Elmander: "Fenerbahçe'ye karşı unutamadığım anı onların sahasında şampiyonluk kupasını kaldırdığımız maçtı" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elmander: "Fenerbahçe'ye karşı unutamadığım anı onların sahasında şampiyonluk kupasını kaldırdığımız maçtı"

elmander_den_derbi_oncesi_aciklamalar_terim_falcao_kadikoy_h13009_2145f.jpg

Galatasaray'ın unutulmaz futbolcularından Johan Elmander, Fenerbahçe derbisi öncesinde beIN Sports'a açıklamalarda bulundu.

İşte Elmander'in açıklamalarından öne çıkanlar...

"İSTANBUL BENİM İKİNCİ EVİM"

- Evet, yeniden İstanbul'dasın hayat nasıl gidiyor?

"İyi gidiyor... İstanbul benim ikinci evim ve yeniden burada olmak çok mutluluk verici. Burayı gerçekten çok seviyorum ve ilk defa tüm ailemle birlikte buradayım. Yeniden burada olmak gerçekten fantastik bir şey. İstanbul gerçekten çok hoş bir şehir. Eski dostları yeniden görmek çok güzel."

"BİRKAÇ MAÇ İZLEDİM"

- Türkiye Süper Ligi'ni izleme fırsatı bulabiliyor musun? Galatasaray'ın şu ana kadar lig ve Şampiyonlar Ligi'ndeki performansını nasıl buldun?

"Şunu söyleyeyim; Türkiye Süper Ligi'ni fırsat buldukça takip etmeye çalışıyorum. Geçtiğimiz sezon birçok maçı seyretme fırsatı buldum ancak bu sezon o kadar fırsatım olmadı. Birkaç maçı takip edebildim. Bu sezon özelinde lig mücadelsi hakkında size çok detaylı şeyler söylemem pek kolay değil."

"TERİM, İŞİNİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPAR"

"Yeni bir takımın kendini bulabilmesi zaman alır. Ancak burada teknik direktörün payı ortaya çıkar. Fatih Terim, tüm takım üzerinde kontrolü sağlar ve işini en iyi şekilde yapar. Galatasaray, en kısa zamanda kendini bulur ancak henüz ligin çok başı ve bazı şeyler çok zaman alıyor."

"GALATASARAY'IN EN BÜYÜK AVANTAJI..."

- Galatasaray, sezonun ilk derbisini Fenerbahçe'ye karşı oynayacak ve bu karşılaşma, iki taraf için de çok önemli. Galatasaray'ın bu karşılaşmada rakibine oranla avantajları ve dezavantajları nelerdir?

"Galatasaray'ın en önemli avantajı evinde oynamak. Tüm taraftar yanınında olur ve arkanıza kalabalık bir destek alırsınız. Belirttiğiniz gibi çok önemli bir maç ve Galatasaray, Fenerbahçe'nin 2 puan gerisinde yer alıyor. Eğer bu maçı alırsak, Fenerbahçe'nin 1 puan önüne geçeceğiz. Ligin başı için kritik bir karşılaşma. Lig uzun bir maraton ve böylesine bir yarışta özellikle evinizdeki derbileri kazanmak zorundasınız."

"DERBİ HER ZAMAN DERBİDİR"

- Galatasaray'ın ev sahibi olmanın avantajıyla bir adım önde olduğunu söyleyebilir misin?

Derbi her zaman derbidir ve bu maçlardan her türlü sonuç çıkabilir. Tabi ki kendi sahanızda oynamak size az da olsa bir avantaj sağlayabilir.

"YENİ İSİMLER EN İYİSİNİ VERECEKLERDİR"

- Galatasaray, transfer döneminde Seri, Nzonzi, Lemina, Falcao gibi önemli yıldızları kadrosuna kattı. Bu isimlerin performansını nasıl buluyorsun?

