Dynamo Kiev’den Fenerbahçe’ye Tepki | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dynamo Kiev’den Fenerbahçe’ye Tepki

Dinamo Kiev, Fenerbahçe'nin dostluk turnuvasında oynamak için Rusya'ya gitmesiyle ilgili bir açıklama yaptı.

"İstanbul'daki maçta taraftarlar, Avrupa'nın baş sadistinin adını haykırdığında kulüp olarak sustunuz.

Bunun neden olduğu şimdi çok açık.

Gazprom'un kanlı parası, sizin için her şeyi gölgede bıraktı; sizi, şerefsiz ve vicdansız bıraktı. Rus füzeleri her gün Ukraynalıları öldürüyor, tüm uygar dünya saldırganlığa ve katliamlara karşı birleşti.

UEFA ve FIFA, Rus kulüplerini uluslararası turnuvalara katılmaktan alıkoyuyor ve siz para kazanmak ve saldırganla birlikte oynamak için tura çıkıyorsunuz.

Hiçbir şey bu adımı haklı çıkaramaz. Bu utanç verici davranışınızın, ahlaksız ve insani vasıflardan yoksun bu katile gidişinizin bedelini hiçbir para ödeyemez.

Tüm dünyaya söylemekten korkmuyoruz: Katillere Ukrayna topraklarında kanlı hasadı sürdürmeleri için yardım ediyorsunuz. Onlarla birlikte oynuyorsunuz ve 21. yüzyılın ana kötülüğünü meşrulaştırıyorsunuz.

Fenerbahçe Spor Kulübü - Onur yok, utanma yok, vicdan yok! Yazıklar olsun size!"

Çok doğru bir açıklama.Gerekli kamuoyu oluşturulması lazım bununla ilgili.Avrupanin da büyük kulüplerinin yapılan bu haksızlığa karşı kafalarını kuma gömmeyip fenere kınama mesajı yayınlamasini bekliyorum.Hatta oyuncu almasınlar daha bunlardan , alınan paraların hepsi rusyaya destek olarak gidiyor

Gazprom konusuna değinilmesi çok önemli. Bir süre Beşiktaş ile Gazprom sponsorluk haberleri dolaştı, ardından Ali Koç; Zenit ile iyi ilişkiler kurmak istiyoruz, kampa da oraya gideceğiz, dedi. Zenit'in sahibi de bildiğim kadarıyla Gazprom. İşin siyasi tarafını çok düşünmek istemiyorum ama bu hamleler normal gelmiyor bana. Gazprom'u sadece bir enerj şirketi olarak düşünmeyin, özel ordu kuruyor haberleri vardı en son. Oradan hesap edin işte mevzunun ulaşacağı noktaları.

Gazprom konusuna değinilmesi çok önemli. Bir süre Beşiktaş ile Gazprom sponsorluk haberleri dolaştı, ardından Ali Koç; Zenit ile iyi ilişkiler kurmak istiyoruz, kampa da oraya gideceğiz, dedi. Zenit'in sahibi de bildiğim kadarıyla Gazprom. İşin siyasi tarafını çok düşünmek istemiyorum ama bu hamleler normal gelmiyor bana. Gazprom'u sadece bir enerj şirketi olarak düşünmeyin, özel ordu kuruyor haberleri vardı en son. Oradan hesap edin işte mevzunun ulaşacağı noktaları.
Napacaklar hacı özel orduyla

Üst Alt