Dursun Özbek'in Kurduğu Kadro Hakkındaki Düşünceleriniz? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dursun Özbek'in Kurduğu Kadro Hakkındaki Düşünceleriniz?

Kadro efsane olur mu?

• Kullanılan toplam oy
    79
Kadro çok iyi. (Asamoah dahil ediyorum)
CL gruplarından ölüm grubu olmazsa aslanlar gibi oynar çıkarız hatta. Sonrası zaten biraz kura şansı çokça mangıra bakıyor.

Çoğu kokuşmuş zihniyet barındıran divanda,yerine başka cevval ve avrupai bir aday çıkmazsa, nazif hıyarı gibi tipler başkan olacağına Dursun kalsın derim.

Tudor - scout analizi ekibine ve Cenk Ergüne tşkr ederiz :)

Dursun başkana da kardeşi, yeğeni ve nazifoğluya futboldan tekmeyi vurduğu için mi tşkr edelim acaba? Bilemedim

uzun süredir ilk defa bir kadroda bu kadar değişim yaşanıyor ve tudor hoca ile bukadar temel ve sistem değişime gittik...

takımı , yönetimi hiç eleştirmeyenlerden değilim fakat şu anda bu tür başlıklarda art niyet ve eleştirenlerde kötü niyet arar oldum bu benim görüşüm.
Bunun neresi art niyetli?
Hep yanlis acidan bakiliyor olaylara.
Gecen sene harcanan parasi ile su kadronun yarisi kurulsaydi sampiyonluk ihtimali cok yüksekti, cünkü gecen sezonun les kadrosu ile bile bir süre liderlige yakindik.
Sampiyonluk demek daha fazla gelir demek, hem sampiyonluk primi, hem sampiyonlar ligi katilim primi.
Bunun yaninda üc ic saha maci daha demek, buna göre kombine fiyatlari demek.
Hatta ve hatta, gecen sene su kadronun yarisi kurulsaydi bu sene 10 tane degil, bes tane oyuncu alirdin, daha az para harcardin.
Hatta ve hatta, belkide simdi Bruma bile takimda olurdu, sonucta iyi bir takim demek basari olma potansiyeli, buda kadrodaki iyi oyunculari tutabilme sansinin yükselmesi demek.
Gördügün gibi, evet bu yönetim bu sezon cok güzel kadro kurdu, bunun icin, islerini dogru yaptiklari icin tebrikde ediyoruz, seviniyoruzda.
Ancak tartinin öbür tarafina verilen zararlarida koymakta ne gibi bir art niyet var, bende bunu bir türlü anlayamiyorum.
Asil böyle düsünüp, bunlari sorgulamazsak Galatasaray daha kötüye gider.
Buyrun bakin Kibirbahcenin icler acisi haline, koyun gibi güdülmekten hepsi.

Şuan kadronun iyi kurulmuş olması bazı arkadaşların Dursun Özbek üzerindeki tutumunu gevşetmiş sanırım. Birkaç senedir kulübü çiftliğe çeviren adam değil miydi bu Dursun Özbek?

Geçen senede bu kadar olmasada az çok para kullanıldı. Bir tane işe yarar adam alamaz mıydı bu yönetim? Bu sene göndereceğiz diye kanser olduk.

Boşuna inandırmayın kendinizi bu yalana, büyük başkanlara, falanlara filanlara.

Kulüplerin transfer politikalarının çoğunluğu menajerler aracılığıyla yapılıyor. Dursun scout ekibi falan kurdu da bizim mi haberimiz yok?

