Dursun Özbek'ten Salvolar! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dursun Özbek'ten Salvolar!

dursunozbek_divan_090316.jpg

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Divan Kurulu Toplantısı'nda sert açıklamalar yaptı. Özbek, Emlak Konut ile yaptıkları anlaşmanın çarpıtıldığını dile getirdi ve söz konusu anlaşmanın içeriğini kulübün üyeleriyle bir kez daha paylaştı.

Özbek’in toplantıda yaptığı açıklamalardan Ajansspor’un derlediği başlıklar şu şekilde :

"Yaptığımız anlaşmayı saptırdılar"

Emlak Konut ile çok önemli bir işbirliğine vardık. Aldığımız bu yetkiyi Galatasaray’ın geleceğini inşa etmek için kullanacağız. Ortada bir bilgi kirliliği var. En açık şekilde detayları verdim. Yapılan sözleşmenin metnini de verdim. İlkokul çocuğu bile okusa idrak eder. Lütfen basında çıkan yorumları, çıkan haberleri bir değerlendirdin. Benim size anlattığımla diğerinin bir benzeri var mı? Herkesin bunu anlaması için tekrar anlatmak zorunda hissediyorum kendimi.

Bu arsayı, imar durumunu takiben siz inşa edersiniz yaparsınız. Ya da bir müteahhit firma ile anlaşırsınız, gayri menkulleri kendi aranızda paylaşımı yaparsınız. İsterseniz kiraya verirsiniz, isterseniz satarsınız. Bu bir arsa satışı değildir. Arsayı satınca ne oluyor? Devri veriyorsunuz parayı cebinize koyuyorsunuz. Bu böyle bir şey mi? Yaptığımız sunumdan böyle bir anlam mı çıkıyor?

"Kazancın %80'i Galatasaray'ın kalanı Emlak Konut'undur"

Emlak Konut, bizim arsalarımızın projelerini yapacak ve ihale edecek. Projelerin bitmesini müteakip, bu inşaatların satılması, kazanç elde edilmesi söz konusudur. Ortaya çıkan hasılatın karlılığının bölüşülmesidir. % 80’i Galatasaray’ındır. Yer yarılsa bu inşaatlar yapılacak ve karlılık Emlak Konut ile bölüşülecek. Hiç kimse, bunu yanlış yorumlayarak Galatasaray’ı ve yönetimini yıpratma çabasında olmasın.

"Ben girdiğim taahhüdün farkındayım"

Florya ve Riva arsaları bizim son kurşunumuz. Genel Kurul’da da söyledim. Bundan önce hiç kimse bunu yapamamış. Keşke 30 sene evvel yapılsaydı da Galatasaray bugünkü mali tabloyla karşı karşıya kalmasaydı. Ben girdiğim taahhüdün farkındayım. Ben Galatasaray’ın arsasını satış yapmadım. Böyle bir olay söz konusu değildir. Galatasaray’a orta vadede getireceği rakam 1.5 milyar lira civarındadır. Yapılan yorumları esefle kınıyorum. Bunların ne maksatla yapıldığı konusundaki takdiri camiaya bırakıyorum. Sayın Cumhurbaşkanı, Başbakan, Maliye Bakanı’na ve Emlak Konut’a da bu işin olması için verdikleri katkılardan ötürü teşekkür ederiz.

"Yer çekimi kanunu var"

Galatasaray’ın mali yapısındaki bozukluğun farkındayız. Senede 30-40 milyon civarında kur farkı ödeyen bir hale gelmişiz. Değerli yönetimler ve başkanlarla defalarca konuştum. Bu mali dar boğazdan Galatasaray çıkamıyor bir türlü. Diyorlar ki, ”Ne bizi tenkit ediyorsun. 100 lira borç ile aldım 100 lira ile bırakıyorum” diyorlar. Böyle bir şey yok. Pisa Kulesi gibi yamulmuş bir temel üstüne bir kat daha atınca ne oluyor? Yer çekimi kanunu var. Bir süre sonra devrilir.

