Dizi Sektörü Çöküyor mu? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dizi Sektörü Çöküyor mu?

Böyle olacağı belliydi. Normal hızda oynatsan 1 saat 15 dakika sürecek bölüme slow motion dayayıp süresini 2,5 saate çıkarıyorlar. Gereksiz diyaloglar, uzun uzun bakışmalar, ağlamalar inlemeler falan filan.

Yerli dizileri genelde izlemiyorum sadece Muhteşem Yüzyıl, Vatanım Sensin vs... gibi dönem dizilerini takip etmeye çalıştım amma ve lakin onları da izlediğime izleyeceğime pişman oldum. Mesela Vatanım Sensin'i 50 bölümden 100 saat izleyeceğine 6 bölümden 6 saatliğine eski TRT yapımı olan "Kurtuluş" dizisini izleyin daha iyi. Çok daha gerçekçi ve çok daha kaliteli. Türk kızı Yunan teğmene aşık oluyor gibi bayağılıklar da yok mis gibi.

geçen bi diziyi izlemek zorunda kaldım cennetin kızları mıdır nedir arabada yangın sahnesi çekmişler evlere şenlik. o nası yapmacık bi telas, o nası efekt tam komedi.
flash tv oyunculuguna dogru gidiyor özel kanallardaki diziler. hadi onlara para vermiyorlar sokaktan toplayıp oynatıyorlar, bunlara binlerce lira saçıp bu performansı almaları işin tuhafı.
izleyicinin beynini uyusturmaya yönelik yapımlar hepsi. kaliteli bişey izlemez bu beyni yanmıs izleyici. alıştırdılar çünkü yıllardır berbat/rezalet dizilere.

belcika ligi özetlerine bakar oldum sırf bu müptezelleri izlememek için. normal kafayla alınmıs kararlar değil çünkü bu yapımlar. oynatanda mal, oynayanda mal. son dönem için çukur fena değil sanırım. ona da saatlerinden dolayı yemediğinden baslamıyorum. 2-2.5 saatten asagı değil 1 bölüm. yazık günah. kanalın 4 saatini rahat bir sekilde geçirmesi için hem oyuncular harab oluyor hem de asırı boktan diziler ortaya cıkıyor.

bu dik durusu saglayan son zamanda börü oldu. star tv ile anlasamasa internet dizisi seklinde yayınlanacaktı, bu sefer noldu? kanal yola geldi. keske herkes bu cesareti sağlayabilse.
bide erdal besikcioglu reizin dizisi vardı 8-10 bölüme sezon finali yapmıslardı onlarda.

oh nefretimi kustum iyi geldi.

Böyle olacağı belliydi. Normal hızda oynatsan 1 saat 15 dakika sürecek bölüme slow motion dayayıp süresini 2,5 saate çıkarıyorlar. Gereksiz diyaloglar, uzun uzun bakışmalar, ağlamalar inlemeler falan filan.

Yerli dizileri genelde izlemiyorum sadece Muhteşem Yüzyıl, Vatanım Sensin vs... gibi dönem dizilerini takip etmeye çalıştım amma ve lakin onları da izlediğime izleyeceğime pişman oldum. Mesela Vatanım Sensin'i 50 bölümden 100 saat izleyeceğine 6 bölümden 6 saatliğine eski TRT yapımı olan "Kurtuluş" dizisini izleyin daha iyi. Çok daha gerçekçi ve çok daha kaliteli. Türk kızı Yunan teğmene aşık oluyor gibi bayağılıklar da yok mis gibi.
Üstat zaten bir türkün rum ordusunda görev yapmasını beklemek angutluğun öndeni gidenidir yahu...Eğer kripto hıristiyan değilse hiç bir türk o günkü helen ordusunda görev yapamazdı...Müslümanı direkt süngüye oturtuyorlardı :)

Dizinin son 5 dakikasını yarım saate yayıyorlar. Müzikal gibi geçiyor ve bir çok örnek var. İnsanın izleyesi gelmiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

türkiyede komedi dizilerini saymazsak yapılmış en kaliteli iş ezel dizisidir. gerisi hep birbirinin laciverti cıvık cıvık aşklar entrikalar,duygu sömürüsü. milletimiz 3 saatlik kalitesiz dizileri talep ediyor yapımcılar da bunları arz ediyor. arz talep meselesi

Youtube hariç izlememeye çalışıyorum.30 dakikalık reklam süresini GOT hariç hiçbir yapım hak etmiyor.Reklamlar hakikaten tvden soğutuyor.Üstüne 2.5 saat dizi mi olur yahu.
Tartışma programı izliyorum ve tam konsantra olmuşum tak reklam.Yanılmıyorsam 1 saat içinde 2 reklam veriyorlar.
En iyisi yine belgesel kanalları.İzlediğim 1 dizi vardı onu da bitirdiler.Geriye survivor kaldı ama o da sıkmaya başladı.

Yüreğin yetiyorsa bu lafları hileon fanı @Serkan Şafak 'ın yüzüne söyle Erman efendi !!!

eskiden dizi konusunda gayet iyiydik

politikayla fazla alakasi olmayan süleyman çakirli kurtlar vadisi, avrupa yakasi, ekmek teknesi, ezel, yabanci damat, leyla ile mecnun, en son babalar duyar filan vardi

simdiklerin 99%i trash

Az ve kaliteli dizi yerine, kalitesiz diziler cikarirlarsa böyle olur. Sacma sapan senaryo ile dizi cekiyorlar kanallarda buna müsade ediyor sonra reyting tutmayince hemen yayindan kaldiriyorlar. kanal sahiplerin sucu bence, biraz secici olun dizi konusunda ozaman da bu sektör mecburen de kendini gelistirmesi gerektirir.

Bana kalırsa en önemli sorun uzun süren dizi süreleri ve sektörün bu noktaya gelmesi.

2000 öncesi yıllarda dizi sürelerinin kısa olduğu zamanlarda dizilerde genelde iyi oyuncular oynayabildiği gibi bu oyuncular aynı anda bir kaç dizide oynayabiliyordu.

Güler Ökten, aynı dönemde Bizimkiler ve Baba Evi,
Aykut Oray, aynı dönemde Bizimkiler ve Gurbetçiler,
Ercan Yazgan aynı dönemde Bizimkiler ve Kaygısızlar gibi bir çok örnek vardı.

Maalesef o zamanla bu aman arasında dağlar kadar fark var ve nedeni de sektör.

Salı mı ne ufak tefek cinayetler var abartmıyorum dizi 12 ye dogru bitiyor

Hayatımdan soğuyorum o gün resmen hatun izliyor premium dizisi 4K netflix arkada çürüyor

Shameless stranger things varken me güzel 2şer bölüm izliyorduk

Bir tek vatanım sensin bar tahammül edebildiğim o da bitiyor

45 dk geçmemeli diziler keşke khk çıksa da kurtulsak bu dizilerden

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt