GSC Haber - Dursun Özbek: "Trabzon'da olaylara karışan; yönetici, futbolcu ve seyircilerin gereken cezayı alması lazım!" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Dursun Özbek: "Trabzon'da olaylara karışan; yönetici, futbolcu ve seyircilerin gereken cezayı alması lazım!"

'Ali Koç Görüşmeyi İptal Etti'

Dursun Özbek: "Ali Koç ile ortak bir tanıdığımız, kendisiyle beni bir araya getirmek ve Türk sporundaki gerginliği sonlandırmak istedi. Ben ve Ali Bey bunu kabul ettik. Ali Bey ise daha sonra bir açıklamaya istinaden bu görüşmeyi iptal etti."

Ortak dost kim? Nasıl bir konuşma içeriği oldu?

Dursun Özbek: "4-5 ay evvel olmuş bir konuşma. Ortak tanıdığımız bir arkadaşımız beni ziyaretle, kendisinin Türk futbolundaki gergin ortamın ortadan kalması yönünde bir çağrıda bulundu bana. Ali bey ile bu konuyu görüşebileceğimizi, hatta kendi düzenleyeceği mekanda buluşabileceğimizi söyledi. Ben bu görüşmeyi kabul ettim. Ali bey de kabul etti. Daha sonra Ali bey bir açıklamadan dolayı bunu iptal etti."

Dursun Özbek: "Tüm camialara artık itadalin hakim olması gereği ortaya çıkmıştır! Çıkan olaylar detaylı bir şekilde incelenmeli. Adil bir şekilde bunların önüne geçilmesi için gereken cezaların verilmesi gerekiyor."

Ligden çekilecek mi sizce Fenerbahçe?

Dursun Özbek: "Fenerbahçe'ni ligden çekilmesi, Fenerbahçe'nin iş içidir. Galatasaray olarak rakiplerimizin iş içlerine karışmayız. Defalarca geçmişte benzer söylemler yapıldıysa da Fenerbahçe'nin kendileri için en iyi kararı alacağına eminim."

Süper Kupa

Dursun Özbek: "Süper Kupa için karar mekanizması TFF'dir. Galatasaray da gelişmeleri izlemektedir. Türk futbolunun hayrı ve faydası için Galatasaray her türlü kararın arkasında durur."

"BURAYA NASIL GELDİK!"

Dursun Özbek: "Türk futbolu bu hale nasıl geldi? Geçmişten bugüne kadar olan söylemlerimize bir bakalım! Bu olaylar kendiliğinden mi oluyor? Yetkililerin olaya buradan başlaması gerekiyor. Her iki camiaya geçmiş olsun diliyorum. Sıhhatli ve adil çözüm bulabilmenin tek yolu olayların başlangıcından bakmak lazım."

"TFF'nin istifasını hâlâ istiyor musunuz? Kulüpler Birliği Vakfı'nda bu durum görüşülecek mi?"

Dursun Özbek: "Önümüzdeki günlerde Kulüpler Birliği Vakfı'nda bir toplantı olacaktır diye düşünüyorum. Burada sadece kulüplerin değil, TFF'nin de ihmali var mı, yok mu? Bunların da incelemesini yapacağız. Bu olayların değerlendirmesini yaparken, bu gerilimi üst seviyeye taşıyacak sözlerden kaçınmalıyız. Galatasaray olarak gerginliği tırmandıracak söylemlerin içerisinde artık olmayacağız. Kulüpler Birliği Vakfı'nda görüşler çok önemli."

1000065441.jpg

Dursun Özbek: "Herkes konuşurken haddini bilerek konuşsun! Yangının üzerine benzin dökmeye gerek yok..."

Dursun Özbek: "Süper Kupa finali için TFF bir tarih açıkladı. Bütün hazırlıklar buna göre yapıldı. Bundan sonraki gelişmelerle ilgili TFF'den bize iletilen farklı bir çağrı yok. Bize 7 Nisan'da maçın Urfa'da oynanacağı iletildi. Farklı bir talep gelirse değerlendiririz."

Dursun Özbek: "Muslera, Kerem, Barış ve Torreira'nın sözleşmeleri yenileniyor. Oyuncularımızın yeni sözleşmeleri konusunda çalışmalarımız sonuçlandı. Muslera'yla ben bizzat görüştüm. Bu konuyla ilgili Erden kardeşim de gerekli açıklamaları yaptı. Bir problem yok. 1+1 yıllık bir sözleşme olacak."

"TRABZON'DA OLANLARA GEREKEN CEZALAR VERİLMELİ!"

Dursun Özbek: "Üzerine basa basa söylüyorum Trabzon'da olaylara karışan; yönetici, futbolcu ve seyircilerin her kim varsa adil bir yargılama sonucunda gereken cezayı alması lazım!"

Ya 2 gün önce Erden sayıp sövüyor sen pamuk gibi açıklamalar yapıyorsun başkanım ya. Süper Kupanın tarihi belli çıkıp oynayacağız de geç Allah aşkına ya

Sokturtmayin Turk futboluna. Yeter lan, zorla zivanadan cikaracaksiniz. O mac 7 nisanda oynanmazsa istifayi basip def olup gidin. Burasi Ali'nin ciftligi degil, 3-5 kurusla satin alabilecegi bir kulup de degil. 500 yillik tarihiyle Galatasaray.

Bu ne diyor ya ? Bunlar nasıl açıklamalar arkadaş ne demek turk futbolunun hayrı ya 7sinde oynanacak o kadar.Herif hiç ders almamış ya eski yaptıklarından, taraftar bu takımın asıl sahibidir gönderirler seni yine.

Süper Kupa

Dursun Özbek: "Süper Kupa için karar mekanizması TFF'dir. Galatasaray da gelişmeleri izlemektedir. Türk futbolunun hayrı ve faydası için Galatasaray her türlü kararın arkasında durur."

Hayirdir Dursun ?

Biz ankaragucu stadinda oynamayalim sakatlik riski yuksek dedigimizde tum Turkiye ayaga kalkti hayir o mac o statta oynanacak diye , bu mac mecbur oynanacak !

Üst Alt