Dursun Özbek'ten Önemli Açıklamalar! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dursun Özbek'ten Önemli Açıklamalar!

a7ce6c092b0340849cc74ca135d7fe8b.jpeg

Galatasaray Spor Kulübü'nün Aralık ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı Gayrettepe Dedeman Otel’de gerçekleşti. Yılın son Divan Toplantısı’na Galatasaray Spor Kulübü adına Başkan Dursun Özbek, Başkan Yardımcısı Eşref Alaçayır, Galatasaray Spor Kulübü Genel Sekreteri Can Topsakal, Galatasaray Yönetim Kurulu Üyeleri Ural Aküzüm, Ali Yüce ve Burçin Aslan katıldı.

Divan Toplantısı’nda Atatürk ve silah arkadaşları, vatan uğruna yaşamlarını yitirmiş şehitler, Ali Sami Yen ve arkadaşları, son bir ay içinde vefat eden divan üyeleri Erol Kayalıoğlu, Miray Tekelioğlu, Haluk Mehmet İdil, Turgut Alkanlı, Tolga Akfırat, Emin Çelebi ve aramızdan ayrılan tüm Galatasaraylılar için saygı duruşunda bulunuldu.

“TERÖRÜ LANETLİYOR VE SON BULMASINI DİLİYORUM”
Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Aralık Ayı Olağan Divan Toplantısı’nda açıklamalarda bulunurken üyeleri bilgilendirdi. Dursun Özbek sözlerine terörü lanetleyerek başladı: “Ülkemizin başına bela olan bu terör olgusu dozunu artırmakta ve ülkenin huzurunu bozmak üzere çirkin faaliyetlerine devam etmektedir. Bu terörü lanetliyor ve son bulmasını diliyorum. Hayatlarını kaybeden güvenlik görevlileri ve vatandaşlarına rahmet, acılı ailelerini sabır diliyorum. Şehit olanların mekanları cennet olsun” diyerek başladı.

Başkan Özbek’in diğer sözleri şu şekilde:

“22 Ekim'deki Genel Kurul'da nasıl bir yetkiye sahip olduğumuz konusunda yeterli açıklamayı yapmıştık. Gündeme gelen projelerin gerçekleşmesi için bize yetki verildi. Galatasaray Genel Kurul Üyeleri’ne bir kez daha teşekkür ediyorum...“

“YÜZDE 80 GALATASARAY’A”
“Mali konu her gün konuşuluyor, bizler de gerekli açıklamalar yapıyoruz. Sportif faaliyetlerimize zarar veren mali yapının halledilmesi için projeleri sunmuştuk. 22 Ekim sonrası, Emlak Konut firması ile yapılacak işbirliği ile Galatasaray’a ait Riva ve Florya'daki arsalarımızın geliştirilmesi ve geliştirme sonrası imar edilmesi, imar sonrası satılması ve ertesinde satış sonrası ortaya çıkan karlılığın yüzde 80'i Galatasaray, yüzde 20’si Emlak Konut’a olacak şekilde bölüşülmesini sağlayan protokol üzerinde çalıştık”

“HERKESE KAPIM AÇIK”
“Hep şu kelime kullanılıyor: Arsaların satışı... Konuyu hem hazıruna hem basına tekrar duyurmak istiyorum. Bu bir arsa satışı değildir. O işin kolay kısmı. Selahattin Ağabey Riva’yı alırken "Bir gün gelir, buranın imar edilmesi ve kulübün ihtiyaçlarının karşılanması yönünde düşünmüştü. Bizden önceki yönetimler de böyle düşünmüş. Riva arazisine imar çıkartılmış, ruhsat alınmış. Bizim yaptığımız da bu işin aynı mecrada akmasını sağlamak... Tekrarlıyorum bu bir arsa satışı değil. Elimizdeki mevcut arsaların ekonomik koşullarına göre değerlendirilmesi ve elde edilecek karın Galatasaray’ın kursağına gitmesi projesidir. Beklentimiz şu; Galatasaray’ın tarihindeki en zorlu süreci geçmek için herkes yanımızda dursun. Galatasaray hepimizin. Hepimizi de iftihar vesilesi olan bir spor kulübü. Projesi olan herkese kapım açık. Bütün Galatasaraylıların bu zor günlerden çıkılması amacıyla yönetimin yanında yer alması, işbirliği yapılmasını öneriyorum.

