donald trump - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

donald trump

Korkmakla alakası yok.

Silahları Pkkye verince Pkk güçlenir (o silahları kendi aralarında paylaşırlar)

Pkkin güçlenmesini mi istiyorsun

Ben istemiyorum
pkk'nın anasını avradını bipleyim tabiki istemem ama Pkk ya değil verse verse ypg ve peşmerge güçlerine verir işidle savaştıkları için kürt denince akla sadece pkk geliyor sanırım sizde ?

Son düzenleme:
Trump'i desteklemek ciddi malliktir..

Siyaset öyle cocuk isi degil. Türkiye acisindan iyimis, gülerler adama. Dünya'nin anasini belleyince görürüz iyi mi degil mi..

Trump'i desteklemek ciddi malliktir..

Siyaset öyle cocuk isi degil. Türkiye acisindan iyimis, gülerler adama. Dünya'nin anasini belleyince görürüz iyi mi degil mi..

Bunu diyenleri bende anlamiyorum. Her boktan etkilenen bir ülke oldugumuzu unutuyorlar sanirim. Disarida olan biten herseyin bizim ülkemize negatif etkisi oluyor genelde.

Demokratlar hic aglanmasin.
Sen mal gibi Clinton'a destek verirsen boyle rezil olursun. Amerika tarihinin en rezil baskan secimiydi. Trump'in bana gore tek artisi Hillary'e bakarak durust olusu. Hillary akli sira kadin olusunun ve esinin verdigi prestijle secilirim dedi ama ters kose oldu.

Trump ile ilgili en buyuk suphem hoc bir turku politik tecrubesi olmamasi lazim. Konusmalari dis iliskilerde problem yaratabilir

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bizim eyalet Michigan hala belli olmamis. %95 acilmis, Trump %47.6, Clinton %47.3. Bari bizim eyalette cehalet kaybetsin.

Bu arada dikkat ettiyseniz, buyuk sehirlerde, nufus yogunlugunun fazla oldugu gelismis yerlerde hep Demokratlar kazaniyor, gelismemis yerler ve egitimi dusuk kesimlerde Cumhuriyetciler kazaniyor. Turkiye'yi bayagi andiriyor. Cehaletin kazanmasini da alkisliyorsunuz. Bence burada da sorun var.

Demokratlar da bastan kaybetti. Bernie Sanders'i secselerdi bu sinsi kadina karsi, su anda acik farkla secimi alirlardi.

Son düzenleme:
b439968ac06946254c99ee24c528bcc6.png

Sent from my iPhone using Tapatalk

taaa 1 sene önce anketlerde;

trump %40 sanders %52

trump %49 clinton % 47

demokratlar clinton'ı aday göstererek iyi bok yediler.aslında trump'ın kazanması amerikan siyaseti için iyi oldu demokratlarda artık clinton gibi düzen insanı,üç kağıtçı,güvenilmez tipler yerine bernie sanders ve elizabeth warren gibi yenilikçi,dürüst adaylara yönelirler.

Son düzenleme:
Rothschild ve diger dunya ekonomisini yoneten insanlar kimi istediyse o secildi. Hem clinton ve trump iki iyi tiyatrocu.
Bunlar sadece sahnede oynuyor, ama sahnenin seneryosunu kimler yazdi?

Ben baska bir perspektivten bakiyorum, bana gore bugune kadar dunyada 4,5 ulke disinda adaletli ve halkin istegiyle baskanliga secilmis birini dusunmuyorum. Illimunati vesiare sacmaliklar diyeceksiniz. Evet boyle birsey var, ama bununla yetinmiyor.

Arkadaslar sormaya baslamis, Trump baskan olmasiyla bize ne katkisi olur? Kusura bakmayin aci olacak ama gercekler hep acidir! turkiye yillardan beri amerikanin elinde.
Hedef nedir asil onu sormak lazim, Amerika (buyuk Israel) amaci dunyayi yonetmektir ve bunu cin ve bir kac ulke disinda eline aldi. Eskiden sovyeti hedef gosterirlerdi dusman olarak, rambo 3 filmini izleyenler hatirlar? orda rambo gidip muslumanlari sovyetten kurtariyordu simdi ise filmlerde amerikan askerleri muslumanlari terrorist olarak gosteriyor. hedef sasirtmayi ve hedef koymayi iyi biliyorlar. rambo 7 de, rambo gidip muslumanlari kurtarirmi?
Amac ve hedef cok basit, korku olusturmak` boylelikle insanlari korku altinda birakip ve onlarin sizlere muhtac olmasini yaratiyorsunuz.

Neyse asil konuya gelelim, turkiye burdan ne kazanacak ve ne kaybedecek?

Herkez sapkasini onune koyup durustce ve objektif dusunsun!

1. Orta doguda olan olaylar Turkiye icin neden onemli? Turkiye niye bukadar olaylarin icinde?
- Turkiye, bati avrupa, israel ve amerika is birliginde. Turkiyenin gorevi , ona verilen gorevleri yerine getirmek. Mesela Isidle isbirligi yapmak, tonlarca petrolu turkiye sinirindan kacak yolla surmek.

2. Trump secilmesiyle Turkiye nasil etkilenir?
- asil vahim durum burda, kurban olarak Turkiye mi secildi.
3. dunya savasi olabilirmi, bu kaosun sonu savastir ve bu savas en cok kimi etkiler? 2 yildir ruslarla soguk savas icindeyiz, eger amerika ters kose yaparsa Turkiye desteksiz bu isin icinden nasil cikar

biraz ifade sorunum var, oda turkceyi cok az bilmem. InsAllah kendimi ifade edebilmisimdir! Turkiyede son yillarda neler oldu bi hatirlayin?

- turizm kaybettik
- yuzlerce patlama oldu
- hic biryer guvenli degil
- millet korkudan kalabalik ortamlarda gezmekten korkuyor
- TSK yi millet onunde rezil ettiler
- Yalandan 15 temmuz darbesi cikardiler, 30 yil sonra okullarda RTE yeni Ataturk olarak adlindirilacak
- Ulkede diz boyuna kadar sakalli adamlar dolasiyor caddelerde
- Fetonun dizinde oturan adam bugun fetoyu turkiyeye istiyor Trupmtan

Yani yukari tukursem biyik, asagi tukursem sakal. dunya oyle bir yalan dongunun icindeki bizler sadece aptalca olanlara bakariz.Sonucta bizler SEYIRCIYIZ
Unutmadan sunuda belirteyim, gunumuzde ozgurce ve kendi iradesiyle dusunen insan nadirdir. ya solcuyum yada bucuyum diyen insan cahildir hic bir etkenden etkilenmeyen ve kendi iradesiyle dusunenler bana hak verecektir.

Yediginiz ve ictiniz butun yemekler kimyasal maddelerle dolu, hepsi sizi dahada aptallastiriyor
izlediginiz ve gordugunuz hersey sizi etki alanda birakmak icin
dunyanin saf ve temiz olduguna inanmak aptalliktir.

Malesef dunyanin duzeni boyle, distan hersey farkli gozukur ama icini kazdiginiz an orda ne oldugunu fark ettiginizde herseyin yalan oldugunu anlayacaksiniz.

Üst Alt