Dursun Özbek'ten Muhsin Ertuğral Atağı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dursun Özbek'ten Muhsin Ertuğral Atağı!

5e53f55bef47370d24630a1379f80b16.jpg

Galatasaray'da en çok eleştirilen isimlerin bayında teknik direktör Jan Olde Riekerink geliyor. Hollandalı teknik adamın sezon sonunda kesin olarak gideceği, bir kaç puan kaybı daha yaşanması halinde Riekerink ile sezon sonu beklenmeden yolların ayrılacağı şeklinde iddialar var. Tüm bu gelişmelere karşın Galatasaray yönetiminden Riekerink'e destek geldi.

Başkan Dursun Özbek, Hollandalı teknik adamın şu aşamada gönderilmesinin hata olacağını savunurken yönetim kurulunda Riekerink'e teknik konularda destek olacak bir yardımcı bulunması gündeme geldi.

Hollandalı teknik adama yardımcılık için konuşulan ilk ismin ise adı bir süre önce sportif direktörlük için anılan Muhsin Ertuğral olduğu öğrenildi. Türkiye'de Trabzonspor'da yardımcı antrenörlük yapan 57 yaşındaki teknik adam, bir dönemde Sivaspor'da teknik direktörlük yapmıştı. Ertuğral Güney Afrika Ligi'nde uzun yıllar teknik direktör olarak görev yaptı.

Star.com.tr

Dursun Ozbek’ten Muhsin Ertuğral Atağı!

Galatasaray'da Jan Olde Riekerink'in ekibine katılacağından bahsedilen teknik direktör Muhsin Ertuğral, konuya açıklık getirdi.

SPORTİF DİREKTÖRLÜK SÖZ KONUSUYDU

Ajansspor'dan Özgür Sancar'ın sorusunu yanıtlayan Ertuğral, "Bana gelen bir teklif yok. Basında haber çıkmış. Daha önce Galatasaray'da sportif direktör olarak çalışmam gündemdeydi. Ünal Aysal başkandı, Ebru Köksal yöneticiydi. Uzun süre görüştük; ancak sonra yönetim değişti; hayata geçiremedik. Galatasaray çok önemli bir kulüp. Elbette ülkeme dönüp, hizmet etmek önemli. Ancak ortada bir teklif yok; herhangi bir konuşma dahi yok. Dolayısıyla takımın başında bir teknik direktör varken, bunları konuşmak bana yakışmaz" dedi.

MİLLİ TAKIM TEKNİK DİREKTÖRLÜĞÜ?
Güney Afrika Milli Takımı teknik direktörlüğü için ismi ilk sırada gösterilen Ertuğral, "Güney Afrika Milli Takımı'nda çalışma olasılığım var. Lig temsilcileri beni istiyor. Ancak kararı Futbol Federasyonu verecek. Eminim başka seçenekleri de vardır. Ben Güney Afrika Ligi'nde büyük başarılar elde ettim. O nedenle benim milli takım teknik direktörü olmamı isteyen hatırı sayılır bir kitle var. Gelişmeleri birlikte göreceğiz" ifadelerini kullandı.

ajansspor.com

Üst Alt