Ekrem Memnun | Başantrenör - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ekrem Memnun | Başantrenör

Yolundan dönme, aldırma dumanlara be hocam.

Isıl Alben@isilalben10 39 dk.39 dakika önce
En gzl hikaye. İnanmanın ve inandırmanın eseri olan bu kupa en çok havadaki yumruğa yakştı. EL Şampiyonu GALATASARAY

Cf8mpijXEAA7XPD.jpg

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin yeni ekiplerinden Eskişehir Basket başantrenörlük görevine Ekrem Memnun'u getirdi.

Ben mi oynayacağım oğlum?

coachluğa 25 yıl önce başladım. basketbolu bırakmıştım; işsizdim. ata abi aradı. (ata çetinünal) bana galatasaray'da küçük takımı çalıştırmam için teklif yaptı. ama bir detay vardı. türkiye şampiyonası 5 gün sonraydı. ve elimde sadece 5 oyuncu vardı. kabul ettim. fakat şampiyonaya 5 oyuncuyla katılamıyorduk. bir oyuncu eksiğimiz vardı. kulüpteki bütün lisansları indirdik. bir kızın lisansında hem voleybol hem basketbol yazıyordu. onu evden aradık. annesi çıktı. kızının basketbolu bıraktığını söyledi. ona yeniden başlayacağını söyledim.
'ne zaman' diye sordu. 'bu gece. çünkü şampiyonaya gidiyoruz. lütfen otogara gelsin' dedim. geldi. 6 kişiyle gittik. yarı final maçında bir oyuncum sakatlandı. son dakikada kadroya giren kıza döndüm 'hadi' dedim. heyecandan bayılmıştı. maçı 4 kişi tamamladık. ama finale çıktık.
finalden önce büyük bir hata yaptım. kızlara dönüp 'buraya kadar çok iyi geldiniz. tebrik ederim. çıkın bugün sahada eğlenin, tadını çıkartın' dedim. çıktık oynadık, yenildik. çünkü ben hedefi küçültmüştüm.
bugün 25 yıl sonra yine bir turnuva ve finaldeyiz. ama ben size çıkın eğlenin demeyeceğim. madem finale geldik. kazanacağız. kupayı almadan buraya dönmeyin. finaller kazanmak içindir, kimse kaybedeni hatırlamaz. çıkın karşı takımda benim rahmetli babam bile oynasa o kupayı söke söke buraya getirin. hepiniz bunu hakettiniz. hakkınızı başkasına yedirmeyin.

Jefferson'i oynatiyor Marei'yi kenarda unutuyor. Marei'yi oynatiyor Jefferson'i kenarda unutuyor. Jackson 2. yari 6-7 kere ucluk deneyip atamadi herifi cikarmadi. Son topu da ona kullandirtti. 2.yari tum sayilarimiz Marei ya da Jefferson'un ribaundlari sonrasi geldi. Ikisini birlikte oynatsa adim gibi eminim daha fazla sayi atardik. Berke gecen mac hem savunmada hem hucumda iyi isler yapmisti. Onu da hic kullanmadi. Savunmaya gecerken Motum'u cikartip bu herifleri alsa ribaundlarda bu kadar ezilmezdik. Bir mucize olur da ligde kalirsak bile yollanmali.

Üst Alt