GSC Haber - Dursun Özbek, Bafetimbi Gomis'in Durumunu Yönetim Kurulu'nda Karara Bağlayacak | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Dursun Özbek, Bafetimbi Gomis'in Durumunu Yönetim Kurulu'nda Karara Bağlayacak

1682322977541.png

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, Spor Toto Süper Lig’de oynadığımız Karagümrük mücadelesinin ardından medya mensuplarının sorularını yanıtladı.

Galatasaray’ın oyun olarak iyi durumda olduğunu ve şampiyonluk çizgisinde devam ettiğini ifade eden Başkan Dursun Aydın Özbek’in açıklamaları şu şekilde:

“ŞAMPİYONLUK YÜRÜYÜŞÜMÜZ DEVAM EDİYOR”

“Ligin sonuna yaklaştıkça yarışma heyecanıyla maçlar çok güzel geçiyor. Heyecanlı oluyor. Ligin bitmesine çok az bir süre kaldı. Biz Galatasaray Spor Kulübü olarak şampiyonluğa odaklandık. Bugünkü oyun itibarıyla oyuncularımı ve teknik kadroyu tebrik ediyorum. Çok güzel bir performans sergilediler. Karagümrük de üç tane pozisyon yakaladı ve bunları gole çevirdi. Dolayısıyla 3-3 beraberlik oldu. Bugün itibarıyla hala 7 puan öndeyiz. Şampiyonluk yürüyüşümüz devam ediyor.”

“TAKIMI BUGÜN ÇOK BEĞENDİM”

“Okan Hoca’nın kurduğu takımın bugünkü performansını çok beğendim. Özellikle ikinci yarıda tek kale oynadık. Yeterli golleri bulamadık ama oynadığımız oyun ilerisi için bize ümit verdi. Galatasaray bugün itibarıyla şampiyonluğun en büyük adayı. İnşallah ipi de bütün Yönetim Kurulu arkadaşlarım, futbolcular ve teknik ekiple birlikte göğüsleyeceğiz. Haziranda şampiyonluk ipini göğüsleyecek takım Galatasaray’dır. “

BEŞİKTAŞ DERBİSİ

“Dikkat ederseniz ligdeki tüm takımları yendik. En son Alanyaspor vardı. Onları da geçtiğimiz salı günü yendik. Ligde Beşiktaş’ı da yenmeye gideceğiz. Şampiyon olan takımın bu maçları kazanması gerekiyor. Takımın performansına ve moralitesine çok güveniyorum. Güzel bir maç olacağını düşünüyorum. Sahadan galip çıkan taraf Galatasaray olacak.”

“HAKEMLER ADALETİ HERKES İÇİN SERGİLEMELİ”

“Federasyonun yayınladığı şeyi henüz okumadım. Arkadaşların söylemine bağlı olarak, bazı hakemleri dinlendirmek için ceza verdiklerini öğrendim. Federasyonun hakem konusunda biraz daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum. Özellikle dinlendirecek hakemleri iyi seçmesi gerektiğini düşünüyorum. Hakem performansı giderek tüm kulüplerin sorunu hale geldi. Kulüpler Birliği Vakfı toplantılarında hakem hatalarından başla bir şey konuşulmuyor. Hakemlerle ilgili yorumlarımızda kendi lehimize veya aleyhimize şeklinde değerlendirmiyoruz. Hakemler adaleti herkes için sergilemeli. Bütün takımlara eşit mesafede durup adaleti ona göre sergilemeleri lazım.”

“RAKİPLERİMİZİN NE SÖYLEDİĞİYLE İLGİLENMİYORUZ”

“Fenerbahçe'nin cevapları enteresan oluyor. Bence pozisyon penaltıydı. İlk penaltıda VAR’a gitti hakem ve inceleme fırsatı oldu. Derdimiz bugüne kadar verilen, verilmeyen penaltılarda VAR’a çağırılması konusuydu. VAR’a çağrıldıktan sonra inceleyen hakemler gereken kararları kendi vicdanlarına bağlı olarak alıyorlar. Dolayısıyla rakiplerimizin ne söylediğiyle ilgilenmiyoruz. Kendi oyunumuzla, kendi hakkımızı savunarak, futbolun sahadaki adaletini savunarak devam ediyoruz. Hiç kimse heveslenmesin. Performansımız artarak devam ediyor. Takımın sergilediği oyuna baktığım zaman güzel bir futbol oynadık. Bu tip yol kazaları olabilir. Neticede bu bir spor. Bu şekilde değerlendirmek lazım.”

“Bu iş (şampiyonluk) son haftaya kalmaz. Son haftadan önce Galatasaray şampiyonluğunu ilan eder.”

“Dün Florya’daydım. Bayramlaşmak için gittiğimde olayı öğrendim. Gomis’i Türkiye’ye getiren benim. Önceki başkanlık dönemimde kendisinin transferini ben yaptım. Galatasaray’da uzun süre hizmet etti. Dünkü davranış biçimi kabul edilebilir değil. Galatasaray’ın bir profesyoneli olarak biz nasıl Galatasaray’a seçilmiş yönetim olarak hizmet ediyorsak, bütün profesyoneller de Galatasaray’a hizmet etmek durumundadır.”

“Çıkışını yadırgadım. Kendisiyle de konuştum. Sahadaki patron Okan Hoca. Okan Hoca nasıl takdir ettiyse buna bütün futbolcuların saygı duyması gerektiğini düşünüyorum. Bizim takımımız da böyle bir takım. Çok önemli oyuncularımız var. Herkes Okan Hoca’nın aldığı kararlara gereken saygıyı gösteriyor. Bafe’nin davranış biçimi doğru değil. Yönetim Kuruluna önümüzdeki hafta bu konu gelecek ve etraflıca konuşacağız. Kendisiyle de konuştum. Buradaki davranış biçimini kabul etmiyorum.”

Üst Alt