek vaad eden, nisbeten genc oyunculari takima toplamaya calisiyor.

Iki takima bakiyorum (zira Besiktas maalesef Fenerbahce'nin 1990larina oykunuyor, icim burkulmuyor degil):

Elano

Keita

Andre Santos

Cristian

Neill

Lugano

Baros

Muhtemelen:

Stoch

Dzsudzsak

Az bir ihtimal ama ilgilenildigi ve en azindan Fenerbahce'nin Juventus ve Inter'e en ciddi rakip olmasindan oturu:

Krasic

Simdi, bu adamlar gercekten ust duzey futbolcular. Takim da pek onemli degil, sen ikisini begenmezsin, ben digerlerini begenmem, bu degil anlatmak istedigim. Bu adamlar bu ligin kalitesini artiran, gelecekte buraya gelmesi muhtemel oyuncularin da onunu acan topcular. Dolayisiyla oncelikle buraya parlamakta olan adam gelmez imajini silmemiz gerekiyor. Bal gibi geliyor iste. Andre Santos milli takima cagrilmadi, ama henuz gecen sene ilk 11 oyuncusuydu. Yasi 25-26 mi ne. Elano dunya kupasinda Brezilya'nin ilk 11'inde oynayacak. Keita da, Lugano da, Stoch da, gelirse Krasic de. Fenerbahceliyim Fenerbahceli olmasina, ama Fener-Galatasaray macina gittigimde Umit Karan'in yerine Baros'u gordugumde seviniyorum acikcasi.

Italya ligini seyrediyoruz herhalde hepimiz, sahalarindan tut zeminine kadar, maclara giden seyirci sayisindan tut irkciliga kadar, oynanan futbolun kalitesinden tut hakemlerine kadar gercekten de iyi degiller, hatta yuzum eksiyerek seyrediyorum cogu maci. Turkiye'nin de adini duyurmasi icin yapmasi gereken hamleler var - stadlarini duzeltmesi, futbola, salt futbola olan ilginin artirilmasi, medyanin birazcik da olsa temizlenmesi, ve Anadolu takimlarinin kalitelerinin artmasi gerekiyor. Bence bir suredir bu yonde iki ileri bir geri gidiyoruz zaten, ama bana kalirsa o kadar gomulmusuz ki zavalli ve minik cekismelere pek de farkinda degiliz katettigimiz yoldan. Acikcasi sirf geleneginden ve Avrupa'daki yadsinamaz basarilari yuzunden hakettiginden fazla cazip gorunen Italya ligini kalite olarak gecmememiz icin bir sebep yok - evet, oncelikle Rijkaard'a tribunden ana avrat kufreden bagri acik Sivasli agir agabeyleri yok etmek gerekiyor, ama gercekten duzgun bir planlamayla olmayacak sey degil. Bundan 15 sene evvel emin olun Hollanda ligi bile bize uzaylilarin ligi gibi geliyordu, ancak bugun onlarin liginden cok ilerdeyiz kanimca.

Bir de su sampiyonlar ligi olayina aciklik getireyim - 2004 yilindan beri Fenerbahce - onumuzdeki sezon da dahil - 7 sezonda 4 kez sampiyonlar ligine katildi, bir kez on elemede elendi, bir kez ligde ucuncu olup uefa avrupa ligine gitti, bu sene de on eleme oynayacak. Sonucta 7 sezonun altisinda Sampiyonlar Ligi'ne gitme hakkini elde etti, bu sene de becerebilirse - evet, onceki senelere gore cok daha mesakkatli - besinde de gitmis olacak. Turkiye gibi uc tane denk kulubun oldugu bir ligde bunu basarmak bence hatiri sayilir bir basari, ve yabanci bir futbolcunun onune sunulabilecek gecerlilikte bir portfoy. Sampiyonlar liginde surekli basarili olmak ise ciddi bir emek ve sans da gerektiriyor, ozellikle Turkiye gibi henuz ulke puani 9-10.luktan oteye gidemeyen ulkeler icin.

Hollanda Birinci Futbol Ligi takımlarından PSV Eindhoven'in sportif direktör Marcel Brands, Balazs Dzsudzsak ile ilgili Fenerbahçe'den bir teklif gelmediğini açıkladı.

Brands, son iki haftadan bu yana Macar futbolcunun Fenerbahçe'ye transferiyle ilgili yazılanlar hakkında De Telgraaf Gazetesine açıklamalarda bulundu.

25 yaşındaki Dzsudzsak, Fenerbahçe'ye seve seve gideceği yönünde beyanlar verirken, Brands, Fenerbahçe'den hiç bir kişinin şimdiye kadar transferle ilgili kendilerini aramadığını belirterek, ''Dzsudzsak'ı almak isteyen kulüplerin, bonservis için bize başvurması gerekiyor. Ancak yazılanların aksine Fenerbahçe'den şimdiye dek böyle bir talep gelmedi. Kendisi bu sezon da bizde forma giyecek'' diye konuştu.