Bunun neresi art niyetli?
Hep yanlis acidan bakiliyor olaylara.
Gecen sene harcanan parasi ile su kadronun yarisi kurulsaydi sampiyonluk ihtimali cok yüksekti, cünkü gecen sezonun les kadrosu ile bile bir süre liderlige yakindik.
Sampiyonluk demek daha fazla gelir demek, hem sampiyonluk primi, hem sampiyonlar ligi katilim primi.
Bunun yaninda üc ic saha maci daha demek, buna göre kombine fiyatlari demek.
Hatta ve hatta, gecen sene su kadronun yarisi kurulsaydi bu sene 10 tane degil, bes tane oyuncu alirdin, daha az para harcardin.
Hatta ve hatta, belkide simdi Bruma bile takimda olurdu, sonucta iyi bir takim demek basari olma potansiyeli, buda kadrodaki iyi oyunculari tutabilme sansinin yükselmesi demek.
Gördügün gibi, evet bu yönetim bu sezon cok güzel kadro kurdu, bunun icin, islerini dogru yaptiklari icin tebrikde ediyoruz, seviniyoruzda.
Ancak tartinin öbür tarafina verilen zararlarida koymakta ne gibi bir art niyet var, bende bunu bir türlü anlayamiyorum.
Asil böyle düsünüp, bunlari sorgulamazsak Galatasaray daha kötüye gider.
Buyrun bakin Kibirbahcenin icler acisi haline, koyun gibi güdülmekten hepsi.

Sen de kabul et Aysalcı olduğun için bazı yorumların o perspektiften yazılmış.

Sen de kabul et Aysalcı olduğun için bazı yorumların o perspektiften yazılmış.
Şu yazımda o açıyı katmadım doğrusu. Sadece geçen sezona özel yapılan yanlışların bu sezona bile etkilerini yazdım. Ünal Aysal yaşattığı başarılar, rakiplere ve Federasyona karşı olan tutumu sebebi ile sevdiğim bir başkan, bazı konuları o açıdan değerlendirmiyorum desem yalan olur. Ünal Aysal'ın keza yine yaptığı bir sürü hata var, buna Fatih Terim konusu da dahil. Ben gitmesinde Fatih Terimin kendisine kırgınım, sebeplerini bir kaç kez dile getirdim ama Fatih Terim konusunda Ünal Aysal'da sütten çıkmış ak kaşık değil.

MHA-L29 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Şu yazımda o açıyı katmadım doğrusu. Sadece geçen sezona özel yapılan yanlışların bu sezona bile etkilerini yazdım. Ünal Aysal yaşattığı başarılar, rakiplere ve Federasyona karşı olan tutumu sebebi ile sevdiğim bir başkan, bazı konuları o açıdan değerlendirmiyorum desem yalan olur. Ünal Aysal'ın keza yine yaptığı bir sürü hata var, buna Fatih Terim konusu da dahil. Ben gitmesinde Fatih Terimin kendisine kırgınım, sebeplerini bir kaç kez dile getirdim ama Fatih Terim konusunda Ünal Aysal'da sütten çıkmış ak kaşık değil.

Iki sene boyunca, kulübün bir financial far play kisitlamasi icinde oldugunu da hesaba katmak lazim. Bu Dursun Özbek yönetimin geldiginden beri, herhangi bir kisitlama olmayan, ilk transfer sezonu.
Gecen sene 20 milyon avroya kadro yenilenmeye calisti, bu sene 50 Milyona... Üstüne birde bu sezon iyi kazanan ama fizik yada manen bitik bir kac oyuncu da gitti. Sneijder, Semih, Chedjou, Podolski gibi.

Bütce de bir sinirlama olmadikca, elbette ki transfer yapmak da kolaylasir... Dursun acisindan belirleyici olacak konu, riva dan sonra kulübün maddi durumu olacaktir. Borctan cikarsak, her sene bu paralari rahat harcariz. Cikamazsak, her 2-3 sene icinde yeniden buhrana gider kulüp, ve bu sefer riva da kalmaz.

yoksa parayla transfer yapmak nekadar kolay.

Fatih Terim,sporda değil medyada da önemli bir figürdü.Fatih Terim'in gitmesi bizi sadece saha içinde değil,saha dışında da çok zayıflattı.Terim'i kovduktan sonraki atar giderlerini hiçkimse takmadı,Ünal Aysal milyarder bir işadamı ama Türkiye'de yaptırım gücü olan biri değil.Aziz'de bu güç 3 Temmuz'dan önce vardı misal ama sonradan o da bitti.Misal buradaki çoğu kişi sevmez ama bir Albayrak olsa emin olun çoğu şey değişir.Salt federasyonlara atar gider yapmak bence olumlu bir kıstas olmamalı.Atar gider yaparken bir de gücün olmalı.Aysal'ın 2. döneminde bu yoktu.Kadıköy'de bize kupayı vermeyeceklerdi misal aynı şekilde.O kupa orada Aysal'ın sayesinde mi kaldırıldı yoksa Albayrak'ın mı?Bence 'güçlü' bir yönetim tarifi budur,istediğini alabilendir.

Iki sene boyunca, kulübün bir financial far play kisitlamasi icinde oldugunu da hesaba katmak lazim. Bu Dursun Özbek yönetimin geldiginden beri, herhangi bir kisitlama olmayan, ilk transfer sezonu.
Gecen sene 20 milyon avroya kadro yenilenmeye calisti, bu sene 50 Milyona... Üstüne birde bu sezon iyi kazanan ama fizik yada manen bitik bir kac oyuncu da gitti. Sneijder, Semih, Chedjou, Podolski gibi.

Bütce de bir sinirlama olmadikca, elbette ki transfer yapmak da kolaylasir... Dursun acisindan belirleyici olacak konu, riva dan sonra kulübün maddi durumu olacaktir. Borctan cikarsak, her sene bu paralari rahat harcariz. Cikamazsak, her 2-3 sene icinde yeniden buhrana gider kulüp, ve bu sefer riva da kalmaz.

yoksa parayla transfer yapmak nekadar kolay.
Evet kısıtlama vardı, maaş bütçesinde. Buna rağmen geçen sezon alınan oyuncular, verilen bonservis ve maaşlar ortada. O harcamalar biraz daha akıllıca yapılabilirdi.

Son düzenleme:
Evet kısıtlama vardı, maaş bütçesinde. Buna rağmen geçen sezon alınan oyuncular, verilen bonservis ve maaşlar ortada.

Ilk sene tamamen kisitlama vardi, ikinci sene mas... Bu kisitlamalar hep, yapacagin hamlelerde risk barindiriyor.

Bu sene verilen oyunculara maslar da iki kati. Ayni zamanda kulübün mali profili degisti rivadan olsun, yapilan sermaye artirimindan olsun.

Bu sene Maddi imkanlar bir üst noktadaydi yani. O yüzden yapilan bu harcamalar gözümde sürpriz felan degil. Ancak alinan oyuncular, yapilari dogrultusunda, Galatasaray ve Lig icin cok titiz secilmis adamlar. Ben simdiye dek bukadar komple, ve lige bukadar uygun kurulan bir kadro görmedim son 20 senede. Oyuncularin hepsi kuvvetli, atletik, hirsli ve teknik olarak yüksek oyuncular.

igortudor,rLVnJBpzAEyTJienbVVKQA.jpg

Ilk sene tamamen kisitlama vardi, ikinci sene mas... Bu kisitlamalar hep, yapacagin hamlelerde risk barindiriyor.

Bu sene verilen oyunculara maslar da iki kati. Ayni zamanda kulübün mali profili degisti rivadan olsun, yapilan sermaye artirimindan olsun.

Bu sene Maddi imkanlar bir üst noktadaydi yani. O yüzden yapilan bu harcamalar gözümde sürpriz felan degil. Ancak alinan oyuncular, yapilari dogrultusunda, Galatasaray ve Lig icin cok titiz secilmis adamlar. Ben simdiye dek bukadar komple, ve lige bukadar uygun kurulan bir kadro görmedim son 20 senede. Oyuncularin hepsi kuvvetli, atletik, hirsli ve teknik olarak yüksek oyuncular.

igortudor,rLVnJBpzAEyTJienbVVKQA.jpg
Adem, sorulması gereken soru geçen sene harcanan para daha akıllıca kullanılsa daha başarılı bir sezon geçirme ihtimalimiz yokmuydu? Geçen sezonun ne kadar düşük bir profilde geçtiğini de hesaba katarak tabi ki.

