eddie howe | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
what a manager. Futbolcuğunda altyapsında yetiştiği Bournemouth'ta henüz 30 yaşında futbolu bıraktı teknik direktörlüğe başladı. 2009-2011 arası Bournemouth'ta çalıştı, ardından 2 sene de Burnley'de çalıştı ve Ekim 2012'de tekrar Bournemouth'a geçti ve hikaye burada başladı.

Takımın başına geçtiği dönem takım İngiltere'nin 1.ligindeydi.( Yani 3.ligde) Daha da ilginci o sene ligde 11 hafta geride kalmış ve takım sadece 1 galibiyet alabilmişti. O takımı aldı ve sene sonunda şampiyon yapıp Championship'e çıkardı. Ertesi sene ligde 10.oldular. 2014-15 sezonunda ise direkt PL'ye çıktılar.

PL'de sırasıyla 16,9 ve 12.oldular. An itibariyle ise 8 maçta 16 puanla 5.sıradalar. Eddie Howe'un henüz 40 yaşında olduğunu da atlamayalım.

Bana göre artık daha üst seviye takımı hak ediyor. Bu takıma vereceğini verdi. Bakalım ileride nerelerde olacak...

benden daha iyi bilen vardır.. Eddie Howe neden daha iyi takıma gidemedi? Everton'un hocasından kötü mü mesela.. İlla Jorge Mendes'in mi olması lazım daha iyi yerlerde olmak için..

Savunma futbolu oynatamıyor, aynı zamanda pas oyunundan ziyade elindeki oyuncuların bireysel performanslarını yükseltmeye odaklı, kanat atağı ağırlıklı bir oyun planı sergiletmeye çalışıyor. Bu tarzıyla Ryan Fraser, Callum Wilson, Joshua King gibi adamlardan maksimum verim aldı. Ama Premier Lig'in hızlı temposu sert futbolu için hem savunmaları yetersiz kalıyor, hem de oyun içi tempoları. United'a gitse büyük ihtimal Moyes'tan hallice olurdu. Kendisi Bournemouth'tan rahat koltuğu anca Bundesliga'da bulur, oyunculardan yüksek verim alma konusundaki becerisi bu seviye takımlarda kendisini parlatsa da oyun çeşitliliği konusundaki yetersizliklerinin kendisine daha iyi bir kapı açmada engel olacağını düşünüyorum.

idolü pepti ve onun gibi oynatmaya çalıştığını söylüyordu, eldeki imkanlarla yapabilecekleri limitli ve takımının bu limitleri onu olduğundan daha kötü bir hoca olarak gösteriyor. camiada da sevildiği için destekleniyor giderse büyük bir teklife gider ya da gönderilir ve o şekilde farklı bir kariyere odaklanır.

bir dönem ingiltere milli takımı ile de adı geçmişti.

idolü pepti ve onun gibi oynatmaya çalıştığını söylüyordu, eldeki imkanlarla yapabilecekleri limitli ve takımının bu limitleri onu olduğundan daha kötü bir hoca olarak gösteriyor. camiada da sevildiği için destekleniyor giderse büyük bir teklife gider ya da gönderilir ve o şekilde farklı bir kariyere odaklanır.

bir dönem ingiltere milli takımı ile de adı geçmişti.
Büyük cimbomlu saykın açtığı konuya bekliyorum seni.

Savunma futbolu oynatamıyor, aynı zamanda pas oyunundan ziyade elindeki oyuncuların bireysel performanslarını yükseltmeye odaklı, kanat atağı ağırlıklı bir oyun planı sergiletmeye çalışıyor. Bu tarzıyla Ryan Fraser, Callum Wilson, Joshua King gibi adamlardan maksimum verim aldı. Ama Premier Lig'in hızlı temposu sert futbolu için hem savunmaları yetersiz kalıyor, hem de oyun içi tempoları. United'a gitse büyük ihtimal Moyes'tan hallice olurdu. Kendisi Bournemouth'tan rahat koltuğu anca Bundesliga'da bulur, oyunculardan yüksek verim alma konusundaki becerisi bu seviye takımlarda kendisini parlatsa da oyun çeşitliliği konusundaki yetersizliklerinin kendisine daha iyi bir kapı açmada engel olacağını düşünüyorum.

abi ben zaten ilk 6 olmasa bile Everton,Leicester gibi ilk 6'ya aday olabilecek takımlara aday görüyorum.

abi ben zaten ilk 6 olmasa bile Everton,Leicester gibi ilk 6'ya aday olabilecek takımlara aday görüyorum.

Aynen özellikle Everton'da başarılı olabilir ama şu aşamada Bournemouth da onun için biçilmiş kaftan. Az aşım ağrısız başım diye takılıyor, yarın Everton gibi kafayı kırıp 120 harcayan takıma giderse sonu Ronald Koeman gibi de olabilir. Ben kendisini ve oyun tarzını Bilic'e benzetiyorum biraz. Hiçbir zaman üst düzey hoca olamaz ama İngiltere pasaportuyla da daha uzun yıllar orta ve alt sıra takımlarından ekmek yemeye devam eder. Esasında Benitez'i yeni kaybetmiş, Maximin-Almiron-Joelinton gibi yetenekli adamlara sahip Newcastle için çok iyi olurdu ama onlar da Steve Bruce'a gidip yine taraftarlarını kanser etmeyi tercih ettiler.

herkes düştü gözüyle bakarken, bugün gitti leicester'ı 1-0 geri düşmesine rağmen yendi. Watford,Westham ve Villa'nın hepsi kazanınca pek anlamı olmadı ama en azından hala hayattalar.

Ligden düşseler bile ben Bournemouth efsanesi olarak kulüpten ayrılacağını ve PL'den iyi bir takıma gideceğini düşünüyorum.

Mesela newcastle olabilir.

ve bir efsane bitti. Everton'u deplasmanda yenmeleri yetmedi. Bakalım devam edecekler mi? Bu hikayenin en azından bir Avrupa maçıyla süslenmesi lazımdı.

Üst Alt