EL Women C Grubu 2.Maç | Galatasaray 58-56 USK Prague | Maç Sonucu | 31 Ekim - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

EL Women C Grubu 2.Maç | Galatasaray 58-56 USK Prague | Maç Sonucu | 31 Ekim

Cevap: EL Women C Grubu 2.Maç | Galatasaray 58-56 USK Prague | Maç Sonucu | Lig TV 3

maçı aldık tamamda aklıma takılan birşey var..bu kadar eksiğin olduğu bir ortamda lig maçı veya euroleague için neden alt yapıdan oyuncu alınmıyor..hadi euroleague neysede bu kadar kısır bir döngüde ligde farklı öne geçilen maçlarda oyuncuları dinlendirmek için değerlerndirilebilirler..

Cevap: EL Women C Grubu 2.Maç | Galatasaray 58-56 USK Prague | Maç Sonucu | Lig TV 3

Bu kadar eksikle 14 sayı geriden maç almak harika bir olay. Uzun süredir ilk defa kadın takımını izlerken yerimde oturamadım, çünkü o mücadeleyi gördüm. Özellikle karakter koymamız ve Türk oyuncuların özgüvenlerinin geri geldiğini görmek çok mutlu etti beni.

İzleyemedim ama istatistik olarak Sancho ve Işıl iyi maç çıkarmış gibiler.

[h=1]Maç Sonu: Ekrem Memnun[/h]

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü Ekrem Memnun, Avrupa Ligi C Grubu ikinci haftasında oynanan ZVVZ USK Prague maçının ardından Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleşen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Son saniyeye kadar müthiş bir çekişmeye sahne olan ve 14 sayı geriye düşüp 58-56 galip gelmeyi kazandığımız maçı Ekrem Memnun "Hücumda çok kötü başladık, potanın altına topu indirsek de kolay atışları kaçırdık, penetre etmedik fazla. Bu tercihler savunma direncimizi de etkiledi açıkçası. Maçın zor geçeceğinin farkındaydık esasında. Önemli eksiklerimiz var. Aynı oyuncularla, rotasyon yapamadan, üç günde bir maç oynamak zorundayız. TKBL de kolay değil bu açıdan. Takım üzerinde yorgunluk da vardı hafiften. Basketbolun içinde bunlar hep olacak, savaşarak, daha çok mücadele ederek bu açıkları kapatmaya çalışacağız. USK Prag maçı özelinde en vurgulanması gereken konu takımımızın geri dönüşüydü, kazanmayı istemeye dair tereddüt etmemeleriydi. Fizik olarak bizden daha iyi ve tecrübeli bir rakibe korkunç bir efor gösterdiğimizi düşünüyorum. Bu şartlar altında yürekten oynayan tüm oyuncularımı kutluyorum" sözleriyle ifade etti.

Cevap: EL Women C Grubu 2.Maç | Galatasaray 58-56 USK Prague | Maç Sonucu | 31 Ekim

Takimin en onemli dort oyuncusundan ucu yok ama takim yine de ortaya bir duzen koyabiliyor. Gecen sene tam kadro oldugumuz maclarda bile tamamen basibos oynuyorduk.

Ceyhun Yildizoglu doneminde en fazla bir iki yildir bayan basketbolu izleyip oyunculerin potansiyelini bilmeden isi gucu yerlilere sallamak olan tipleri bu sene goremeyecegiz gibi, gormeyelim de zaten.

Cevap: EL Women C Grubu 2.Maç | Galatasaray 58-56 USK Prague | Maç Sonucu | 31 Ekim

1ve 2. çeyrekte dökülen takım nasılda geri döner şaşırıttı beni, hemde bu kadar eksik varken.Ders oldu birdaha maçı izlemeyi bırakmam artık.

1ve 2. çeyrekte dökülen takım nasılda geri döner şaşırıttı beni, hemde bu kadar eksik varken.Ders oldu birdaha maçı izlemeyi bırakmam artık.

maça 25 te 3 şut sokarak başladık normaldir:D ama ben bu takımın defansına güveniyorum. bugün defansımızla kazandık. defansın nekadar önemli oldugunu ceyhuna ögretmiştir inşallah ekrem hoca.

maça 25 te 3 şut sokarak başladık normaldir:D ama ben bu takımın defansına güveniyorum. bugün defansımızla kazandık. defansın nekadar önemli oldugunu ceyhuna ögretmiştir inşallah ekrem hoca.

Ceyhun da bırak defansı hücumda yoktu ki bir kaç hücum varyasyonu olsaydı zaten yine şampiyon olurduk o takımla.

tebrikler aslanlar ceyhun yıldızoglundan sonra ekrem memnun çölde bulunan su gibi sakatların tam olarak dönmesinden sonra bu takım cok iyi seyler yapacaktır.

Dün kulüp Okan Çevik'i özel davetli olarak Vip'te oturtmuş şimdi gördüm,yaptığı sahtekarlığın üstüne bir de madalya taksaydınız keşke.

Hayır basketbol şubesinin çapsızlığı ortada da sen hangi yüzle gelip oraya oturdun?

gecen senekı kadro ekrem hocamda olsa neler olurmus neler...

Güzel mücadele, özverili oyun, önemli galibiyet. Yenilirken bile paniklemeden bir çizgi üzerinde kalmaya çalışan bir takım.

Dünyanın her yerinde son anına kadar mücadele eden, yenilgiyi kabul etmeyen takımlar sevilir, alkışlanır. Bu sezonki takım bu sinyalleri fazlasıyla vermeye başladı.

Tüm takımı tebrik ederken, 2 oyuncumuza ayrı bir parantez açmak lazım: Özge ve Işıl.

Özge oyuna girip enerji ve dinamizm getirdi ve maçın dönmesinde en büyük katkıları sağlayan oyuncu oldu. Sonraları heyecandan 1-2 tercih hatası yaptı, onu da gençliği ve tecrübesizliğine vermek lazım.

Işıl bu sezon adeta yeniden doğuyor. Bu sezon kötü oynadığı maç görmedim. Daha da iyi olacak inş.

Jüri özel ödülü: Ekrem Memnun. Bu kadar sakin görünümlü bir kişi dün 40 dk hoplayıp, zıplayıp takımı ayakta tuttu adeta. Onun bu gayretleri önce takıma, sonra az sayıdaki seyirciye yansıdı. Maç sonundaki sevinci görülmeye değerdi. Sezon açılalı daha 3-4 maç olmadan izleyenlere büyük güven vermeye başladı.

Üst Alt