GSC Haber - Dursun Özbek: "Şampiyon belli, ikinci ve üçüncü kimin olacağı tartışması var" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Dursun Özbek: "Şampiyon belli, ikinci ve üçüncü kimin olacağı tartışması var"

1683019098847.png

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, bir kozmetik firması tarafından düzenlenen söyleşiye katılarak yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek: "Çok iyi bir kadromuz var. İyi bir teknik kadromuz var. Kuvvetli bir yönetim kadromuz var. Dolasıyla biz normal bir şekilde başka takımlara karşı da kaybettik. Hiç etkilenmiyoruz. Okan hocanın da dediği gibi şampiyonluğun en kuvvetli adayı yine Galatasaray'dır."

Dursun Özbek: "Rekabetin saha içinde kalması gerek. Süper Lig veya hakemlerle ilgili bir sorun varsa zaten bu ortak. Kulüpler Birliği Vakfında bir araya geliyoruz, sorunlarımızı camia içinde çözmeye çalışıyoruz. Federasyonla ilişkinin bu seviyede olması lazım. Ne zaman münferiden gitmeye başlarsanız, yorumu farklılaşıyor. Ali (Koç) Bey gitti, arkasından ben gittim, sonra başkası gidecek. O zaman çözüm üretmenin zorluğu ortaya çıkıyor."

Dursun Özbek: "Çok para harcadın sözüne gelince, Ali Koç söylemişti, herkesin biraz kendi işine bakması lazım. Rakiplerin faaliyetlerine baktığınız zaman, üç saatlik toplantılarında iki buçuk saat Galatasaray konuşuluyor. Kendi işinize bakın kardeşim!"

Dursun Özbek: "Herkes Galatasaray ile uğraşıyor. Mücadele ettiğimiz rakiplerimizin hepsi, şu anda bir koalisyon halinde Galatasaray'a çelme takmak için çabalıyor. Rakiplerin kendi işleriyle alakaları yok, sabah Galatasaray, akşam Galatasaray uğraşıyorlar. Bilmiyorlar ki bunlar Galatasaray'ı daha fazla kenetliyor.

Dursun Özbek: "Galatasaray-Fenerbahçe derbisine büyük bir önem atfetmiyoruz. Sıradan lig maçlarından bir tanesini oynayacağız. Benim kanaatime göre şampiyonluk düğümü o maça kadar çözülmüş olacak. Ortamı çok da germeye gerek yok. Zaten Türkiye gergin bir ortamdan geçiyor. Tüm çabamız bu gerginliği artırmamak, Türk toplumunu kutuplaştırmamak için. En büyük talebimiz bu."

Dursun Özbek: "Tüm maçlarımızı kazanıp, lig sonunda şampiyonluğa ulaşacağız. Şampiyon belli, ikinci ve üçüncü kimin olacağı tartışması var."

Yeteri kadar Galatasaray'ın hakkını savunduğunu düşünmüyorum. Bakın herkes unuttu hakem mevzularını ama şu tablonun oluşmasında hakemlerin payı da var. Fener resmen ittirilerek getirildi potaya.

Üst Alt