ELW 15/16 H:14 | Galatasaray 60-71 Fenerbahçe | M.S | 10 Şubat | TRTSpor


Kizer beklediğimden iyi oynadı o olaydan sonra ama savunması sıfır maalesef. Savunması iyi olan bir uzun oyuncumuz olmayınca maden gibi işliyorlar orayı. Lavender iki grup maçında da maçın en skoreri oldu yanılmıyorsam. Loyd ilk non-usa sezonunda iyi işler yapıyor. Işıl Loyd'a baksın da nasıl basketbol oynanır öğrensin. Sanki Işıl değil de Loyd bu takımın uzun yıllardır kaptanlığını yapan oyuncu.

Bu yenilgiyle diğer maçlarına sonucuna bakmaksızın 4.'lüğü garantiledik. Play-off'da UMMC çok fena yapar bu takımı. Özellikle Griner gibi Dünyanın en iyi uzunu karşısında şansımız yok. Saha avantajı da onlarda ayrıca. Keşke 5. olup Eurocup'da oynasaydık, en azından bir kupa daha alırdık.

Wauters falan konuşuluyor ama gelse bile beklenen katkıyı yapacağını sanmam. O da savunması kötü, hücumu iyi olan uzun oyuncugillerden. Uzunda yeterince rotasyon oyuncumuz var zaten. Oraya level atlattıracak, savunması iyi bir uzun almamız gerekiyordu. Bir de Loyd dışında skorer bir 3 numara. Çünkü maçın en kritik anlarında Loyd sayı bulmak için uğraşıyor. Olur da Loyd 5 faulle saha dışı kalsa veya sakatlansa demek ki herkes birbirine bakacak sen kullan diye.

Loyd kesinlikle seneye de kalmalı bu takımda. İyi bir potansiyeli var. Böyle devam edip tek başına maç da kazandırırsa winner özelliğini ekler, WNBA'nin özel oyuncularından biri olur. İlk pro sezonunda Rio2016 için ABD MT aday kadrosuna çağrıldı. Seneye Loyd-Jelena-Işıl-Bahar-Cansu kalsın yeter. Davayı kazanırsak Kizer de kalabilir. Kalan 2 yabancı hakkımızı da top class oyuncular için kullanırız diye umut ediyorum.
 
ann wauters gelsin hele maç alamaz fener bi daha aha buraya yazıyom

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Üst Alt