F.Bahçe Dzsudzsak'a teklif götürdü mü?, DÜNYADAN FUTBOL, İnternet Spor, Spor haberleri, Yerel spor, Yerel haber, Spor, Haber, Foto Haber, Video Haber, Futbol, Basketbol, Motor Sporları, Formula 1

Fener PSV'ye resmi bir teklifte bulunmamis olabilir, ama oyuncu menajeri ve kendisiyle ilgilindendigini soyluyor. Dzsudzsak PSV'den 100% gidecek, gecen sezon PSV SL oynamassa 100% gidecegini kendisi soyledi.

Diğerleri neyse de Cristian nedir? :D

Yazida belirtmistim, herhangi birinin cikip "cristian mi, o da ne" demesi degil onemli olan. Hos, Fenerbahceliler de begenmiyorlar Cristian'i, ama ben bayagi iyi buluyorum, hatta bu sene su yabanci olayina kurban gitmezse takimin en onemli iki uc isminden biri olacagini dusunuyorum.

Neyse, konuyu saptirmayalim.

Xherdan Shaqiri

56.png

Xherdan Shaqiri

KLÜP: BASEL UYRUK:İSVİÇRE YAŞ:18 BOY:1.70 KİLO:69

POZİSYON: SOL AÇIK(ORTA SAHA SOL , SOL BEK , SAĞ BEK , SAĞ AÇIK)

AYAK: HER İKİ AYAĞI İSTATİSTİKLER: 41 MAÇ 6 GOL 5 ASİST ;MİLLİ TAKIM 3 MAÇ (DÜNYA KUPASI 23 KİŞİLİK KADRODA)

İlla ki bir sol açık lazımsa hem oyun karakteri hem gelecek hem yetenek açısından stoch dan daha kaliteli fakat oynadığı lig nedeniyle stoch kadar göze batmamış müthiş bir futbolcu...

Ligde ve kupada zafere ulaşan baselin en büyük destekçisi oldu bu yıl ve onun bu performansı milli takımla dünya kupasına gitmesine yetti.Şu an görünen yedek kulübesinde Hitzfeld in yanında başlayacak gibi maçlarda çünkü daha tecrübeli oyuncular var önünde behrami ve barnetta gibi...Fakat maçlarda takıma verdiği büyük enerji ve oyunu hareketlendirme kabiliyeti sonraki aşamalarda vazgeçilmez olmasını sağlayabilir.

Kosova doğumlu ve basel altyapısından yetişme.Bu altyapıda geçen yıl ki Bluestars youth cup da fifanın genç takımlar organizasyonu(manchstr ve real gibi takımlar yer almış ve fenerde katılmış fakat takım olarak dökülmüştü) kupasını aldılar ve takımının en önemli oyuncusu olarak göze çarptı.

ÖZELLİKLERİ

Genellikle sol kanatta görev yapıyor ve sol kanadı daha çok seviyor.İlk izlediğinizde dikkatinizi güçlü bacakları , hızı,dribling yeteneği , gücü ve dengesi çekiyor.Müthiş kuvvetli bacakları var size carlosu hatırlatabilir.Sürekli savunmanın üstüne oynayan , çevikliğiyle tam bir baş belası ve müthiş hırslı.Arda gibi içeri sokulmayı kendini şut pozisyonuna sokmayı çok seviyor ve özgüveni çok çok yerinde.

Defans veya ofans oynaması farketmiyor sol kanadı tamamen kapatan bir yapısı var.Sahada hiçbirşeyden çekinmiyor, hani izleriz ya genç oyuncu çabalar çabalar ama şut atacakken ben vurmayayım pas vereyim bu abim vursun der ,kesinlikle bu konuda affı yok...

Hızı sayesinde kolay adam geçiyor . teknik açıdan keita kadar etkili değil ama sahaya ondan daha sağlam basıp kanadı tamamen kilitleyebiliyor.Mücadele gücü açısından da keita kadar atletik değil zaten keita uzun bacaklı shaqiri ise daha kısa ve kalın bacaklı stilini ardaya benzetebilirsiniz daha hızlı daha güçlü ama oyun zekası olarak arda kadar değil elbette.

Ek olarak o kadar hırslı ki taraftar için oynamayı biliyor Sarp ın formasını yırttığı anı hatırlarsınız bu ruh bu çocukta mevcut...

Bu zamana kadar bütün incelemelerimde oyuncunun eksik yönlerini belirttim fakat shaqiri tecrübe dışında bir eksikliğe sahip değil.A takım seviyesinde ilk yılıydı ve büyük kulüpler 1 yıl daha bekleyeceklerdir.En azından milli takımda yerini sağlamlaştırmasını isteyeceklerdir.

transfer ücreti 3 - 4 m. euro civarı --basel şampiyonlar ligine katılıyor fakat yine de Galatasaray ismi daha büyük bir isim...Daha önce gökhan inler ,kuzmanovic,rakitic , derdiyok vb genç yeteneklerini satan basel zorluk çıkartmayacaktır.En fazla parayı rakitic den almışlar o da 4.5 m. euro diğerleri 2 ve 3 civarı...Elimizi çabuk tutmazsak ilk bundesliga da izleriz büyük ihtimalle..

YouTube - Xherdan Shaqiri - The talent of modern football

Üst Alt