GSC Haber - Dries Mertens: "Kariyerimi Galatasaray'da sonlandıracağım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Dries Mertens: "Kariyerimi Galatasaray'da sonlandıracağım"

Galatasaray'da geçtiğimiz sezon şampiyonluk yaşayan ve sezon sonunda sözleşmesi sona erecek Mertens geleceği konusunda son noktayı koydu. Öte yandan Belçika kanalına röportaj veren yıldız isim hamama gitti.

1706621324374.png

Geçtiğimiz sezonun başında Galatasaray'a katılan ve kazanılan şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Dries Mertens azmi ve mücadelesiyle bu sezonda geçer not almayı başardı

36 yaşındaki yıldız Dries Mertens, son haftalarda ön plana çıkıyor. Hem saha içinde hem de saha dışında takımın en önemli isimlerinden olan Belçikalı oyuncunun kontratı sezon sonunda sona erecek. Kariyeriyle ilgili olarak Mertens önemli açıklamalarda bulundu.

''Kariyerimi Galatasaray'da sonlandıracağım gibi görünüyor. Bu benim için keyifli olacak ve açıkçası heyecanlıyım da Garip gelecek belki ama futbolu bırakmak için sabırsızlanıyorum.''
Dünyadaki en iyi işi yaptığını ifade eden Mertens, "Her gün, her zaman futbola açık, çok seviyorum. Ancak aynı zamanda hayatımda daha fazla özgürlük istiyorum" yorumunu yaptı.

PSV'YE KAPIYI KAPADI
Mertens daha öncesinde hakkında çıkan PSV'ye transfer olacak iddialarına yanıt vererek bu iddialara nokta koymuştu. Mertens, eski kulübü olan PSV'ye dönmeyeceğini açıkladı.

GALATASARAY'DAN 1 YILLIK TEKLİF HAZIRLIĞI
Sarı-kırmızılı ekibin Mertens'le yola devam etmek istediği yazılmıştı. Geleceği konusunda karar vermeyen yıldıza makul bir ücretle 1 yıl daha kalması teklif edilecek.

Galatasaray formasıyla 64 maça çıkan Mertens, 12 gol ve 9 asistlik performans sergiledi.

SKORER

Müthiş bir karakter. Seviyoruz kendisini.

Dipnot: Dünkü mac sonrasi hamama gitmelerin diğer arkadaşlarda da başlaması lazım

Hamama gitmesi son derece akıllıca ve örnek bir hareket, diğer takım arkadaşları da bir an önce gitmeli, heleki dün akşamki maçtan sonra

bir sene daha kalacaksa arkayı kollamakta fayda var.

aq09XblR_700w_0.jpg

Üst Alt