GSC Haber - Dursun Özbek: "MHK ve TFF'yi uyarıyorum! Şampiyonluk emekli ikramiyesi değildir" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Dursun Özbek: "MHK ve TFF'yi uyarıyorum! Şampiyonluk emekli ikramiyesi değildir"

1705395157596.png

Dursun Özbek, sponsorluk anlaşması için düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Süper Lig'de dün oynanan Kayserispor maçına ilişkin Özbek, "Dün akşam kendi sahamızda oynadığımız maçı kazandık yolumuza devam ediyoruz. Ligin ilk gününde beri devam eden ciddi bir standartsızlık sürüyor Galatasaray'a karşı. Bu dün golümüzün iptal edilmesiyle zirveye çıktı. Net bir şekilde söylüyoruz, bu böyle devam edemez, etmeyecektir. Galatasaray bugün organize bir kötülükle karşı karşıyadır. Bizi durdurmak için adaletten yoksun her hareketi yaptıklarını görüyoruz. Biz birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece bunlar beyhude çabalardır. Ben bazı kulüp başkanlarının yaptığı gibi rüzgara göre hareket etmem. Gerektiğinde herkese anladığı dilden konuşmayı bilirim. Sadece şunu söylemek istiyorum, bunlar son çırpınışlar. Ben buradan MHK ve TFF yetkikilerine sesleniyorum ve uyarıyorum. Şampiyonluk emekli ikramiyesi değildir. Türk futbolunda emekli olmak isteyenler size sempatik gelebilir. Bırakın sezon sonu sessiz sedasız kenara çekilsinler." dedi.

"ALGI YARATMADAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL"
Dursun Özbek, maaş ve ödemelerle ilgili sorun yaşamadıklarını ifade ederek, "Sadece Galatasaray için değil. Genelde standart dışı uygulamalarla karşı karşıyayız. Galatasaray'a yapılan uygulamalar herhangi bir standarta sığmıyor. Dün bu zirveye çıktı. Biz iki şeye çok dikkat ediyoruz. Galatasaray Spor Kulübü'nün kenetlenmesi halinde tüm bu kirli oyunlar sonuçsuz kalacaktır. Bu sene biraz daha tedbirli davranıyorlar. Bunların hiçbirinin başarılı olacağını düşünmüyorum. Camiamız kenetlenmeyi göstermektedir. Galatasaray'ın finansal yapılanaması için de önemlidir. Galatasaray'ı yıpratmak için, bu zafer yürüyüşünden ayırmak için algı peşindeler. Son derece net söylüyorum, algı yaratmadan başka bir şey değil. Geçtiğimiz günler itibariyle Galatasaray Spor Kulübü olarak finansal olarak hiçbir sorunumuz yok. Ödenmesi gereken maaşlar, prim ödemeleri ve transfer ücretleri konusunda hiçbir sorun yaşamadık. Hepsini tek tek ödedik. Bu son derece net. İsteyen bunu federasyondan öğrenebilir. Bu konuda konuşulan tek kulüp Galatasaray. Bir gün bile ödemelerin gecikmesine izin vermeyiz." açıklamasında bulundu."

"ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ"
Transferle ilgili gelen soruya ise Dursun Özbek, "Bugün itibariyle Futbol takımımızdaki eksikleri biliyoruz. Bu eksikleri tamamlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Onun için biraz sabrederseniz kısa sürede yaptığımız çalışmalarla ilgili sizleri bilgilendireceğiz. Arkadaşlarımızın çalışmaları devam ediyor." yanıtını verdi.

Dursun Özbek: "Bankalar Birliği'nde yapılandırmaya girmiş borcumuzu ödemek için Galatasaray gelirlerinin %50'sini vermek zorunda. Kalan %50 ile şampiyonluk yürüyüşünü sürdürmek zorundayız."

Soru: "Fenerbahçe, Süper Kupa maçından önce Galatasaray'la masaya oturmayacağını belirtmişti. Sizin çarşamba günü yaptığınız açıklamalardan sonra fikir değiştirerek sizi televizyon programına davet etti. Fikir değişikliğinin nedeni sizce nedir?"

Dursun Özbek: "Biz günlük gelişmelere bağlı olarak, esen rüzgara bağlı olarak yelken açmayız. Bizim doğrularımız bellidir. Haktan, adaletten yana duruşumuz devam ediyor. Bu sorunun muhatabı aslında Fenerbahçe Spor Kulübü'nün başkanı. Bir gün diyorsun ben masaya oturmam, bir gün diyorsun gel bunu yapalım. Bunun cevabını sayın başkanın vermesi daha doğru."

Dursun Özbek:

"Bankalar Birliği'nde yapılandırmaya girmiş borcumuzu ödemek için Galatasaray gelirlerinin %50'sini vermek zorunda. Kalan %50 ile şampiyonluk yürüyüşünü sürdürmek zorundayız."

Dursun Özbek:

"Ligin ilk gününden itibaren standart dışı uygulamalarla karşı karşıyayız. Galatasaray'a karşı uygulamaların standardı yok, çok net. Bu dün golümüzün iptal edilmesiyle zirveye çıktı"

Dursun Özbek: "Bunlar son çırpınışlar. Haksızlığı hak kabul edenler, yıllardır devam eden başarısızlıklarının da sonuna geldiler. Ben buradan MHK'ye ve federasyon yetkililerine sesleniyorum ve onları uyarıyorum. Şampiyonluk bir emeklilik ikramiyesi değildir. Türk futbolunda emekli olmayı planlayanlar size sempatik gelebilir. Bırakın sezon sonuna sessiz sedasız kenara çekilsinler."

Soru: "Fenerbahçe, Süper Kupa maçından önce Galatasaray'la masaya oturmayacağını belirtmişti. Sizin çarşamba günü yaptığınız açıklamalardan sonra fikir değiştirerek sizi televizyon programına davet etti. Fikir değişikliğinin nedeni sizce nedir?"

Dursun Özbek: "Biz günlük gelişmelere bağlı olarak, esen rüzgara bağlı olarak yelken açmayız. Bizim doğrularımız bellidir. Haktan, adaletten yana duruşumuz devam ediyor. Bu sorunun muhatabı aslında Fenerbahçe Spor Kulübü'nün başkanı. Bir gün diyorsun ben masaya oturmam, bir gün diyorsun gel bunu yapalım. Bunun cevabını sayın başkanın vermesi daha doğru."

çok alt perdeden konusuyoruz sanki bizde birşeylerden çekiniyorumuşuz gibi ama ezikçe susmaktan iyidir

umarım dün geceki acıklama milat olur ve artık susmayız

İyi konuşma ama az tabi. Ali Koç son senem diyerek ikramiye bekliyor. Rezil olmak istemiyor ama bizim için hiç bir önemi yok. Bu senede şampiyon olup çenesini ilelebet katmalıyız.

Arıza taraftarda. Hiç bir söylem gündemde kalmıyor. Bu konu bile kalmıyor. Dijital basından yayılan manipülatif algılar esir almış durumda Galatasaray taraftarını. Dün tribünlerde fazlasıyla hissedildi bu.

Üst Alt