GSC Haber - Dursun Özbek: "Beşiktaş'tan özür bekliyoruz, dilenmediği takdirde bu yaşananları kulübün başındaki kişinin yapacağını düşüneceğim" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Dursun Özbek: "Beşiktaş'tan özür bekliyoruz, dilenmediği takdirde bu yaşananları kulübün başındaki kişinin yapacağını düşüneceğim"

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı kırmızılı kulüp ile SIXT arasında yapılan futbol A takımı ana sponsorluk anlaşmasının imza töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Hakim Ziyech transferinin son durumu ve Tete'nin imzasının hukuki yansımalarına ilişkin konuşan Özbek, Beşiktaş'ın Rashica videosuna da sert yanıt verdi.​

Galatasaray Kulübü ile SIXT arasında yapılan Futbol A takımı ana sponsorluk anlaşmasının imza töreni Galatasaray Adası'nda gerçekleştirildi.

Düzenlenen imza töreninde sarı kırmızılı kulübün transfer gündemine ilişkin konuşan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, eksiklerin büyük bölümünün tamamlandığını ancak birkaç nokta atışı transfer daha yapılacağını belirterek Hakim Ziyech transferinin son durumu ve Tete'nin imzasının hukuki boyutuna dair bilgi verdi.

Dursun Özbek ayrıca Beşiktaş'ın Milot Rashica transferinin tanıtım videosunda kullanılan görüntülere ilişkin siyah beyazlı camiaya tepki göstererek özür beklediklerini ifade etti. Özbek, "Böyle bir paylaşım yaparak, ülkeyi bölmenin yeri ve zamanı değil. Kimsenin yaptıklarını yanına kar bırakmayacağız. Buna sebep olanlardan hesabını soracağız." dedi.

"NOKTA ATIŞI TRANSFERLER OLACAK"

Bir Transfer sezonunu başarılı şekilde yürütüyoruz. Eksiklerimizin büyük kısmını tamamladık. Nokta atışı isimler olacak. İsim zikretmek doğru olmaz. Çalışmalarımızı en kısa sürede bitirmenin peşindeyiz. Geçen sene olduğu gibi bu sene de en iyi futbolu oynayan takımı kurmanın peşindeyiz.

"BEŞİKTAŞ'TAN ÖZÜR BEKLİYORUZ"

Galatasaray, Cumhuriyet'in yüzüdür. Böyle bir camiayı eli kanlı bir terör örgütüyle ilişkilendirmek, yakıştırmak, yan yana getirmek dünyanın en saçma işi. Bu büyük bir hadsizlik ve gaf, Galatasaray'ı tanımadıkları için böyle yaptıklarını düşünüyorum. Bu ülkenin ihtiyacı bu mu? Ülkeyi bölmeye, kutuplaştırmaya çalışmaktan herkes uzak dursun. Galatasaray olarak, Beşiktaş kulübünden özür bekliyoruz.

Taraftarlarımızı, kulübümüzü, çalışanlarımızı bu konuda sakin olmaya, bu provokatif kalkışmaya prim vermemeye rica ediyorum. Bugün geldiğimiz noktada hepimizin birbirini sevmesi, daha bütünleşmiş halde olmasını isterken bunun olması üzücü. Niye biz Beşiktaş'la sahada rekabet edemiyoruz? Onlar da çok eski bir kulüp. Yıllardır mücadele ediyoruz, kardeşliğimiz var, onlara her zaman saygılıyız.

"ÖZÜR DİLENMEZSE..."

Özür dilenmediği takdirde bu yaşananları kulübün başındaki kişinin yapacağını düşüneceğim. Bir transferi bu vaziyete getirmeyi anlayamadım. Nasıl buraya geldi bilmiyorum, hayretler içindeyim. Kanlı bir terör örgütünün değirmenine su taşımayalım.

Son Dakika: Galatasaray Başkanı Dursun Özbekten Hakim Ziyech, Tete, Beşiktaş ve Rashica videosu açıklaması Eğer özür dilenmezse...

"ÜLKEYİ BÖLMENİN YERİ VE ZAMANI DEĞİL, HESABINI SORACAĞIZ"

Niye buna ihtiyaç duydunuz? Bundan ne elde ettiniz diye Beşiktaşlı yöneticilere sormak istiyorum. Böyle bir paylaşım yaparak, ülkeyi bölmenin yeri ve zamanı değil. Kimsenin yanına yaptıklarını kar bırakmayacağız. Buna sebep olanlardan hesabını soracağız.

"BAŞKA KULÜPLERE BENZEMİYORUZ"

Galatasaray markasına son dönemde gösterilen ilgi çok değerli. Biz hedeflerimize ulaşmak için bizimle aynı hayalleri taşıyan markalarla iş birliği yapıyoruz. Galatasaray'ın kültüründe zorla yapılmış sponsorluklar yoktur. Bu hassasiyetle biz başka kulüplere benzemiyoruz.