"Bu futbolcuları daha önce forma giydikleri takımlarda izledim ama henüz Galatasaray forması altında pek takip edemedim. Onlar için bir eleştiri getirmek şu aşamada çok zor. Ama büyük katkı vereceklerine ve bu kulüp için en iyisini yapacaklarına inanıyorum. Çünkü burada oyunculardan en iyisini almayı bilen, fantastik bir teknik adamla çalışıyorlar. Galatasaray'da çok güzel ve verimli bir dönem geçireceklerini düşünüyorum. Onlar için bir endişem yok."

"DERBİLER ÇOK ETKİLEYİCİ"

- Birçok derbi maçı oynadın, Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye karşı. Fenerbahçe'ye goller attın. Atmosferi çok iyi biliyorsun. Eski bir futbolcu olarak ambiyans ve atmosfer hakkında neler söyleyebilirsin?

"Ooo... Derbiler çok etkileyici. Derbiler, dünya futbolunun da en önemli maçları arasında geliyor. Bu tip maçlarda sahada olup, forma giymek fantastik bir duyguydu. Taraftarın tezahüratı, her şeye bağırması unutulmazdı. Bütün hazırlıklar bu tip maçlar için yapılıyor, her şey onun üzerine konuşuluyor. Bu ekstra atmoseferi her aşamada hissedebiliyorsunuz. Derbileri kazanmak hem futbolcular hem taraftarlar için her zaman çok önemlidir. Eğer kazanırsanız bu size sezonun geri kalanı için ekstra motivasyon sağlar. Cumartesi akşamı sahada olacak tüm Galatasaraylı futbolcuların yüzde yüzlerini ortaya koyacaklarına inanıyorum."

"BENİM İÇİN EN ÖZEL ANI..."

- Fenerbahçe'ye karşı unutulmaz bir anın var mı?

Evet çok var. Tabii en önemlisi onların sahasında şampiyonluk kupasını kaldırdığımız maçtı. Üzüntü ve sevinci birlikte yaşadığım çok özel bir karşılaşmaydı. Ayağımda bir kırık oluşmuştu, bu çok üzücü bir durumdu. Ancak diğer taraftan da şampiyonluk ipini göğüslemiştik. Bundan dolayı da çok memnundum. Zor anlardı ama benim için artık güçlü bir hatıraya dönüştü.

"İLK GOLÜMÜ UNUTAMIYORUM"

"Ayrıca kendi sahamızda Fenerbahçe'ye attığım ilk gol unutulmaz bir anıydı benim için. Golden sonra kollarımı açıp, taraftara koşarken, tribündeki kalabalığın çıkardığı gürültü inanılmazdı. Tabii Galatasaray taraftarına ait ve Türk Telekom'da unutamadığım birçok anı da hala hafızamda tazeliğini koruyor."

"FALCAO, ÇOK ÖNEMLİ BİR ROL ÜSTLENECEK"

- Galatasaray için çok önemli bir forvettin. Eski bir golcü olarak 'dünya yıldızı' Falcao hakkında neler söylersin?

Çok iyi işler yapacağına inanıyorum. Zaten çok güzel bir başlangıç yaptı ve ilk maçında galibiyeti getiren golü attı. Buraya Galatasaray için gelen tüm futbolcular çok önemlidir. Maçları kazanmanız için gol atmanız gerekir. Bunu yapacak kişi de Falcao'dur. Falcao, yıllardır attığı gollerle kalitesini ortaya koyuyor zaten. Galatasaray'da çok önemli bir rol üstleneceğine eminim.

"UMARIM DERBİDE 1-2 GOL ATACAKTIR"

- Peki Falcao derbide Fenerbahçe'ye karşı ne yapabilir?

Kendi futbolunu oynayıp, yıllardır yaptığı gibi gol atmaya çalışacaktır. O, ne yapması gerektiğini bilen, bu konuda çok tecrübeli bir futbolcu. Bu tip maçlarda farkını, ağırlığını ortaya koyabilecek bir oyuncu Falcao. Bu maçların ne kadar önemli olduğunu bilecek kapasiteye sahip. Umarım, cumartesi günkü Fenerbahçe maçında 1-2 gol atacaktır.

Üst Alt