Dursun Özbek "Başkanlar Zirvesi"ni Değerlendirdi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dursun Özbek "Başkanlar Zirvesi"ni Değerlendirdi

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray’da geçmişte görev almış başkan ve yöneticilerle Türk Telekom Arena'da yaptığı toplantının ardından açıklamalarda bulundu.
2109f33002d84ec9990a8097ec52afac.jpeg

Türk Telekom Arena'daki toplantıya Başkan Dursun Özbek, hukuktan sorumlu Başkan Yardımcısı Eşref Alaçayır, Galatasaray Spor Kulübü’nde görev yapmış Başkanlardan Alp Yalman, Faruk Süren, Mehmet Cansun, Duygun Yarsuvat, kulüpte İkinci Başkanlık görevini üstlenmiş, mevcut Türkiye Futbol Federasyonu’nda da Başkan Vekili Ali Dürüst, Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuş Adnan Öztürk ile Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar katıldı.

Toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, camianın birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi gereken bir dönemde olduğunu söyledi.

Buluşmayla ilgili bilgi veren Başkan Dursun Özbek’in açıklamaları ve basın mensuplarının yönelttiği sorulara verdiği yanıtlar şöyle:

"Bugünkü toplantıda bundan sonra izleyeceğimiz adımları anlattık. Başkanların fikirlerini aldık. Çok verimli bir toplantı geçti. Fikir alışverişinde bulunduk. Kendilerinin bu süreçte yönetimimize desteği tam. Bu manada onlara teşekkür ediyorum. UEFA'ya daha kuvvetli gideceğimizi söyleyebilirim. Başkanların bilgilerini ve desteklerini almak önemliydi. Galatasaray'ı seven herkesin bu dönemde destek vereceğinden emindik. Çok başarılı bir toplantı oldu."

"UEFA'nın FFP uygulaması futbolun içine kara para girmesin, şike olmasın, istenmeyen yönetim biçimleri olmasın diye var. Galatasaray'ın pozisyonunda bunların hiçbirisi yok. Dolayısıyla Galatasaray FFP regülasyonuna ters bir şey yapmamıştır. Galatasaray'ın hiçbir sporcusuna borcu yok, vergi borcu yok. Bunları anlatacağız. FFP'nin ruhunu temsil ettiği kavramlara karşı bir eylem içinde değildir Galatasaray. Sınırı aşan borcun kabul edilen seviyenin altına çekilebilmesi yönünde de söyleyeceklerimiz olacak. Biz bu konuda haklı olduğumuzu düşünüyoruz. Bu haklılığı UEFA'da savunacağız. Ama çıkacak kararı tahmin etmek kolay değil."

"Adnan Polat ile Ünal Aysal yurtdışında olduklarını söylediler. Selahattin Başkan ise ‘Geç de olsa katılabilirim’ dedi ama kendisini yormasını istemedik. Onlarla bir tur daha görüşme yapacağız. Bizim amacımız camia olarak bütünleşmek. Bunu da sağladığımızı düşünüyorum."

"Mayıs'ta erken seçimle ilgili bir konu yok. Gündemimizde bile yoktu. Böyle bir talep de olmadı. Tüm camia bütünleştik."

Başkan Dursun zbek 'Arena Zirvesi'ni Değerlendirdi - GALATASARAY.OR

Son düzenleme:
Yarsuvat döneminde buhar olan 300 Milyonu bulmuşlar mı. Onun peşindeyim ben. 500le kulübü devralıp 800le bırakmak ve hiç transfer yapmadan, üstelik 3 kupa alarak.

Yanlış hatırlamıyorsam rakamlar böyleydi.

Üst Alt