Elano-Arda, Xavi-Iniesta gibi olabilir mi? - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elano-Arda, Xavi-Iniesta gibi olabilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Elano-Arda, Xavi-Iniesta gibi olabilir mi?

Koşmuyorlar mı ? Sen koşmadan Şampiyonluk Kupa kazanılabilineceğini mi sanıyorsun ? İniesta ve Xaviyi bu kadar iyi yapan da zaten koşuyor olmalarıdır.Elbetteki boş koşuyor olmaları değil.Maçlardan sonra istatistiklere bak Xavi İniesta en az 9-10 km koşmuş oluyorlar.Ki her maçda Xavi-İniesta oynamıyor.İyi bir Rotasyon sistemi olduğu için yorulmuyorlar.

Evet koşmuyorlar. Böyle sahaya çıkıyorlar put gibi duruyorlar oldukları yerde.

Koşmak o değil

FIFA.com - FIFA.com - 2010 FIFA World Cup South Africa™ statistics

FIFA.com - Paraguay-Spain - The matches of 2010 FIFA World Cup South Africa

FIFA.com - Spain-Portugal - The matches of 2010 FIFA World Cup South Africa

DK'dan İspanya'nın bi kaç istatistik.Topa sahip olma orannı hep fazla ama toplamda rakipten biraz daha az koşarlar.Topu koştururlar yani

Ben takım olarak değil bireysel olarak söylüyorm.Neden Arda Yoruluyor da onlar Yorulmuyor deniyor ya.Sebebi Doğru Rotasyondur.Maşallah biz Ardayı senede 40-50 maç oynatıyoruz.Arda Geçen sene TSL de 2200 dakika oynamış iniesta ise 20 takımlık La Liga da 1900 dk oynamış.Topu koşturma oyuncuya az koşmayı değil enerjisini doğru kullanarak doğru koşmayı sağlar.Ardada 10 km koşuyor İniesta da ama İniesta boş koşu yapmadığı için daha verimli oynuyor.Yoksa İniesta da Arda gibi 40-50 maç oynasın Arda gibi olur.

Ayrıca DK finali bak bakalım.Maçın en fazla koşan oyuncuları kim 1. 15km ile Xavi 2. 14le İniesta.Ben bundan bahsediyorm...

Editliyorm kimse kırılmasın...

Şu adamlarla kıyaslaya kıyaslaya elimizdeki değerleri alçaltıyoruz. Dünya'da bunlar gibi olabilen kimse yok yahu :D

:D bencede ama bana göre arda defans yönünü geliştirseydi inanılmaz bir oyuncu olurdu olmazdı sağlık olsun inşallah hücum yönünü geliştirir ki geliştiriyor.

Ben takım olarak değil bireysel olarak söylüyorm.Neden Arda Yoruluyor da onlar Yorulmuyor deniyor ya.Sebebi Doğru Rotasyondur.Maşallah biz Ardayı senede 40-50 maç oynatıyoruz.Arda Geçen sene TSL de 2200 dakika oynamış iniesta ise 20 takımlık La Liga da 1900 dk oynamış.Topu koşturma oyuncuya az koşmayı değil enerjisini doğru kullanarak doğru koşmayı sağlar.Ardada 10 km koşuyor İniesta da ama İniesta boş koşu yapmadığı için daha verimli oynuyor.Yoksa İniesta da Arda gibi 40-50 maç oynasın Arda gibi olur.

Ayrıca DK finali bak bakalım.Maçın en fazla koşan oyuncuları kim 1. 15km ile Xavi 2. 14le İniesta.Ben bundan bahsediyorm...

Her şeye cevap yetiştirmek ister gibi bir haliniz var...Cevap yazmadan önce dediklerimi iyi anlayın Lütfen...

Ne laf yetiştirecem doğru düzgün cevap vereceksen ver.Olaya bak yahu

Olayı şampiyonluğa kupaya bağlamışsın bende İspanya'nın en önemli olayını söyledim.Neden bu sinir ?

Evet koşmuyorlar. Böyle sahaya çıkıyorlar put gibi duruyorlar oldukları yerde.

Anlaşamıyoruz yada Yanlış Anlaşılıyorum.Sen Xavi ve İniestanın az yorulmasını topu koşturmasına ve az koşmalarına bağladın.Bende en az Arda Kadar koştuklarını ama Doğru Rotasyondan dolayı yorulmadıklarını söyledim.Acayipleşmeye gerek yok..

Ne laf yetiştirecem doğru düzgün cevap vereceksen ver.Olaya bak yahu

Olayı şampiyonluğa kupaya bağlamışsın bende İspanya'nın en önemli olayını söyledim.Neden bu sinir ?

Pardon Ramazandan dolayı biraz gerginim.Kimseyi ne kırmak isterim ne de terslemek.Eğer biraz gergin davranıyorsam affedin.Hayırlı Ramazanlar...

Anlaşamıyoruz yada Yanlış Anlaşılıyorum.Sen Xavi ve İniestanın az yorulmasını topu koşturmasına ve az koşmalarına bağladın.Bende en az Arda Kadar koştuklarını ama Doğru Rotasyondan dolayı yorulmadıklarını söyledim.Acayipleşmeye gerek yok..

Bu kadroyla rotasyon imkansız

Elano önce bir takıma faydalı olsun, bıraktım Sarp'ı Xavi'yi.

Oyuncuları birileri ile kıyaslamayı bırakın. Arda; Arda gibi oynasın. Elano da Elano gibi oynasın yeter. Xavi ve İneasta aramayı bırakın.

Olur olur olabİlİr olabİlİrmİ? O kadar olmasada bİraz olur be....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt