Dünyanın İlk Vegan Kulübü Şimdi de Tamamen Ahşap Stat Yapıyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dünyanın İlk Vegan Kulübü Şimdi de Tamamen Ahşap Stat Yapıyor

page_dunyanin-ilk-vegan-kulubu-simdi-de-tamamen-ahsap-stat-yapiyor_020407059.jpg

Forest Green Rovers, 5 bin kişilik ahşap stat için çalışmalara başladı

İngiltere 5. Ligi ekiplerinden Forest Green Rovers, tamamiyle tahtadan oluşan 5 bin kişilik stadın inşası için startı verdi.

Conference Premier Lig ekiplerinden Forest Green Rovers kulübü ilginç bir stadyum yaptırmaya karar verdi.

Ünlü mimar Zaha Hadid tarafından tasarlanan stadyum tamamen tahtadan oluşuyor. 5 bin koltuk kapasiteli olacak stadyum 100 milyon Euro'luk bir arazinin içinde kurulacak.

Dünyanın ilk vegan futbol takımı da olan Forest Green Rovers, menülerinden eti 2011’de yılında çıkartmış, haziran ayında da vegan deneyimi yaşatmak için süt ürünleri ve bal da dahil tüm hayvansal ürünleri bıraktılar.

peki bu stadin bakimi nasil olacak tahtanin ömrü nekadar uzun olabilir doga sartlarinda cok ilginc birsey

Veganlığa karşı anlam veremediğim bir tepki var, forumdan bahsetmiyorum sadece genel olarak küresel çapta bir tepkden bahsediyorum.

An itibariyle vegan değilim ama ileride olmak gibi bir niyetim var (becerebilirsem) hayvanların köleleştirilip eziyet edilmesinden rahatsızlık duyan ve buna karşı harekete geçen bir kesime karşı neden tepkili olunur ?

Veganlara ve vejeteryanlara büyük saygı duyuyorum, bir gün aralarına katılacağım inşallah.

Üst Alt