Son düzenleme:
Dursun ilk 2 sezon saçmalamış olabilir ama bu sezon ilk defa doğru işler yaptı veya yaptırdı.

Kulüpte yaşanan her olumsuz olay için Dursunu eleştiriyorsanız, kurulan kadro için de hakkını vermelisiniz bence

Adem, sorulması gereken soru geçen sene harcanan para daha akıllıca kullanılsa daha başarılı bir sezon geçirme ihtimalimiz yokmuydu? Geçen sezonun ne kadar düşük bir profilde geçtiğini de hesaba katarak tabi ki.

Vardi, ama beden ögretmenini getirdik takimin basina, ve bitmis oyunculardan medet umduk. Bu sartlar altinda alinan tüm oyuncular bir buhran icine transfer oluyordu otomatikmen. Su an asker gibi takim kuruldu, gelen herkes uyum saglamak zorunda kalacak. Yoksa isim olarak bakarsak, bizim gecen sezon ileri dörtlümüzün kagit üzerinde dengi yok ligde.

terimin basarili olmak disinda zaten sevilecek hic bir yani yok . belki yakin cevresine vardir ama 99% insana yok , ayrica demiroren , terim, ridvan, acun, arda, aziz .. bu adamlarin suratlari eskidi artik , insanlar uslu zamanlarinda bile sevmiyorlar bunlari

terim milli takimdan , milandan , GS den , belki ozel hayatinda da tonla yerden kovulmus bir adam .

ona olan sevgi takimi basarili sekilde yonetmesinden , fazlasi degil .

aysal , dursun gibi yonetimsel kadroda ise dogrular ile yanlislar surekli birbirine karisiyor , surekli bir inis cikislar oluyor , tabi kisilerin de bunlara bakislari ona gore sekilleniyor

Vardi, ama beden ögretmenini getirdik takimin basina, ve bitmis oyunculardan medet umduk. Bu sartlar altinda alinan tüm oyuncular bir buhran icine transfer oluyordu otomatikmen. Su an asker gibi takim kuruldu, gelen herkes uyum saglamak zorunda kalacak. Yoksa isim olarak bakarsak, bizim gecen sezon ileri dörtlümüzün kagit üzerinde dengi yok ligde.
Zaten varsayım üzerine konuşuyoruz ancak ligin ne kadar düşük profilde geçtiğini düşündükçe yazık oldu diyorum. Lig o kadar düşük profilde oynandı ki, bir ara liderlik bile çok yakındı. Artık olan oldu, herkes yönetime ne denli destek gösterir, anlayış gösterir kendi karar verecek. Forumda ki lafı yanlış anlayanlar, lütfen şimdi bu cümleden yine alakasız şeyler çıkarmayın, kast ettiğim takıma destek olma konusu değil, yönetime! İyi, dengeli kadro kuruldu, iyi de başladık, umarım sonunu hayırlısı ile getiririz.

Zaten varsayım üzerine konuşuyoruz ancak ligin ne kadar düşük profilde geçtiğini düşündükçe yazık oldu diyorum. Lig o kadar düşük profilde oynandı ki, bir ara liderlik bile çok yakındı. Artık olan oldu, herkes yönetime ne denli destek gösterir, anlayış gösterir kendi karar verecek. Forumda ki lafı yanlış anlayanlar, lütfen şimdi bu cümleden yine alakasız şeyler çıkarmayın, kast ettiğim takıma destek değil, yönetime! İyi, dengeli kadro kuruldu, iyi de başladık, umarım sonunu hayırlısı ile getiririz.

Yönetime destek vermeye gerek yok zaten. Önemli olan takim...

Üst Alt