EPL 21/22 H:22 | Tottenham 3-0 Arsenal | MS | 12 Mayıs | S Sport | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

EPL 21/22 H:22 | Tottenham 3-0 Arsenal | MS | 12 Mayıs | S Sport

1652352347658.png

1652352377232.png 1652352381132.png 1652352391661.png

1652352509959.png

İngiltere Premier Lig 2021/22 Sezonu 22. Hafta
Tottenham - Arsenal
Tottenham Hotspur Stadium
12 Mayıs 2022 Perşembe
21:45

1651140661187.png

geldik kuzey londra derbisine..... < >
*ada futbolunda yeri ayri olan derbilerden kanimca.... her zaman ilginc hikayeleri olmustur, bu aksam da bunlardan birine sahne olacak.....

*arsenal kazanirsa cl bileti netlesecek... 4 puan fark 7e cikmis olacak kazanirlarsa....
*arteta hocanin motive laflari da oldukca yerinde kanimca.. < - > futbolcular adina en rasyonel ve net mesaj : kazan cl biletini kesinlestir. basit denklem.
bakalim oyuncular sahada hocalarinin bu motive edici mesajina nasil reaksiyon sergileyecekler ...
*beraberlik de islerine yariyor elbette......

*tspurs adina ise sezonun maci dersek yanilgi olmaz hedef baz'inda-kazanirlarsa umitleri devam eder son maca dek....

her iki taraf adina da cok cetin bir mac olacaktir suphesiz...

spurs son liverpool macindaki reaksiyonu sergilerse -ilginc bir maca donusur gibi...
diger yandan
arsenal ,kanimca ligin son donemde skorsal anlamda en iyi 3 takimindan biri...digeri mancity ve liverpool...

nisan basinda 3 ust uste maglubiyetten sonra
*arsenal'in son 4 mactaki fiskturune ve skorlarina dikkati cekmek isterim. tek kelime ile muazzam...
chelsea'yi deplasmanda 4-2 , iceride manu'yu 3-1 , @ westham 2-1 , ve son olarak leeds'i 2-1 le gectiler...
< kanimca bu 4 maclik donemden cikardiklari muthis skorlar dan dolayi kendileri adina kuskusuz sezonun ozeti olarak hatirlanacak -sayet cl biletini alirlarsa....
lig bitiyor bir anda lidere nazire edercesine ust uste alinan seri galibiyetlerle adeta yeni sezon benden cekinin gorunumunde bir donemden geciyor...bugun bu zincire spurs tarafini da ekleyecekler mi merak edilesi...

conte versus arteta ...italyan taktigi versus ispanya da diyebilirim bu denkleme.....

sahsen iki tarafi da genel sezon olarak olumlu bulmuyorum. inisli cikisli grafikleri ve de bir mac iyi bir mac vasta oyunla sezon genelinde oransiz bir durus sergilediler...

yani bu macta su taraf kazanir su oyunla demek, yanilgiya surukler bu baglamda baktigim vakit...
son maclarin skorlarindan dolayi mesajimda ustteki paraflarda one cikan noktalari vurguladim. ancak saha ici genel sezon grafigi oyun ve derbi olmasindan dolayi net bir yanit vermek zor...

arsenal son leeds macindan galip gelirken rakip 10 kisi kalmis leeds idi.. kaldiki oyun olarakta bayagi zorlandi arsenale tarafi,... genel son donem denkleminde baktigim vakit ozellikle *momentum anlaminda cok onemli halkalar bu 4 mac ust uste alinan galibiyetler....... arsenal kazanirsa bu momentumun etkisi onem arz edecektir kanimca...

*spurs kritik 1 puan aldi liverpool deplasmanindan, oyun olarak pozitif durus sergilediler. kaliteli ayaklara sahipler. bu derbi de en onemli guc, etkili ic saha seyircisinin bu kritik derbiye asiri motive ve istekli gelecek olmasi...bu muthis itici guc olacaktir suphesiz. dolayisiyla bu yonden bakarsam spurs bir adim onde.

conte basa gecmeden hemen once *spurs ust uste maglubiyetler alan bir durumdaydi, siralama oalrak 9. idiler yanilmiyorsam... suan gelinen yer bu bakimdan cok degerli kendileri adina... conte oncesi uyumsuz ve oransiz bir spurs,conte donemi ile daha dengeli bi duruma burundu kanimca...
bir sekilde conte'yi elde tutacaklardir.psg haberlerinin onune gecmek icin... kanicma conte spurs kimyasi tuttu,sezon sonu siralama ne sekil olursa olsun.... conte nin gelirken, beraberinde italya liginden juve den bentancur ve kulusevki'yi getirmesi muthis teknik adamlik transfer basarisi oznesi kendisi adina...
kulusevski adeta epl ara transfer sezonundaki en efektif ve verimli transferlerde basa oynar turde bir istatistikte...
<> 15 macta 3 gol 8 asist... her biri cok kritik. conte nin inter doneminde almayi cok istedigi isimdi. kader onlari ada futbolunda bulusturdu.... bu aksam kulusevski maca etki edecekti kanisindayim. bu tur versatile 90lar tandansli tipolojileri ayri begeniyorum oyuna efektif ve verimli katki baglaminda......

bu aksam kane, son, kulusevski anahtar isimler kiliidi acma adina.... galibiyet bu uclunun takimi oynatmalarina ne derece agirlik vereceklerinden geciyor diye dusunuyorum...

genel anlamda conte hocanin hem transfer hem saha ici etkili skorlar ve mevcut durum siralamasinda katkisi yadsinamaz.....

diger yandan

arteta nin cl bileti almasi ise kendisi adina cok onemli prestij.... uzun surelerdir donem donem gonderilmesi cokca konusulan, adina bu baglamda pankartli yazilar stada getiren taraftarlar suphesiz suanki gelinen sureci saskin fakat memnun bir sekilde yasiyorlardir. bu kisa film gorunumlu son donem pozitif skorlar temali filmin acaba devam serisi olacak mi cl veya yeni sezon epl doneminde.... bu da tatli bir beklenti olsa gerek arsenal tarafi adina...

her yonuyle cok guzel tarihi bir derbi aksami yasayacagiz. umarim futbol kazanir.hak eden kazanir.

biraz uzun bir yorum oldu.okudugunuz icin tesekkur ediyorum . iyi seyirler hepimize...

Son düzenleme:
Üst Alt