"GALATASARAY 500 YILLIK KULÜP"

Galatasaray nedir diye açın bakın, 500 yıllık kulüp. Türkiye Cumhuriyeti'nde, Osmanlı döneminden beri kuruluş amacı devlet adamı yetiştirmek olan bir kurumdan bahsediyoruz. Vatanı için canını vermiş talebelerin okuduğu yerden, vatan sevgisi için hayatlarını vermiş insanlardan bahsediyoruz. Sen kalk, bu kuruma eli kanlı terör örgütüyle ilişkilendirme yakıştırması yap.

"CİNAYET MAHALLİNE İLK KATİL GELİRMİŞ"

Daha önce başka bir kulüp de bize bir yakıştırma yapmıştı. Ona da cevap vermiştim ve bir benzetme yapmıştım. Cinayet mahalline ilk katil gelirmiş. Her iki olayı da buna benzetiyorum.

GALATASARAY'IN YERİ ŞAMPİYONLAR LİGİ

Galatasaray'ın ait olduğu yer, Şampiyonlar Ligi. Orada en fazla oynayan takım Galatasaray ve oraya yakışan takım biziz. Galatasaray'sız Şampiyonlar Ligi, pek sevilmiyor. Sponsorluk anlaşmalarımız devam ediyor, Galatasaray'a yakışan transferler gruplara kalmamızla alakalı değil. Her şekilde yapıyoruz. Taraftarlarımız endişe etmesinler.

TETE TRANSFERİNDE RİSK GÖRMÜYORUZ

Tete konusunu hukukçularla görüştük ve bu transferi yaptık. Çalışmalarımız devam ediyor. Bu transferde risk görmedik. Tete bizim oyuncumuz ve kısa sürede takıma katılacak.

HAKIM ZIYECH TRANSFERİNDE SON DURUM

Erden Bey, Hakim Ziyech transferini takip ediyor. Konu için görüşmeye gitti. Olay çok taze, henüz cevap veremiyorum. Yanlış bilgilendirme yapmayayım. Biz sizi aydınlatırız.

Hürriyet

Özür mözür dilemez abi. Dilese de ertesi gün yine benzer bir şey yaparlar. Nasıl bilenmişlerse en ufak takılmana bile adamlar ana avrat sövecek noktaya gelmişler.

İşin kötüsü biz bunlarla Koç'a kızıyoruz, laf ediyoruz falan bizim için çok daha beterlerini söylüyorlar sosyal medyada. Yani sanki üslubu yerle bir eden, her olaya, her açıklama bütün sezon boyunca 40 tane twit atan bizmişiz gibi davranıyorlar. Olm biraz soluklanın, bir nefes alın biraz objektif bakın. Bizim son dönemde en saçma hareketimiz Beşiktaş'ın stadından video çekip gönderme yapmamızdı. Hala da neden yaptık bilmiyorum. Çok gereksiz bir hareketti. Onun haricinde Fener'le sezon içinde seviyeyi belli bir noktaya getirip bıraktık. İşte onlar karanlık gece diye twit attılar, aynı şekil cevap verdi bizimkiler vs.

Samimi söylüyorum bütün objektifliğimle bakıyorum, inanılmaz bir seviye farkı bunlarla aramızda ama ne hikmetse ne kadar adi iş varsa bize yazıyorlar. Kendi yaptıkları ne kadar iğrençlik varsa biz yapmış oluyoruz, bize mal ediliyor. Bu iş çığırından çıktı artık. Ya hiçbir şekilde muhatab almayacağız, kendi kendilerini çıldırtacaklar ya da devlet buna ağır bir şekilde müdahale edecek. B.ku çıktı işin. Bu kadar yalan ve iftira gerçek olarak milletin önüne konmamalı.

Ne özrü başkan adamlar köpek gibi bize saldırıyor hala. Bırakın bu alttan alıcı tavrı. Gereken yerlere, yargıya taşıyın olayı, açıklamaya falan da girmeyin hiç bunlar laf anlamaz.

Sadece yargıya taşımak yetmez gidip direkt c.b ile görüşüp gaz vermek gerekiyor.
Bunların anladığı dil bu olur, bir soruşturma yesinler.
Ama hata yukarıda işte bu şikeci itleri zamanında korursan gün gelip bir tarafları kalkar

Derin Galatasaray'ı bir taraftar olarak göreve çağırıyorum, bu lağım çukuruna benzeyen tipleri lütfen layık oldukları şekilde cezalandırın

Gerekirse çıkın RTE'ye, malum videoda gösterilen organizasyonda siz de vardınız bunlar ne ima ediyor diyin çekin fişlerini. Devlet bu işe el atmazsa bu işin sonu kötü. Öyle terörist imasını önünüze gelene yaparsanız böyle olur, boşa dememişler imam osurursa cemaat dışkılarmış diye. İnsanlar birbirini boğazlayacak duruma geldi.

Futbolcular sahada

Yönetim hukuk yoluyla

Taraftarda sosyal platformlarda kendimize yakışır bir şekilde tepkimizi ortaya koymalıyız

Galatasaray'la uğraşamaz kimse hadsizlere had bildirilmeli

Beyler beni bir aydınlatın.
Rashica Açıklama Videosunun başındaki sahnesinde olay ne dir? Bir de terör örgüt olayıyla bağlantı yi çıkaramadım.

Üst Alt