"Hiç kimse borç bırakıp gidemez"

Bir komisyon kurduk. Çok önemli çalışmalar yaptık. Galatasaray’ın bir tüzük maddesi olarak gündeme gelsin diye çalışıyorum. Bu mali kriterler ne diyor? Ya da amacı ne? Niye böyle bir mali kriter yapma ihtiyacı hissettik? Ben diyorum ki ; ”Benim yönetimimden başlamak üzere. Kim adaysa ya da yönetimdeyse. Bundan sonra yapacağın çalışmalarda denk bütçe esasına uy. Galatasaray’ı borçlandırıp, denk bütçeyi saptırıp, Galatasaray’ın sırtına sarıp gidemezsin. En fazla yüzde 3-5 gibi bir sapma tolere edilebilir. Hiç kimse Galatasaray’ın sırtına borç sarıp gidemez. Bu borcu saramazsın, sararsan da borcu kendi cebinden ödersin.

Ajansspor

Dursun Ozbek’ten Salvolar!

Yaaa senin konustugun heriflerin en genci 70 yasinda... 10 kelimelik bi cumle kursan 7 si bosa gidiyor, ya duymuyor kulaklari yada adamlar ayakta uyuyor, kime ne anlatiyorsun?

Ha bide su var... Baskanlik donemindeki yalanlarin o kadar cogaldiki, artik dogruyu konussan bile millet inanmaz sana...

Not: Pilav nefes boruna kacsin emiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

10 senede alacagin 1.5 milyar lirayi bir tarafina monte et. Yilda oyunculara bile 200 milyon lira veriyorsun.
Galatasarayin kisa vadede buyuk gelire ihtiyaci vardi orta vadede parayi ezecek bir gelire degil. Senden oncekilerde mal olmadigi icin uzun vadeli gelir duzeyini istemediler.
Yapacagin is sureklilik kazandiracak bir is olsa orta vade uzun vade onemli degil fakat sen bir malin bedelini taksit gibi odeme planina imza atiyorsan ya gerizekalisin ya da hainsin.

Allah otellerinin eriyip 5 kurusa muhtac hale gelmesini gosterir o zaman belki durumu idrk edersin

Konutlar hangi hizla satilirsa hem klup hem sirket ancak o hizla para kazanabilirler , aksi bir yol satis olurdu , o zaman da ciplak fiyatlar cok dusuk

Binalar 10 sene degil 25 senede de satilmazsa para gelmez

Bıktım la bu yağlısurat'dan

Her ağzını açtığında her açıklama yaptığında bizden önceki yönetim
Bakın ben böyle bir borç aldım
Böyle FFP eski yönetim yüzünden

Demesinden bıktım

Sen ne yaptın la peki onu söyle bana ?

Yaaa senin konustugun heriflerin en genci 70 yasinda... 10 kelimelik bi cumle kursan 7 si bosa gidiyor, ya duymuyor kulaklari yada adamlar ayakta uyuyor, kime ne anlatiyorsun?

Ha bide su var... Baskanlik donemindeki yalanlarin o kadar cogaldiki, artik dogruyu konussan bile millet inanmaz sana...

Not: Pilav nefes boruna kacsin emiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Beddua etme başkana

İki ihtimal var
1.si Dursun bu toki işbirliği ile kulübü kurtarır ve tüm tükürdüklerimizi yalatır
2.si Bu anlaşmalardan istenilen gelir gelmez ve 2018 yılı mali blançosunda zarar açıklanırsa kulübe kayyum atanır. 2012de alınan karar gereği borsada hissesi olan şirketlerin 5 yıl arka arkaya zarar etmesi durumunda kayyum atanır. 2017 veya 2018 blançosu kesinlikle kâr açıklanmalı. Bakalım görelim. Yani ya herro ya merro şu an.

Üst Alt