Dünyanın En İyi Çalım Atan 2. Futbolcusu Kim? - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dünyanın En İyi Çalım Atan 2. Futbolcusu Kim?

ben biraz geçmişe döncem bizim eski brezilyalı 10 numaramız felipe lourerio o dönem için ronaldinho'yla beraber dünyanın en iyi çalım atan oyuncusuydu

1. Emre Colak

2. Hasan Sas

Bunlar o kadar iyidirler ki calım hususunda gectikleri adamı donerler bir daha calımlarlar. Hatta Hasan'ın bos kaleye vurmayıp 6 pas civarında calım attıgını bilirim. Bu ikisi uzerine tanımam.

Bu yarışmadaki 3.cüyü geçen futbolcu Messi'dir.Birinci kesinlikle Ronaldinho'dur.2. ise bana göre Cristiano Ronaldo'dur.Ronaldo'yu Real Madrid'e geldikten sonra tanıyan arkadaşlar var galiba.Herifin Manchester'da tomarla tespih dükkanı var.Bilekleri Messi'den daha seridir Ronaldo'nun.Ancak Real'de daha çok skora oynadığından son zamanlarda bu çalımları çok fazla görememekteyiz.

Edit: Aşırı kişisel bir liste olmuş bu.Yeni farkettim arkadaşın kişisel görüşünde Ronaldinho'nun 1. sırada olmamasını sineye çektim derken o da nesi Ronaldinho'yu listeye bile koymamış.Nani bile bir oy almış olacak iş değil 100den fazla maçını izlemişimdir o çitlenbikin adam gibi 1 tane çalımını görmedim neyse hadi iyi geceler.

Bir numara Messi'dir. Topu sürerken çok fazla dürtmesi ve seri olması en büyük avantajı. İki numarada Robben'dir. Robben Messi'ye göre daha çok tek tip çalım dener ama durdurulması çok zor oda topu çok dürtüyor ve çok seri. Ronaldo Manuda iken daha çalımcıydı ama Realde daha çok skor odaklı oynamaya başladı fiziğini geliştirdi kafa toplarında daha etkili hale geldi. Ronaldinho'nun son halini görmedim ama pekte çalım atabileceğini sanmıyorum artık. Barçada iken çok iyiydi ama bir Messi değildi enstantanelik çalımları daha fazlaydı ama Messi rakibini eksiltmek için en pratik yolu kullanıyor.

Messi çalım atmıyor hızını kullanarak adamın yanından geçiyor genelde.

Çalım deyince akla Ronaldinho yada Okocha gelir.

Frankfurt döneminde defans artı kaleciyi 3 kere yatırdı kaldırdı.

Bu arada kaleci meşhur Oliver Kahn'dı.

[media]https://www.youtube.com/watch?v=DohsIdAUxBs[/media]

BlueTapa

Üst Alt