22 Ekim'den sonra Emlak Konut ile çalışmalarımızı sürdürdük ve eklerle nihai şekline gelmesini sağladık. Ümit ediyorum ki birlikte bu protokoller imzalanacak. Daha önce bu konu ile ilgili komisyon kurmuştuk. Komisyon tanzim edilirken nelere dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Onları da dikkate alarak Galatasaray’ın menfaatlerini en üstte tutmak şartıyla protokolü imzalama aşamasındayız.”

“MALİ DARBOĞAZDAN ÇIKMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
“Umarım faaliyetleri kısa sürede sonuçlandırıp mali darboğazdan çıkmak için tüm çalışmaları yapıyoruz. Takip ettiğimiz faaliyetler içinde çatının kapanma konusu ile ilgili bir problemimiz vardı. Bu problem yüzde yüz seviyesinde çözüldü. İrtifa hakkının Galatasaray lehine tesis edilmesi için gereken düzenleme yapılacak. Gönül isterdi ki buraya gelirken irtifa hakkı tapusunu da getirmek isterdim. Hatta benim de Ankara'da olmam gerekiyordu. Tarık Taşar'a vekalet verdim. İnşallah çok güzel bir sonuçla geri dönecek… Çatının kapanmasına bağlı bir kapalı spor salonu projemizi geliştirdik. 1 hafta 10 günlük süreci var. Sarıyer Belediyesi ile temaslarımız sıkı bir biçimde devam etti. İnşaat faaliyetini de ruhsata bağlamak istiyorum. Verdiğim tarihler son derece iyi niyetli tarihler. Bunlarda bir hafta, 3-5 günlük sapmalar olabilir ama istikametimizde değişiklik yok…”

“2017 PARLAK OLACAK”
“Sıkıntılı bir 2016 yılını geride bırakıyoruz. Senede 120 milyon TL faiz öder durumdayız. Emlak Konut ile yapmak istediğimiz esas işlerden biri faiz sarmalından çıkmak. Paranın yüzde 90-95'i bu borçların kapatılması için kullanılacak… Sportif faaliyetlerde; amatör şube ve futbol takımında finansal imkanlarımızı çok zorlayarak ve başarıyı göz ardı etmeden faaliyetlerimize devam ediyoruz. 2017 yılı projelerin realizasyonu sayesinde parlak olacak...

Galatasaray Lisesi'nin 150. yılı 2018'de kutlanacak. Galatasaray Spor Kulübü olarak bu konuya katkımızı veriyoruz. Spor kulübü ve Liseyi mümkün olan en geniş kitleleri yaymak üzere çalışmalarımız devam ediyor… 2017 yılının hepimize sağlıklı ve başarılı bir yıl olmasını diliyorum...

BAŞKAN ÖZBEK YANIT VERDİ
Divan Toplantısı’nda Başkan Yardımcısı Eşref Alaçayır kulüp ve bağlı ortaklıklarının Eylül 2016 sonu itibarıyla, o döneme ait kesin olmayan hesap özeti ve özet yönetsel, sportif faaliyet raporlarının açıklarken divan üyeleri Mehmet Bilen, Rasim Zaimoğlu, Hayri Kozak, Sami Çölgeçen, Candemir Berkman, İbrahim Göknar, Turcan Bolayır, Cengiz Akatlı, Özer Berkay, Fethi Demircan söz aldı. Atalay Şahinoğlu'nun konuşmasının ardından Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek bir kez daha kürsüye çıktı. Cevap hakkını kullanan Başkan Özbek şunları söyledi:

