GSC Haber - Emin Bayram: "Hazır olarak Galatasaray’a dönmek istiyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Emin Bayram: "Hazır olarak Galatasaray’a dönmek istiyorum"

1697823088993.png

Röportaj: Uğur Şenpire

Emin Bayram, sezon başı kampını Galatasaray ile geçirip yaz transfer döneminin son haftasında Belçika’nın Westerlo kulübüne 1 sezonluğuna kiralanmıştı. Emin ile Belçika’da geçirdiği 1,5 aylık süreyi ve izlenimlerini sorduk. O da samimiyetle cevapladı.

“ALIŞMAM ZOR OLMADI”​

- Öncelikle hoş geldin. İlk yurtdışı tecrüben. Belçika’ya, yeni takımına alışabildin mi?

- Aslında çok da zor olmadı alışmam. Takımında birçok Türk oyuncu var. Ravil (Tagir) var, Doğucan (Haspolat) var, Erdon Daci var, Sinan (Bolat) abi var. Belçika’da da çok sayıda Türk vatandaşımız var. Bu yüzden alışmam zor olmadı.

- Zorlandığın bir konu oldu mu?

- Ben pek zorlanmadım ama ilk yurtdışı sezonum olduğundan belki ailem biraz özlüyor.

- Belçika’ya geleli kısa bir süre oldu belki ama ilk izlenimler neler?

- Öncelikle Belçika Ligi, kaliteli bir lig. Saha içinde ise Süper Lig’e göre daha sert bir lig.

- Peki seni en çok şaşırtan şey ne oldu?

- Belçika’ya gittikten 2 gün sonra ben Antwerp maçına ilk 11’de başladım. Zor bir maç oldu. Evimizde 3-0 kaybettik. Ama çok iyi mücadele etmiştik. Maç sonunda taraftarlar 3-0’lık yenilgiye rağmen tribünlere çağırıp alkışlayıp destek verdi. Kötü bir skorla başlasak da bu desteklerine hem şaşırdım hem de çok mutlu oldum.

- Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nde Manchester deplasmanından galibiyetle döndü. Galatasaray’ın maçlarını takip ediyor musun?

- Tabii ki. Manchester United galibiyetinden bir taraftar olarak da çok mutlu oldum. Bu galibiyet, gruptan çıkma adına güzel bir avantaj sağladı. İnşallah kalan maçlarda da istediğimiz sonuçları alıp gruptan çıkacağımıza inanıyorum.

“EURO 2032’DE DAHA TECRÜBELİ OLACAĞIZ”​

- Euro 2024 için bileti aldık ve artık lider çıkmak için son maçımızı bekliyoruz. Hem Euro 2024 hem de İtalya ile birlikte ev sahipliği yapacağımız Euro 2032 ile ilgili neler söyleyeceksin? Malum Euro 2032 düzenlendiğinde U21 Milli Takımı’ndaki arkadaşların ve sen de yaklaşık 29-30 yaşlarında olacaksınız.

- Euro 2024’e sonuna kadar mücadele ederek, hak ederek gidiyoruz. İnşallah gruptaki son maçımızdan da galibiyetle ayrılıp Almanya’ya lider olarak gideceğimize inanıyorum. Son 3 Avrupa Şampiyonası’na üst üste katılıyor olmamız da devamlılık için çok sevindirici. Almanya’da da sonuna kadar mücadele ederek, ülkemizi gururlandıracak sonuçlarla turnuvayı bitireceğimizi düşünüyorum.

Euro 2032 için ise ayrıca mutluyum. Şu an A Milli Takım’daki ağabeylerimizin, arkadaşlarımızın birçoğu 2032’deki turnuvadaki çok daha tecrübeli olacaklar. Şu an U21 Milli Takımı’ndaki birçok arkadaşımız da tecrübelenip evimizdeki turnuvada A milli forma ile mücadele edeceğine inanıyorum. Ben de inşallah en yakın zamanda performansımla U21 Milli Takımı’ndan A Milli Takım’a geçiş yapıp A milli formayı uzun yıllar onurla taşımak istiyorum. Umarım 2032’de ben de kendi evimizde A milli forma ile sahada olurum.

2 DEFA “MAÇIN ADAMI” SEÇİLDİ​

- Takıma katıldığından beri her maç ilk 11’de başladın. Hatta oynadığın 4 maçın 2’sinde maçın adamı seçildin. Sen kendi performansın hakkında ne düşünüyorsun?

- Öncelikle hocamın bana güvenmesi ve geldiğim gibi ilk 11’de takıma katılmam beni çok mutlu etti. Çünkü her futbolcu gibi oynamak ve kendimi sahada göstermek istiyorum. Maçın oyuncusu konusu ise tabii ki sevindirici ama önemli olan takımın başarısı. Ben de elimden gelenin en iyisini sahada gösterip takımıma en yüksek katkıyı vermek istiyorum.

“GÜÇLÜ DÖNMEK İSTİYORUM”​

- Son olarak bu sezonki hedeflerin nedir?

- Westerlo’da elimden gelenin en iyisini yaparak sezonu en iyi yerde bitirmek istiyoruz. Bireysel olarak da sağlığıma ve düzenime çok dikkat ediyorum. Burada düzenli forma giyip performansımı en yukarıya çıkartıp hazır bir şekilde önümüzdeki sezon Galatasaray’a katılmak istiyorum.

milligazete.com.tr

Bu çocuğu çok beğeniyorum karakter olarak da saha içinde sınırlı oynadığı sürede de.

Bayrak adamımız olursun bu seneyi iyi değerlendirip

Üst Alt