Enes Kanter'den Aziz Yıldırım'a: Kanarya Kadar Akıl Yok Adamda - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Enes Kanter'den Aziz Yıldırım'a: Kanarya Kadar Akıl Yok Adamda

Dediğin gibi mutsuz diyelim,

Mutsuz haliyle şu ana kadar Türkiye'nin NBA'deki en başarılı temsilcisi. Hidayet ve Mehmet'in bu yaşlarındaki hallerinden daha fazla rol sahibi.
Zaten şu an çok kıymetli bi takas malzemesi, takastan sonra bakmak lazım.

Bu sasirilacak bir durum degil zaten. Enes Kanter bir süper yetenek. Cikmaz kolay kolay bir daha bu yetenekde bir oyuncu bizden. Ama zekasi yok, iki sene mac eksigi ile, direk starter olmasi gerektigini düsünüp, yaklasik 4 sene zerre haz etmedigi ve saygi duymadigi bir sehirde oynadi. NBA´nin nekadar önemli bir yer oldugunu, anliyamadi. Sonra Utah gibi saygin bir takima, süt kokan agzi ile, profesyonel degillerdi, dedi.
Ve 5 yildir 5n5 Basketbol´un nasil oynanacagina cözemedi. Bu yüzden simdiye kadar, rekabet ettigi her oyuncuya karsi, nekadar vasat olsa da kaybetti. Oysaki calisma ahlaki, üst düzeydir kendisinin.

Büyük yetenek, caliskan, ama yeterli seviyede bir zeka bu yasa kadar gelistiremedi. Bu sosyal anlamda, yaptigi paylasimlarda da görlüyor zaten. Enes´i cok severim, ama kazik kadar olmus, hala cocuk gibi.

Son düzenleme:
Bu arada Enes'in Aziz Yıldırım'la kişisel de bi olayı var. Ondan da bahsedeyim.

Her fırsatta Lütfi Arıboğan'a falan "Biziii, bi Türk takımını gidip Uefa'ya şikayet ettiler vatan hainleriii" diye ağlar durur Aziz. Halbuki Enes olayında öyle bi iş yapmışlığı var ki, televizyonlarda kimse ucundan bile bahsetmez.

Enes, NBA'e gitmek için Avrupa yerine NCAA'de yetişmeyi tercih edip Amerika'ya gittiğinde Fenerbahçe'yle büyük savaş çıktı. Kurallara göre oyuncu 1 tane bile profesyonel maaş almışsa NCAA'de oynayamaz. Aziz Yıldırım yöneticilerini Kentucky'ye gönderip, bizzat ve elden Enes'e verdikleri paranın belgesini verdirtti. Bu sayede Enes en çok gelişmesi gereken, en çok maç oynaması gereken dönemde 2 yıl basketbol oynayamadı. NCAA'in en iyi uzunları kentucky'den çıkar. O 2 yıl oynasaydı şimdi kim bilir nerelerdeydi Enes?!
Aziz'le böyle bi kişisel problemi var yani ayrıca.

Bu olayda Fenerbahçe'yi hukuki hakkını korumuş ne olacak ki diye savunacak olanlar hiç zahmet etmesin, çünkü yaptıkları şikeye TFF ceza vermeyince olayı Uefa'ya götürenlere vatan haini diyenlerden oluşan bi kulüpten bahsediyoruz.

Bu sasirilacak bir durum degil zaten. Enes Kanter bir süper yetenek. Cikmaz kolay kolay bir daha bu yetenekde bir oyuncu bizden. Ama zekasi yok, iki sene mac eksigi ile, direk starter olmasi gerektigini düsünüp, yaklasik 4 sene zerre haz etmedigi ve saygi duymadigi bir sehirde oynadi. NBA´nin nekadar önemli bir yer oldugunu, anliyamadi. Sonra Utah gibi saygin bir takima, süt kokan agzi ile, profesyonel degillerdi, dedi.
Ve 5 yildir 5n5 Basketbol´un nasil oynanacagina cözemedi. Bu yüzden simdiye kadar, rekabet ettigi her oyuncuya karsi, nekadar vasat olsa da kaybetti. Oysaki calisma ahlaki, üst düzeydir kendisinin.

Büyük yetenek, caliskan, ama yeterli seviyede bir zeka bu yasa kadar gelistiremedi. Bu sosyal anlamda, yaptigi paylasimlarda da görlüyor zaten. Enes´i cok severim, ama kazik kadar olmus, hala cocuk gibi.

Ben sevmem, sevmem için de bi sebep yok açıkçası. Ben herhangi bi cemaatten icazet alan adamlardan pek hoşlanmam, kukla olduklarını düşünürum hep.

Ama; kafası çalışmıyor, çalışmasın. Bu salak haliyle bile, kendisi ne kadar yeteneklerine ihanet etse bile en üst seviyeye çıkacak Enes. Eminim. Çünkü NBA oyuncu geliştirme konusunda çok farklı bi noktaya geldi. Tembel oyuncuyu çalışkan, kazma oyuncuyu şutör yapmaya başladılar artık. Enes'in de bu fizikle sahip olduğu bu özelliklerden NBA vazgeçmez. Thunder vazgeçse Wizards dener, Wizards vazgeçse Clippers dener. Hiçbir şey olamasa 35 yaşına kadar döner durur, ha bi yerde ayak uydurursa da o zaman psikopat olur işte.

Ben sevmem, sevmem için de bi sebep yok açıkçası. Ben herhangi bi cemaatten icazet alan adamlardan pek hoşlanmam, kukla olduklarını düşünürum hep.

Ama; kafası çalışmıyor, çalışmasın. Bu salak haliyle bile, kendisi ne kadar yeteneklerine ihanet etse bile en üst seviyeye çıkacak Enes. Eminim. Çünkü NBA oyuncu geliştirme konusunda çok farklı bi noktaya geldi. Tembel oyuncuyu çalışkan, kazma oyuncuyu şutör yapmaya başladılar artık. Enes'in de bu fizikle sahip olduğu bu özelliklerden NBA vazgeçmez. Thunder vazgeçse Wizards dener, Wizards vazgeçse Clippers dener. Hiçbir şey olamasa 35 yaşına kadar döner durur, ha bi yerde ayak uydurursa da o zaman psikopat olur işte.

Bir itirazim yok zaten ona. Enes elbette ki, kariyer anlamda NBA´de uzun bir kariyere sahip olacaktir. Ben niye daha fazlasi olmasin, diye düsünüyorum ? Keske akli basinda olsaydi da, bu ligde bir yildiz haline gelebilseydi. Hala umudum var, ama kafasini calistirmasi lazim.

Itaat edecek, bir yer, bir obje ariyor. Bunu bile beceremiyor zaten. Fetocularin aslinda bir seviyesi vardir, koruduklari, bakiniz Hakan Sükür. Enes´in fetoculugu, 10 yasindaki cocuk seviyesinde. Yarin sikilip, baska birseye de tapabilir.

yav sağcı mı solcumu fetöcümü tayyipçi mi her ne ise bu adamın kazandırılması lazım milli takıma önce ne dediğide çok önemli değil oynamakta istediğini beyanat vermiş.Herif belkide nba şampiyonu olacak takımın önemli oyuncularından biri ancak it dalaşı yüzünden ergin hocaya baskı yapılıyor alma diye.

Kimden akıl alıyorsa çok cin hareket ediyor. Bi yandan oynamak istediğini söylüyor bi yandan da öyle şeyler yapıyor ki kim olsa kadroya almaz. Siyaseti geç, konuştukları için almaz.

Detayına girmiyorum, twitter'dan bazı sataşmaları var ki... Oyuncular milli takıma gelmesini istemez yani o derece.

Şu an zaten siyasi belli bi atışma durumu var. Burda Ergin Hoca kabahati olmadan arada kalıyor. Ben de milli takım kaybedince twitter'den laf sokan adamı takıma almak istemem. Aldın diyelim, diğer oyunculara ayıp olmaz mı?

slack_for_ios_upload.0.jpg

biraz da bunu konusun

Üst Alt