Elmander: "Galatasaray'ın kuzeyden transfer edebileceği oyuncuları gözlemliyorum'' | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elmander: "Galatasaray'ın kuzeyden transfer edebileceği oyuncuları gözlemliyorum''

723833.jpg

Ocak ayında futbolu bırakan Johan Elmander uzun süren sessizliğini bozdu. İsveç'in ünlü Aftonbladet gazetesine özel bir röportaj veren yıldız isim Galatasaray'da hangi göreve başladığından futbolu neden bıraktığına kadar birçok konuda samimi ifadeler kullandı.

Futbolu bırakmasının ardından idmanlara devam ettiğini belirten Elmander, "Bazen günde iki kez yapıyorum. Kendimi güçlü hissediyorum" diyor. Röportajı yapan gazeteci, Elmander'in mutlu gördüğünü söylerken yemek olarak vejeteryan tercihte bulunduğunu ifade etti.

Futbolu bırakmasında bir numaralı sebep olarak sağlığını gösteren 36 yaşındaki isim, "Maçlar esnasında sersem gibi oluyordum. Bazen çift bile görüyordum. Maçtan sonra baş ağrısı oluyor ve uzun süre de geçmiyordu. Şu anda tekrar iyi bir uyku çekebiliyorum" dedi.

Forma giydiği Örgryte'nin sağlık ekibinden destek alan Elmander buna rağmen bir süre daha oynamaya devam etmiş.

"Geleceğimle ilgili kaygılanmadım dersem yalan olur. Özellikle başımın çok ağrıdığı zamanlarda. Kariyerimi düşündüğümde kendimle gurur duyuyorum. Artık devam etmeye değmezdi."

Elmander son olarak Helsingborg'a 3-0 yenildikleri maçta yaşadıklarını anlattı: 'Kariyerimde ilk kez sahada "Acaba ben burada ne yapıyorum" diye hissettim. Oyun iyi gitmiyordu ve ben vazgeçtim. Ki bu benim stilim değildir. İşte o zaman karar verdim."

"Kulüpte birçok kargaşa vardı. Bunlarla baş etmek kolay değildi. Ben orada futbol oynamak için bulunuyordum, kulübün değişik parçaları arasında barışı sağlamak için değil. İdmanlara gitmek kolay değildi."

Takımdaki bazı isimlerin kendini sevmediğini itiraf eden Elmander, "Benim hakkında çılgınca şeyler söylüyorlardı. Bununla bir problemim yok. Herkes herkesi sevmek zorunda değil" dedi.

"Şu anda Örgryte daha iyi durumda. Birçok problem halledilmiş. İyi bir kadro ve teknik adam var."

Taraftarlardan tehdit aldı mı?

"Hayır almadım. Bana karşı gayet iyilerdi, evime kadar geldiler. Bazen arabadayken gelip sevgi gösterilerinde bulunuyorlar. Çocuklar benimle fotoğraf çekilmek istiyor."

"Göteborg'da yaşamayı çok seviyorum. Tekrar İsveç halkı ile iç içeyim. Süpermarkete girip insanlarla konuşuyorum. Ne istersem yapıyorum. Kızlarımla ve eşim Amanda ile daha fazla vakit geçiriyorum. Ayrıca üzerinde çalıştığım birkaç proje var."

"Alingsas'ta bir futbol okulu projesine başladım. Ayrıca yapmayı planladığım birkaç şey daha var. Bunlar beni konfor alanımdan çıkarıyor."

Yeni şeyler yapmakla ilgili ne biliyor?

Merak, biraz korku ve rahatsızlık. Oyuncuyken böyle biri değildim. Ama yeni sayfalar açmak gayet keyifli hissettiriyor."

Televizyon yorumculuğu yapacak mı?

"Teklif geldi ancak ben o kişi değilim."

Antrenörlük kursuna gitmeyi düşünüyor mu?

"Bence futbolu bırakmış elit futbolcular için bu kurslara gitmek biraz çılgınca. Orada iyi bir eğitim var. Burada soru, acaba kursa katılmak için yeteri kadar zamanınız var mı? Ben yine de yazılacağım."

Elmander röportajın son bölümünde Galatasaray'da aldığı rolle ilgili ilk kez net ifadeler kullandı.

Necati Ateş'le birlikte takımın golcülerini çalıştıracağını dair haberler çıkan İsveçli isim gerçeğin oldukça farklı olduğunu bildirdi.

Fatih Terim'le çok iyi bir görüşme gerçekleştirdiğini belirten Elmander, "Antrenörlük rolü için önce kursa gitmemin daha iyi olacağını düşündük. Ayrıca ailemle birlikte çok sık yer değiştirmiştik. Şimdilik burada olmak bizim için daha iyi" şeklinde konuştu.

Soru: "Ama hala Galatasaray için çalışıyorsun değil mi?"

Elmander: "Evet. Galatasaray'ın kuzeyden transfer edebileceği oyuncuları gözlemliyorum."

Soru: "Ne tarz futbolcuları arıyorsun?"

Elmander: "Galatasaray gibi büyük bir kulübün standardında zorluk yaşamayacak birilerine bakıyorum. Bu bölgede bu özellikle birkaç futbolcu var."

"Galatasaray'ın şu anki teknik ekibi benim forma giydiğim dönemle neredeyse aynı. Taraftarlar da benim tekrar geri dönmemi istiyorlar. Harika bir kulüp. Bunun bir parçası olmak benim için mutluluk verici. "

Ajansspor

Keşke yerli oyuncularımız da, senin çeyreğin kadar karakter olsaydı.

Adam gibi futbol izlemek için,
Hemen şimdi futbolu bilen Alman hoca!

Cevap: Elmander: "Galatasaray'ın kuzeyden transfer edebileceği oyuncuları gözlemliyor

Iste bu.

Yillardir forumda herkes bunu istiyor, eski oyuncularimizin kendi ülkelerinde veya bölgelerinde bizim icin futbolcu aramasini istiyor herkes.

Elmander ile baslamamiz güzel olmus. Kendisi adam gibi adamdir, öyle cakma adamlara benzemez.

40:45 den itibaren

YouTube

Son düzenleme:
Muhteşem Fatih TERİM: Sana dönmeni emrediyorum lakin döndüğünde her şeyi bıraktığın gibi mi bulursun bilemem öleceksen de bu topraklarda benim yanımda öleceksin. Galatasaray-ı Aliyenin Veziri azamı İsveçli Elmander .

Üst Alt