“PROJE GERÇEKLEŞECEK…”
"Menkul geliştirme orta vadeli işler. 400 bin metrekare inşaat yapılacak, parasal değeri belli olacak ve bölüşülecek... İlk fazda sözleşme gereği kasaya girecek belli bir miktar var. Galatasaray Spor Kulübü'nün ve bağlı kurumlarının bugün mali tablolardan da görüldüğü üzere risk payı yüksek. Bizim Emlak Konut ile yaptığımız protokol değerli bir anlaşma. Arkasında devlet var. Bunu bir teminat olarak kullandığınızda borçlanma riskiniz, faiz riskiniz düşüyor. Önceden gelecek para nedeniyle faiz karlılığı var. İkinci fazda uzun vadeli beklemeyeceğiz. Arsaların geliştirilmesi sonucunda daha iyi koşullara kavuşması, sonra söz konusu kuruluş ihaleye çıkacak, ihale sonrası rakamlar ortaya çıkacak... Payımıza düşen rakamlar sonrası onun da anında paraya çevrilmesi mümkün. İhtiyaçlar çerçevesinde bankadaki hesapların kapatılması sağlanacak. Bir günde borcu sıfırlamak mümkün değil ama proje gerçekleşmiş olacak.”

“BUGÜN BANKALAR KAPI DUVAR”
“Divan başkanımız tüzüğe konmak üzere bazı kriterler için komisyonun çalıştığını ifade etti. Asıl tehlike şu: Fiiliyata geçmiş projeler var. Paralar geliyor, kredi hesapları kapanıyor. Galatasaray zaten dünya çapında marka. Kredibilitesi artıyor. Bugün bankalar kapı duvar. Ama o gün kapılar ardına kadar açık olacak. O nedenle bir komisyon kurulmasının ihtiyacını hissettik. Galatasaray'ı yönetenler bütçenin dışına çıkamasın. Harcanan paranın nereden geleceğine ikna etsin. Bu nedenle bu komisyonu kurduk ve bu tüzüğe eklensin. Bunu yaparken sizin yanımda durmanıza ihtiyacım var.”

galatasaray.org

PORTAL HABERİ

Konuşmasında hiç sportif başarıdan söz etmez
Kulüp olmuş insaat aş yazıklar olsun borç 79 milyon kira artmış helal

Su Dursunun gittigi gun ve IQ seviyesi yerlerde olan kongre uyeleri gittigi gun bayram gunumuz olacak. O kongre uyeleri ve onlarin cobanlari Dursun capsizi gitmedigi surece bize rahat yok.

dursun gitse kim gelecek ?
hanginiz batık enkazın sorumluluğunu alırsınız ?
aysal batırdı kaçtı dursun geldi . küfür ediliyor.
dursun kaçsa ???

Konuşmasında özellikle transfer ile ilgili paragraf dikkatimi çekti.

"Premier ligten iki üst düzey oyuncu ile görüşüyoruz.Kulupleriyle anlastik.Ayrica tüm Galatasaraylıların yakından tanıdığı Brezilyalı unlu bir forveti ocak ayında İstanbul'a getireceğiz. Galatasaraylilar müsterih olsunlar.Takimlarini desteklemeye devam etsinler."

sent by note 7 #fireinthehole

"Premier ligten iki üst düzey oyuncu ile görüşüyoruz.Kulupleriyle anlastik.Ayrica tüm Galatasaraylıların yakından tanıdığı Brezilyalı unlu bir forveti ocak ayında İstanbul'a getireceğiz. Galatasaraylilar müsterih olsunlar.Takimlarini desteklemeye devam etsinler."

Melih, bunu tam olarak nerede ve ne zaman okudun?

Siper alın sonumuz olacak herhalde bu.
La bu adam goreve geldiği ilk zaman messiyi ve neymari alacam dedi ya.
Ben bu deliye niye inanayim ki simdi

XT1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayın başkanımızla ilgili tek görmek ve okumak istediğim haber istifa etmesiyle ilgili olan haber.

Umarım tez zamanda o haberi keyifle okurum.

Kandirmayin Gassaylilari

Sent from my iPhone using Tapatalk

Üst Alt