Dome: "Benim için bir maça hazırlanmanın en önemli yolu, önceki maçı kazanmaktır" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dome: "Benim için bir maça hazırlanmanın en önemli yolu, önceki maçı kazanmaktır"

Bizim için Beşiktaş maçı da çok önemliydi. Benim için bir maça hazırlanmanın en önemli yolu, önceki maçı kazanmaktır. Bu da Beşiktaş maçıydı. Eğer Beşiktaş'a kaybetseydik, bana neden daha iyi bir kadroyla çıkmadınız diye sorardınız."

"Beşiktaş maçından önce takım yorgundu. İstanbul yerine İzmir'de idman yapabildik. Pazar günü geldik ve ertesi gün maça çıktık."

Oyuncular fizik olarak çok çalıştılar, çok büyük efor harcadılar. Perşembe günü de 90 dakika mücadele etmek için çalışıyoruz. Barcelona'dan sonra da iki gün içinde hem yolculuk yapacağız, hem de maça çıkacağız. Ne varsa o, değiştirebileceğimiz bir durum yok."

"Barcelona gibi bireysel kalitesi çok yüksek olan bir takımla oynamak elbette zor ama biz turu atlamak için sahaya çıkacağız."

Barcelona, bizimle oynadığı maçtan sonra rakibine 4 gol attı. Bizim Barcelona'ya karşı mücadelemizi adil şekilde değerlendirmemiz gerekiyor ve şu anda dünyanın en iyi 5 takımından biriler.

Yarın Barcelona için tabii ki de bir sürprizim olacak."

''Barcelona gibi kalitesi çok üstün olan bir takıma karşı oynamak farklı. Ancak biz tur için oynayacağız. Oyun planımız da buna göre olacak.''

Beşiktaş maçında bekleri içeri kat ettirdik, bu da onların kontralarına karşı olmak açısındandı. Bireysel olarak daha üstün olduklarını söyleyebileceğimiz bir takıma karşı oynayacağız. Bizim, birlikte oyuna dikkat etmemiz gerekiyor. Bu şekilde başarılı olabiliriz.''

"Yarın son dakikaya kadar mücadele etmek için çalışıyoruz. Barcelona gibi fizik gücü de yüksek olan bir takıma karşı oynamak çok farklı. Bizim amacımız tur atlamak."

"Birlikte ve toplu oyuna çok dikkat etmeliyiz."

Dünyanın bütün takımları için geçerli, Barcelona ile oynadığınızda oyunu biraz geride kabullenmeniz gerekiyor. Dolayısıyla bazı zor dakikaları geçirmek için hazırlıklı olmamız gerekiyor onlara karşı."

"Yüzde olarak değil, her zaman olasılık vardır derim. Sahamızda taraftarımız çok yardımcı oluyor. Beşiktaş maçında da, son dakikalarda takımın zorlandığı anlarda çok yardımcı oldular. Yarın da mutlaka çok destek olacaklardır."

''Barcelona için zor bir maç ayarlamaya çalışıyoruz. Savunmada mükemmel olmak gerekiyor. Gol atma şansımız muhakkak ki olacak. Barcelona'ya karşı oynadığınızda, ilk andan itibaren iyi oynamanız gerekiyor. Özellikle kalecimizin.''

"Bizim taraftarlarımız çok etkililer. Kötü anlarımızda onların desteğiyle ayağa kalkabiliyoruz."

Arda sakat o yüzden kadroda değil. Halil ise ateşliydi o yüzden doktorumuza sormamız gerekiyor. Onun dışında takımın tamamı hazır.''

''Şu anda Galatasaray'da çok mutluyum. Önümüzdeki 5 yıl burada olsam benim için harika olur. Galatasaray sonrası gibi bir plan henüz düşünmüyorum.''

"Barcelona'ya karşı açık oyun çok akıllıca olmayacaktır. Takım olarak kompakt oynamamız önemli. Bireysel oynamak doğru olmayacaktır. İlk maçta da böyle oynamıştık. Bu, bizim final gibi gördüğümüz bir maç..."

Rumen muhabir: Morutan ve Cicaldau ile ilgili durum nedir? Onlardan beklenti çok büyük. Bu maçta oynayacaklar mı?

Domenec Torrent: ''Romanya'dan geldiğinizi anlıyorum ancak önümüzde çok büyük bir maç var. Oyuncular hakkında konuşmak istemiyorum. Oynama olasılıkları var.''

Son düzenleme:
Üst Alt