Düzenin Adamı "Ersin Düzen" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Düzenin Adamı "Ersin Düzen"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
düzenin adamı yalaka ersin düzenden başka ne beklenir. hem tff den hem trt den aldığı yüksek maaşlarla köşeyi dönen herif bu

4835fab1d63392d7bdcd6e457b510021.gif

Bu ülkede manyak olmamak elde değil. Adam şikenin dibine vurmuş takım için diyorki, fb neden sadece beni ismim geçiyor diye soruyor. Çünkü bağlamadığınız maç, almadığınız futvolcu kalmamış. Ayrıca bjk nin falan da ismi geçiyor zaten.

Sports Digitale tarafsiz yayin organiyim ayagini birakip ismini Fenerbahce Digitale'e cevirmeli en acilinden.

Tarafsizim ben diye oyle ancak kendilerini kandirirlar.

Biraz da gülelim.
Bunların hepsinin cevapları var ve sen de bunları çok iyi biliyorsun lakin bilmiyorsan zaten boş yere futbolun içindesin demektir.

2006 da denizli de yaşanan olaylar öncesine gidecek olursak o sezon 2011 sezonundan daha şaibeli ve utanç dolu bir sezondur. Anelka nin nobrenin voleybol oynarcasina elle attığı goller kadikoy de hakem kiyimlari aziz yildirimin rakipleri baski altina almasi yayinci kurulusun kablolarinin kesilmesi Galatasaray teknik direktoru Eric gerets in Kadıköy'de başından yaralanması kanlar içinde kalmasına rağmen macin devam etmesi hafızamı yoklasam nice olaylar çıkacaktır daha. Peki bunları sorguladin mi ersin düzen? Hayir sorgulamadan. Sorguladiysan biz görmedik. Galatasaray aziz yıldırım denen şahıstan ve fenerbahce den şampiyonluğu hakkıyla söke söke almıştır ve son olarak denizli maçının bitiş duduguyle birlikte denizlisporlu güvenliğin yerde yatan appiah a kalk appiah kalk Allah in dediği olur sözüyle de fenerbahce için geri dönülemez bir yolun başlangıcı olmuştur.

Devam edelim 3 temmuz neden yaşanmıştır? Ortada gerçekten bir şike yok mudur? Bütün herkes biliyorki fenerbahce şike yapmıştır ve cezasını çekmemiştir. Uefa ceza vermesine rağmen tff gerekli cezayı vermemiştir. Bütün bunları neden rahatça söyleyebiliyorum? Cunki kendi deyimleriyle namus davaları olan CAS davasını kendileri geri çekmiştir. Haklıysan neden geri çekilsin? Sebebi belli şike suçu sabittir ve üstü kapatılması gereklidir. Üstü kapatıldı mı evet kapatıldı. Ancak bir sonraki satırlarda suçun üstünü kapatmanın bedellerinin ne kadar ağır olabileceği açıklanmıştır.

2014 de fenerbahce otobüsünün kurşunlanmasi neden yine ayni kulübün başına gelmiştir? Neden ersin düzen neden? Cevap bir üst satırdaki yazıyor zaten. Ortada suç var adalet yoksa sonuçlar korkunç olabilir ve hatta buna senin gibi avel avel sasirilmamasi da gerekir. Senin neden diye ağlak ağlak sorduğun soru aslında bir sonuçtur. Sonuca bakarak cevap bulamazsın 2014 yılına bakarak da bu sorunun cevabını hic bulamazsın. Cevaplar seni 2011 e geri götürecektir.

Gelelim Arabistan meselesi ve ihalenin koç a kalma hikayesine. Hikaye diyorum güzel hikaye gerçekten. Cumhuriyetin yüzüncü yılında super kupayı Arabistan da oynama teklifini veren Atatürkçü geçinen şahıs kimdir ersin düzen? Selahattin baki ve abisi ali koç mudur? Evet doğru bildin ta kendileri. Selahattin bakiye göre Arabistan daki bağlantıları öyle kuvvetli ki isteseler kuş uçmaz. Ama nasıl oluyorsa riyad da bir şeyler oluveriyor. Olan nedir? Olan ali koç ve ali cengiz oyunlarıdir. Bu olayın tezgah olduğunu gören gözler anlar anlar da siz anlamak istemezsiniz. Zaten tek soruyla kimin düzenlediği anlaşılmaktadır. Arabistan da kim super kupa finali oynamak istedi ve bu yönde teklif yaptı? Cevap veriyorum ananas...

Son olarak Gelelim günümüz olaylarına. Sezon boyunca ortamı geren hakemleri tff yi sürekli tehdit eden rakipleri medyayı baskı altına alan sosyal medyayı trollerle boğan bir ekip var karşımızda. Erden timur deyimiyle bir suç örgütü. Trabzonda yaşanan olaylar sadece o gün o saate mi mahsustur? Hayir tabikide. Bakın bardak doldu ve taşıyor. Eğer Trabzon ve fenerbahce gerekli cezaları almazsa adalete yine büyük bir darbe vurmuş olacaksınız ve bu olayların daha büyüğünü yakın bir zaman diliminde yine yaşayacağız. İşler geri donulemez noktaya gidiyor ve maalesef ersin düzen ve düzenin adamları bu olayları bilerek veya bilmeyerek manipule etmeye devam ediyor..

ezcumle fenerbahce magdur degildir ve yargılanmalıdır!

Ve bu herif zamanında devlet kanalında tüm ülkeye açık açık yalan söylüyordu kimse benim tarafsızlığımı sorgulayamaz falan diye.

Öyle mide bulandırıan birisidir.
Yav bu herifin ne olduğu o zaman da belliydi..Ünal Aysal 2014 sonuna doğru bir dahaki seçimde aday olup olmayacağını ifade etmek için bunun yayınına katıldı.. Bu herif melo ile ilgili video hazırlamış onu gösteriyor, melo ile ilgili ne düşünüyorsunuz diye..Öyle bir fanatik..

Denizli-FB maçı ile ilgili bilgiler ekleyeyim. Ben Denizli'de doğdum ve büyüdüm. Ortaokul-lise yıllarımda falan birkaç kez arkadaşlarla çok önemli bir maç olduğunda Denizli maçlarına gittim. Bunlardan hatırladığım ikisi liglerin son haftalarında küme yükselme ve küme düşmeme maçı idi. Tam yılları ve rakipleri hatırlamıyorum ama hani takımlar diğer maçın skoruna göre oynamasın diye maçların aynı anda başlatıldığı son 1-2 haftadaki maçlardı. Bu bahsettiğim maçlarının ikisinde de taraftara konfeti dağıtıldı. Maç başlayınca atılsın ve böylelikle oyunu geciktirince son dakikaları diğer maçın skoruna göre oynama avantajı elde edilsin diye. Öyle de oldu ve maç başladığı an konfeti yağdı sahaya. Bunların ikisi de FB maçı değildi ve daha eskiydi. Birinde tam olarak maçın olayı neydi ve nasıl sonuçlandı pek hatırlamıyorum (sadece konfeti kısmı net aklımda) ama diğerinde Denizlispor küme yükselmişti, Süper Lig'e çıkmıştı.

Yani Denizli'de böyle durumlarda konfetiyle maçı geciktirmek tribünlerin uyguladığı alışılagelmiş bir yöntemdi. FENERBAHÇE'YE ÖZEL YAPILMIŞ BİR OLAY DEĞİLDİ. TV'den izlerken de hiç şaşırmamıştım, hatta maçtan önce yine yaparlar mı diye bekliyordum. O maçtaki konfeti olayını FB şampiyonluğu kaybetsin diye yapılmış bir komplo gibi göstermeye çalışmaktan bıkmadılar. Hayır arkadaş Denizli taraftarının kendi takımına avantaj sağlamak için yaptığı bir şeyden ibaretti. ÜSTELİK BU OLAY DENİZLİSPOR'A GETİRDİĞİ AVANTAJI FB'YE DE GETİREBİLİRDİ. Galatasaray İstanbul'da berabere kalsaydı FB de bu sayede son 16dk'yı risk almadan beraberlik için oynayabilirdi. Nitekim Bursa'da skorun 2-2 olduğunu sandıkları yıl yaptılar. Son 1-2 dakika gol atmaya çalışmak yerine top dolaştırdılar. Ayrıca bu olay FB'ye şöyle bir avantaj da getirdi. Diğer maçlar bittiğinde Denizlispor'un YENİLSE BİLE kümede kalacağı garantilenmişti. Yani bu konfeti olayı sayesinde Denizlispor maçın ciddi bir kısmını çok da umursamadan ve ligde kalmış olmanın rahatlığıyla oynamış oldu. Belki de FB'nin beraberlik golünü atmasında bunun da etkisi vardır. Fenerbahçe cephesi bunun "oyunu soğuttuğu" sebebiyle kendilerine dezavantaj getirdiğini iddia etmektedir. Sözde Fenerbahçe'ye şampiyonluğu kaybettirmek isteyen o büyük gücün yapabildiği maksimum şeye bakın; oyunu soğutmak. Koskoca Alexli, Appiahlı, Tuncaylı, Anelkalı FB'yi son maçta şampiyonluktan edebilmek için buna mı bel bağlanmış yani? Üstelik asıl amaç oyunu soğutmak olsa maç boyu defalarca o konfeti şovu yapılabilir, oyun çok daha sık durdurulabilirdi. Halbuki sadece devre başlarında o eylem yapıldı. Konfeti olayı bir kere bittikten sonra öyle devamlı duran bir maç değildi. Maçın devreleri bir türlü başlayamamış gibi oldu sadece. O uzun süren konfeti olayları bittikten sonra oyunun durması o yıllardaki herhangi bir gerilimli Anadolu deplasmanından çok da sık değildir. ÇÜNKÜ TARAFTARIN AMACI OYUNU SOĞUTMAK DEĞİL MAÇI GECİKTİRMEKTİ.

Bu arada konuya katkısı olmayacak olsa da öylesine bir ek detay: Konfeti dediğim de aslında yazar kasa fişi rulolarıydı eğer o dönem yanlış anlamadıysam. Rulo halinde dağıtıyorlardı, doğru şekilde atarsan havada giderken açılıyordu. FB maçında orada olmadığım için aynı rulolardan mı attılar orasını bilmiyorum ama TV'den aynısına benziyordu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt