En Uzun Orucu Tutan Türk Ailesi! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

En Uzun Orucu Tutan Türk Ailesi!

En uzun orucu tutan Türk ailesi!

5767c56367b0a91a583b1695.jpg

Yılın bu vakti güneşin hiç batmadığı Norveç'in Tromsö kentinde yaşayan Konyalı Azmi ve Cansu Arıkan çifti, 22 saatle en uzun orucu tutuyor.

[FONT=pt_sansbold]Cansu Arıkan, iftara dakikalar kala sofrayı hazırlıyor. İftar menüsünde mercimek çorbası, salata, kavurma ve pilavın yanı sıra kaşarlı mantar var. Eşi Azmi Arıkan ise 2 ortağıyla işlettiği restorandaki işini bitirip iftara dakikalar kala eve geliyor. Oğlu Efe, ortaklarından Ramazan Mümin ve bir üniversitede ders veren İranlı komşusu ile televizyon izlerken eşi de artık çorbaları masaya getirmeye başlıyor.

[/FONT]
[FONT=pt_sansbold]Cansu ve Azmi Arıkan yıllardır Norveç'in Tromso kentinde yaşıyor. 50 bin nüfuslu kuzeydeki en son şehirlerden olan Tromso'da güneş yazın iki ay boyunca hiç batmıyor. Batmayan güneşe rağmen Diyanet İşleri Başkanlığı'nın imsakiyesine göre akşam vakti 23.22'de, imsak ise 01.22'de giriyor, böylelikle kentte oruç 22 saat sürüyor.

[/FONT]
5767c56367b0a91a583b168f.jpg

[FONT=pt_sansbold]İftar ve sonrasındaki çay eşliğindeki sohbetin ardından sahur vakti yaklaşırken, bir kez daha mutfağa yönelen Cansu Arıkan ise, "Sahur hazırlıyorum. 1 buçuk saat önce iftarımızı açtık. Şimdi de sahurumuzu yapacağız." diye konuştu. Eczacı olan Cansu Arıkan, Ramazan'da zorlandıklarını ancak çalıştıkları için iftara kadar olan sürenin çabuk geçtiğini ifade etti. Güneşin batmadığı topraklarda yaşayan Türk aile, ana vatana selam göndermeyi de ihmal etmedi.

[/FONT]

22 saat aç susuz kalmak lazım anlamak için

XT1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aylarca aç kalan insanlar var bu oruç işi çok abartılıyor neyse oruç tutmak demek karnını tıka basa doldurup sonra iftarı beklemek değil neyse isteyen istediğini yapar empati kurmak için değil merak ettiğim için sormuştum.

Insanlarin cogu oruc tutayim derken günah isliyor. Sofralari öyle bi donatiyorlar, tuttuklari orucun sevabini birak, bi hayli günaha giriyorlar. Oruc demek nefis terbiyesi demek, 10-12 saat yemek yemeyip sonrs hayvan gibi yemek degil.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

aylarca aç kalan insanlar var bu oruç işi çok abartılıyor neyse oruç tutmak demek karnını tıka basa doldurup sonra iftarı beklemek değil neyse isteyen istediğini yapar empati kurmak için değil merak ettiğim için sormuştum.

Katılıyorum. Normal öğününü yapıp oruç tutmak lazım bence, oruç tutacağım diye mideyi tıka basa doldurup 10 bardak su içip her türlü önlemi almak orucun mantığına aykırı.

walla dun arkadaslarla top oyanadik, aramizda arnavut, arap, somalyali, irakli vesaire millet vardi, ben haric herkez orucluymus :/
mac biter bitmez aranzida suyu falan varmi dedim, rezil olduk neyse 19 saat oruc tut birde ise git sonra futbol oyna, walla insanin nekadar guclu oldugunu gosteriyor.

Bizim burda oruc tutmak imkansiz, gunesin batmasina bakarak oruc tutuluyor ama bizim icin bu dezavantaj. bu arada o tromølu aile kisin da 1 dk oruc tutacak hahaaaaaa bunuda biliyormuydunuz?

walla dun arkadaslarla top oyanadik, aramizda arnavut, arap, somalyali, irakli vesaire millet vardi, ben haric herkez orucluymus :/
mac biter bitmez aranzida suyu falan varmi dedim, rezil olduk neyse 19 saat oruc tut birde ise git sonra futbol oyna, walla insanin nekadar guclu oldugunu gosteriyor.

Bizim burda oruc tutmak imkansiz, gunesin batmasina bakarak oruc tutuluyor ama bizim icin bu dezavantaj. bu arada o tromølu aile kisin da 1 dk oruc tutacak hahaaaaaa bunuda biliyormuydunuz?
Saçmalık imkansız mış. Sırf bu yüzden oruç tutmayanlara pussy diyorum ben. Başka sebeplerden ötürü tutmazsın anlarım.

Üst Alt