GSC Haber - Dursun Özbek: "TFF erken seçim yapmalı" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Dursun Özbek: "TFF erken seçim yapmalı"

1713357062025.png

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, Kulüpler Birliği toplantısı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Başkan Dursun Aydın Özbek’in açıklamaları şu şekilde:

"TÜRK FUTBOLUNUN MENFAATİ İÇİN BU SEÇİMİN BİRAZ DAHA ERKEN YAPILMASI GEREKİYOR"

“Bildiğiniz gibi bugünkü yönetim itibarıyla Süper Lig kulüpleri içinde oluşan ortak görüş, federasyonun başarılı bir yönetim sergilenmediği yönündeydi. Epeyden beri bunu Kulüpler Birliği Vakfı’nda Süper Lig kulüpleri olarak tartışıyoruz. Ortak bir görüş olarak bunu ortaya koyduk. Bunun da bir erken seçimle yönetimin yenilenmesini ben de defalarca ifade ettim. Türkiye Futbol Federasyonu’nun yönetmeliği gereği erken seçim çağrısı yapılabilmesi için belli sayıda delegenin imzası gerekiyor."

"O gün itibariyle Galatasaray da böyle bir erken seçimin yapılmasından taraf olduğu için böyle bir imza kampanyasına katkı vereceğimizi söylemiştik. Bu gelişmelerden sonra Türkiye Futbol Federasyon Başkanı Sayın Büyükekşi erken seçim yapacağını söylemişti. Bunun için de belli zaman içinde tarihi açıklayacağını söylemişti. Bu imza kampanyasının bize göre Sayın Büyükekşi ve Türkiye Futbol Federasyonu bu iradeye geldiğine göre artık gerekliliğinin kalmadığını düşünüyoruz. Erken seçim tarihini 18 Temmuz olarak açıkladılar. Bu tarihi uygun mudur, değil midir bu ayrı bir şey. Dolasıyla seçimin daha erken tarihte yapılması esastır. Fakat bunun diyalogla çözülmesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü mühimsediğim, önemsediğim husus, Kulüpler Birliği içindeki bölünmeyi, saflaşmayı engellemek. Çünkü bu konuda imza verenler olacak, imza vermeyenler olacak."

Bu, Kulüpler Birliği'ndeki tesanütü, birlikteliği yaralayacağını düşünüyorum. Zaten Büyükekşi erken seçime evet dediğine göre, erken seçim tarihini de 18 Temmuz olarak açıkladı. Ama bunun daha uygun bir tarihe çekilmesi konusunda kapının açık olduğunu düşünüyorum ve bu konuda da defalarca kendisiyle görüşüyorum. Hakikaten Türk futbolunun menfaati bu seçimin biraz daha erken yapılması. Bunun yolu da diyalog kapısını açık tutmak ve bu diyaloğu sürdürmek. İmza toplayarak bunun üzerine gitmektense bizim görüşümüz görüşerek mutabık kalarak, bu erken seçimi yapmak. Buradaki en önemli husus imza verenler ve vermeyenler diye Kulüpler Birliği’ndeki yapıyı iki bölmenin önüne geçmektir.

"SEÇİM HAZİRAN AYINDA YAPILMALI"

Görüşmelerimden şu intibayı aldım. Bu uzlaşmanın sonuç vereceğini düşünüyorum. Dolasıyla uzlaşmanın sonuç vermesini denemek en azından gereklidir. Onun için bundan sonuç alınamazsa ne yapılacağı konusu uzlaşmanın sonucu beklemekten geçer. Kulüpler Birliği’nde de görüşümüzü savunacağımız biz. Ayrıca Sayın Büyükekşi konunun ehemiyeti itibariyle görüşüyorum. Hakikaten bu seçimin öne çekilmesi özellikle Haziran ayında yapılmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu konuda da Sayın Büyükekşi ve yönetimini görüşerek ikna etme çabasındayım. Bunları denedikten sonra ne yapacağımızı o zaman düşünmek lazım.

Aramızda geçen konuşmayı nakletmek doğru olmaz ama Galatasaray’ın görüşünün ne olduğunu ifade etmemiz lazım. Galatasaray’ın görüşünün en önemli maddesi Kulüpler Birliği’ndeki tesanütü ve birlikteliği bozmamak. Çünkü haliyle bütün delegeler itibariyle imza verenler olacaktır, vermeyenler olacaktır. Bu neyi getirir, bu bölünmeyi getirir. Ben diyorum ki biz birlikteliğimizi muhafaza etmek için bu bölünmenin önüne geçelim. Dolayısıyla da bunu demekte de fayda görüyorum.

Bugün fikir alışverişinde bulunacağız. Bugün onun için buradayız. Adaylar konusunda isimler şu anda gündemimizde yok.”

Özbek'in bu açıklamasına katılmıyorum. Seçim seçim gibi olmalı ve gerekli zaman verilmeli geç olsun ama doğru kişi olsun. Lobicilik işlerinde iyi değiliz maalesef. Umarım 2-3 ciddi aday çıkar.

Geçende ne diyordun şimdi ne diyorsun yahu? Bir karar ver başkan.

Galatasaray başkanı dediğin kişi bir konu hakkında bir kere konuşur ve o konuştuğu kati olmalıdır.

FB'li başkan olmamalı artık.

Son 20 yılda gelen FB'li başkanlar

Levent Bıçakçı (2004-2006) : Anelka skandalı sonrası bıraktı da şampiyon olduk

Mahmut Özgener (2008-2011) : 3 yılda hiç şampiyon olamadık, Fener şampiyon yapıldı şikeli sezonda.

Mehmet Ali Aydınlar (2011-2012): Play-off getirdi. Feneri küme düşürmedi. Şamp. görmemek için kaçtı.

Nihat Özdemir (2019-2022) : GS'yi asla affetmeyeceğim dedi 3 yıl şampiyon olamadık.

Yani FB'li TFF demek çile demek.

Daha önce TFF'yi istifaya davet eden Başkanımız Dursun Özbek, TFF'nin erken seçime gitmesi gerektiğini resmi olarak açıkladı.

Dursun Özbek: "Kulüpler olarak TFF'nin erken seçim yapması için hem fikiriz. Zaten Galatasaray da daha önce istifa dediği için erken seçime katkı vereceğimizi ifade etmiştim. Mehmet Büyükekşi erken seçim yapacağını söyledi. İmza kampanyasının artık bir gerekliliği kalmadığını düşünüyoruz. Bizce de TFF seçiminin daha erken bir tarihte yapılması esastır fakat bunun diyalogla çözülmesi gerektiğini düşünüyorum."

"Türk futbolunun menfaati, TFF seçiminin erken yapılması. Seçim Haziran'da yapılmalı!"

yav adam desene imza toplanırsa onun bürokratik süreci var ...

bilmemne olursa şöyle böyle uzama ihtimali olur...

diye.

"Diyalogla..."
çok güzel diyalog kuruluyor çünkü bu ortamda şu an.

Üst Alt