Dizi Başlığı - Sayfa 246 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Mindhunter'ı izledim birkaç hafta önce, o kadar hoşuma gitti ki birkaç günde bitirdim 2 sezonu da. Sonrasında resmen boşluğa düştüm. İnşallah devam ettirmemek gibi bir hata yapmazlar, çok kaliteli.

Onu bitirdikten sonra ne izleyeyim derken Breaking Bad'e sıfırdan başlayayım dedim, en son herhalde 2013'te izlemiştim. Son sezondayım şu an. Çok güzel tabii, kalitesine diyecek laf yok ama biraz abarttığımızı fark ettim. En baştan başlayıp da neredeyse aynı tadı aldığım diziler gibi olmadı. House gibi, Dexter gibi, Game of Thrones gibi tat alamıyorum. Belki keyifsiz bir dönemime geldi bilemiyorum.

Oz, Sopranos, Wire için ise çok daha azını düşünüyorum. Oz'u 2 kere diğerlerini 1'er kere izledim. Kaliteliler evet ama o kadar. Geri kalan laflar kesinlikle abartıdan ibaret. İlk kez izlerken bazı karakterlerden ya da olaylardan etkilenip çok yükseğe koyuyoruz ama bu kadar abartılacak diziler değiller.

Wire için biraz daha ayrı konuşmak lazım. Konusu, kurgusu çok derin bir dizi. Çoğu diziye göre "ciddi" bir dizi, kurgunun gerçekliği inanılmaz. La Casa de Papel gibi fantazi ötesi saçmasapan dizilerle kıyaslanmayacak kadar kaliteli. Ama çok mu keyif aldım izlerken, hayır.

Senaryo, diyaloglar, müzikler, gerçekçilik hepsi önemli ama asıl mühim olan keyif almak.

the wire’i tarihin en iyisi diyen de oldu ama hem oz hem the wire’in 3. sezonundayim ozda 3.sezona gelirken bi bolum bile sikilmadim ama the wire icin oyle diyemem. bitirince de sopranosun onune koyamam gibime geliyo da bakalim. ilk sezonu karakterleri olayi falan cok sevmistim wire’da. yuksek girip asagi sogru seyrediyorum gibi

the wire’i tarihin en iyisi diyen de oldu ama hem oz hem the wire’in 3. sezonundayim ozda 3.sezona gelirken bi bolum bile sikilmadim ama the wire icin oyle diyemem. bitirince de sopranosun onune koyamam gibime geliyo da bakalim. ilk sezonu karakterleri olayi falan cok sevmistim wire’da. yuksek girip asagi sogru seyrediyorum gibi

Ilk 2 sezon mutis sonra biraz sacma hikaye ve karakterler giriyor ama yine iyi

Tam da cinayetlerden elini eteğini çekmişken karıyla çocuğun yanına gitmedi ki zurna herif. Bu sefer doğru karıyı da bulmuş idi. Bir de son herifi Deb'e yakalatma fantazisi nedir?

şimdi
doğru karı mı meçhul diyorum o son karı çok bencil it bir karıydı bana göre
yani ilk karı aslında en iyisiydi en sexy de o idi bu karı sadece onu olduğu gibi kabul ediyor sanıyordu halbuki karı habire birini zehirleyen psikopatın teki. dexteri kullanmakta idi ayrıyetten o yüzden tekin bi karı değildi. harisonu da keşke ritanın ana babasına teslim etseydi
debe yakalatması da tekrar polis olmakta olan kardeşine hoş 1 jest olmakla birlikte bu işlerden kurtulduğnun mühim bir belirtisi idi tabi o dalyarak girip herifi salmasa

şimdi
doğru karı mı meçhul diyorum o son karı çok bencil it bir karıydı bana göre
yani ilk karı aslında en iyisiydi en sexy de o idi bu karı sadece onu olduğu gibi kabul ediyor sanıyordu halbuki karı habire birini zehirleyen psikopatın teki. dexteri kullanmakta idi ayrıyetten o yüzden tekin bi karı değildi. harisonu da keşke ritanın ana babasına teslim etseydi
debe yakalatması da tekrar polis olmakta olan kardeşine hoş 1 jest olmakla birlikte bu işlerden kurtulduğnun mühim bir belirtisi idi tabi o dalyarak girip herifi salmasa

:asd:

Apple'ın Ted Lasso dizisi çıkmış. Şu ana kadar 5 bölüm yayınlandı ve ilk 2'sini izledim gerçekten güzel dizi olmuş. Futbol ile ilgili sonunda kalitesi yüksek bir iş gelmiş. Konusunu fragmanı izlerseniz az çok anlarsınız ama amerikan futbol koçunu premier ligde menajer yapmayı anlatıyor. Skeçten diziye uyarlanmış ve gayet iyi gidiyor şu ana kadar kesinlikle izlenir.

Apple'ın Ted Lasso dizisi çıkmış. Şu ana kadar 5 bölüm yayınlandı ve ilk 2'sini izledim gerçekten güzel dizi olmuş. Futbol ile ilgili sonunda kalitesi yüksek bir iş gelmiş. Konusunu fragmanı izlerseniz az çok anlarsınız ama amerikan futbol koçunu premier ligde menajer yapmayı anlatıyor. Skeçten diziye uyarlanmış ve gayet iyi gidiyor şu ana kadar kesinlikle izlenir.
Listeye aldim

1598800765464.png
şu 2 hral yeter
çeşitli yerlerde forest whitaker ve michael pena da boy gösteriyor
sons of anarşi izlediyseniz ona benzior ztn aynı adamlar yapmış
aksiyon - komplo - hıyanet - strateji - ölüm arayanların zevk alacağı bir yapım olur

Brooklyn 99'ı bitirdim 7 sezon ama bölümler 20 dakika olduğu için baya akıyor. Hafif bir office havası var o kadar iyi değil tabii ama ben beğendim. Tam çerezlik dizi. 8. sezon onayını da almışlar ama pandemi dolayısıyla saracak sanırım baya.

Üst Alt