Ehliyetine 13 Yıl El Konuldu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ehliyetine 13 Yıl El Konuldu

Eskişehir'de otomobiliyle drift yaparken yakalanan ve alkollü olduğu belirlenen sürücüye toplam 9 bin 46 lira para cezası verilerek ehliyetine 2031 yılına kadar el konuldu.

Atatürk Bulvarı’nda vatandaşlar bir otomobil sürücünün drift yaptığını ve tehlikeli araç kullandığını görünce polise ihbarda bulundu. Polis ekiplerince kısa sürede yakalanan otomobil sürücüsünün yapılan kontrolünde 0,76 promil alkollü olduğu belirlendi.

13 YIL ARAÇ KULLANAMAYACAK
Ekipler, adı açıklanmayan sürücüye drift yapmaktan 5 bin 10 lira, sürücü belgesi daha önce elinden alınmasına rağmen araç kullanmaktan 2 bin 18 lira, 4’üncü kez alkollü araç kullanmaktan da 2 bin 18 lira olmak üzere toplam 9 bin 46 lira para cezası kesti, sürücü belgesine de 2031 yılına kadar el koydu. Otomobil ise 2 ay süreyle trafikten men edildi.

Demirören HA

Yetmez hapis cezası da şart 4.kez yakalanmış oha yani kim bilir kaç kere de yakalanmamış veya yakalanıp işlem yapılmamıştır.

He ya dimi. 0.52 ile yakalandım 4.5 aydır ehliyetsizim. Araba kullanamayacak durumda olsam zaten oturmam o direksiyonda ne cinayeti Allah aşkına.
Benim düşüncem bu renktaş kusura bakmayacaksın artık.

İçki içeceğimi bilerek gittiğim bir yere kendi arabam ile gitmem, plansız olur ise de arabayı bırakır taksi ile dönerim, ne kadar içersem içeyim fark etmez.

Kendi canını tehlikeye atmayı geçtim başkasının canını da tehlikeye atıyorsun.

Evimin iki adım ötesinde olmuş ama hiç duymadım. İyi olmuş hıyara

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şahine egzoz modifiyesi yapanlarada bir el atın yav safi ses kirliliği. Köklüyorlar gazı 0 dan 100 e yarım saatte çıkıyorlar ses var görüntü yok amaçları neyse artık ?

He ya dimi. 0.52 ile yakalandım 4.5 aydır ehliyetsizim. Araba kullanamayacak durumda olsam zaten oturmam o direksiyonda ne cinayeti Allah aşkına.

her içen öyle düşünseydi ne kural kalırdı ne bir şey, hayır onu geçtim her içen bu yolla trafiğe çıktığı için mi sürekli kaza yapıp saçmalayan sarhoş sürücüleri görüyoruz haberlerde?

Geçenlerde birisi ile tartıştım, kırmızı ışıkta sağa dönüş serbest olmalı diyor. Ben zaten kaza yapmayacağımı bildiğim için kırmızıda dönüyorum diyor. E o zaman nerde kural? Ben de tüm kırmızı ışıklarda geçeyim, kaza yapmayacağımdan emin olduğum için geçiyorum deyim. Ötekisi B sınıfı ehliyet ile otobüs kullansın, ben nasıl olsa otobüs kullanabiliyorum diyerek. Herkes bunu yaparsa ortada kural kalmaz. Zaten kimse kazayı bilerek isteyerek yapmıyor. Kaza görünmezdir ansızın gelir. Yani sen istediğin kadar emin ol, bi bakmışsın ki kaza yapmışsın. Kırmızıyı gördüm nasıl olsa kimse yok diyerek kaza yapmayacağımdan emin olarak geçeyim, kendimi kaza yapmış olarak bulma ihtimalim yüksek. O yüzden kurallar herkes içindir. yol boşsa beklenecek, alkollüysen binilmeyecek.

Polis ya da devlet, senin arabayı iyi sürüp sürmediğine bakmaz, kanunu ve kuralları ihlal ediyor musun ona bakıyor. Kural yaklaşık 0.50 kadar promilli isen kanunu ihlal edeceğini söylüyor. sen de bunun yasak olduğunu biliyorsun, polis de biliyor. Polis görevini yapıyor sen kanunları çiğniyorsun. Gayet açık, hak etmişsin bana kalırsa.

benim babam da yakalanmıştı, 6 ay kadar yanılmıyorsam el koyuldu ehliyetine 5-6 sene önce. ona da söyledim hak ettiğini.

Renktaş benim de başıma geldi 1,5 sene önce ama kusura bakma haksızsın.

Bak aynısını yaşamış biri olarak diyorum, bu hatanın küçüğü büyüğü yoktur insan ancak sonradan anlıyor çoğu şey de olduğu gibi iş işten geçince. Yanlış anlama ama ceza almana rağmen hâlâ böyle konuşuyorsan o zaman ceza nın senin üzerinde hiç bir etkisi olmamış demektir hem de olay bu kadar taze olmasına rağmen.

Ben ağzıma sürmüyorum araba kullandığım zaman artık. Bak hem bir gün tekrar yakalanırsan cezan katlanıyor ve ehliyetini ebediyen kaybetme ihtimalin oluşuyor.

Sana bir renktaş tavsiyesi araba kullanacak durumda olduğunu düşünsen bile yine de kanında senin reaksiyon süreni etkileyecek dikkatini düşürecek alkol var sonuçta. Saliseler olsa bile o saliseler bazen çok önemli oluyor ani oluşan durumlarda.

Ben de kendimi çok normal hissediyordum durdurulduğumda ama yine de yedik cezayı. Sen sen ol ve aynı benim gibi ağzına sürme arabayla bir yere gittin mi.

sent via GSC

Benim düşüncem bu renktaş kusura bakmayacaksın artık.

İçki içeceğimi bilerek gittiğim bir yere kendi arabam ile gitmem, plansız olur ise de arabayı bırakır taksi ile dönerim, ne kadar içersem içeyim fark etmez.

Kendi canını tehlikeye atmayı geçtim başkasının canını da tehlikeye atıyorsun.

Ben eskiden alkol sonrası ekmek yer üstüne sakız çiğner araç kullanırdım. Artık asla yapmıyorum! Gerçekten başkasının canına mal olabilir bu sorumsuzluk.

56 promille 6 ay ehliyetime el konulmuştu ki o zamanlar en çok promil seviyesi koyuyor gevşek gevşek "abi yeaaa 56 promil amq yeaaa ben ki yeeaaa peehhh" diye söyleniyordum. Şimdi bakıyorum az bile yapmışlar keşke 6 ay da hapis verselermiş. Çok ciddiyim. Alkolü bırakmış değilim ama kendimden çok utanıyorum. Allah'a şükür herhangi bir kaza bela olmadı ama olabilirdi de. Velhasılı o günkü hayvanlığım, hanzoluğum, zırtoluğum için tekrar tekrar özür diler, bu utanmazca, hayasızca davranışın insanlığa yakışmadığını her bir bireyin anlayacak duruma gelmesini temenni ederim.

Anlamayacaklara özetle; bin taksiye sektör git ulan!

Üst Alt