GSC Haber - Dries Mertens'ten Yeni Sözleşme Kararı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Dries Mertens'ten Yeni Sözleşme Kararı

Dries Mertens'ten yeni sözleşme kararı​

1714543013791.png

Galatasaray ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Dries Mertens'in 1 yıl daha sarı kırmızılı takımda devam etme kararı aldığı ileri sürüldü.

Geçen sezonun başında 1+1 yıllık sözleşme ile anlaşılan ve bonservis bedeli ödenmeyen yıldız oyuncu, bu sezon futbola veda etmeye hazırlanıyordu. Ancak ortaya koyduğu performansın ardından jübileden vazgeçtiğini duyurmuştu.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; Galatasaray Yönetimi ise yıldız hücumcu ile 1 yıl daha yola devam etmek istediğini iletti. 36 yaşındaki futbolcu kararını sezon sonunda vereceğini söylerken, G.Saray ile prensipte anlaşmaya vardı.

Geçen sezonun başında 1+1 yıllık sözleşme ile anlaşılan ve bonservis bedeli ödenmeyen yıldız oyuncu, bu sezon futbola veda etmeye hazırlanıyordu. Ancak ortaya koyduğu performansın ardından jübileden vazgeçtiğini duyurmuştu.

Yönetimin "1 yıl daha futbol oyna, sonra teknik ekibe geç" mesajına sıcak bakan yıldız futbolcu, sarı-kırmızılı takımla 2024- 25'te de sahaya çıkacak.

maaş bütçesi konusunda indirimede gitmiştir diye tahmin ediyorum - güzel haber. Takım içinde olması çok iyi bir figür mertens ki bana göre muslera icardi'den sonra 3üncü kaptan niteliğinde.

mertens'in kalacak olması 10no ihtiyacımızın bittiğini göstermiyor ama - gene sağ bek 8 ve 10 a net trasnferimiz olması lazım, mertens CL li full sezonu çıkaramaz tahminen (çıkarır ama zorlamaya gerek yok anlamında diyorum)

Muslera - Nelsson - Köhn - SAĞ BEK - Torreira - 8 NO - Mertens - 10 NO - Ziyech - Icardi (Bu şekilde 2 yabancı hakkımız daha var takviye - genç denemesi yapılabilecek)

Transfer teklifi alabilir: Sanchez

Gidici gözüyle baktığım: Zaha - Tete - Ndomb - Vinicius - Aurier - S.Oliveira

Helal olsun ilk sene çok beğenmiyordum 10 numara lazım diyordum ancak bu sene farklı bır boyuta çıktı.Performansini koruduğu sürece sözleşme yenilenmesi doğru.

Üst Alt