EPL'de En İyi Logoya Sahip Kulüp? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

EPL'de En İyi Logoya Sahip Kulüp?

• Kullanılan toplam oy
    65
Tabi ki sarı kırmızı -> Man Utd
manchester-united-logo-F14DA1FCCD-seeklogo.com.png

Yalnız bayağı kalite farkı var logolarda bizim liginkiler ile kıyaslarsak. Trabzon dedim bizimkilerde o olmasa Akhisar derdim diğerleri vasat.

Burada direkt 5-6 tane çok beğendiğim çıktı.

Arsenal dedim ama United, Chelsea, Liverpool, Palace, Neecastle falan da güzel.

sent via GSC

Türkiye Ligi için açtığım konunun, sıcaklığı kaybolmadan bunu açmak istedim..

Logo tercihlerinin marka değerinde direkt etkisi olduğunu düşünüyorum..

Bizim logolar ile kıyasladığımızda acayip bir siklet farkı olduğunu sizde görebilirsiniz;

premier-league-teams-2017-18-newcastle-united-nufc-650x400.jpg

Not: Kulüplerin kendileri ile özdeşleşleşmiş simgeleri, logolarında yer vermelerini dikkat edebilirsiniz. Bu bizde yok denecek kadar az :hat:

yanlış saymadıysam 5 tane takımın logosunda kuş figürleri var. nereden geliyor epl nin bu kuş aşkı bu konuda bir fikrin var mı dorukcum?

Yalnız bayağı kalite farkı var logolarda bizim liginkiler ile kıyaslarsak. Trabzon dedim bizimkilerde o olmasa Akhisar derdim diğerleri vasat.

Burada direkt 5-6 tane çok beğendiğim çıktı.

Arsenal dedim ama United, Chelsea, Liverpool, Palace, Neecastle falan da güzel.

sent via GSC

Aynı şey formalarda da geçerli. Biz dahil birçok lig takımının klasik forma sadakati yok denecek kadar az. Hatta sadece Fenerbahçe istikrarlı bu konuda.

EPL'nin takımları aynı renkte olsalar bile forma dizaynları da klasikleştiği için ayırt edebiliyorsun. Bizde ise bizim parçalı, fenerin çubuklusu ve BJK'nin düz beyaz forması dışında klasik forma yok gibi. Forma sponsoru ne verirse hepsi onu giyiyor. Çubuklu forma herkesin giydiği birşey oldu mesela. Ya da düz beyaz atlet tarzı formalar.

Bir de ben formada bütünlüğü seviyorum. Manu, Chelsea, City, Liverpool, kısmen Arsenal, Real, Napoli, Roma, Lazio gibi formaları parçalanmamış bütün ve tek renk duran klasik formaları seviyorum. Bizim parçalı ve Fener'in çubuklusu yine neyse oturmuş güzel ama geri kalanlar klasik formalarını bütün olarak yapsalar daha güzel olur.

Bir de Ajax, River, Boca, Westham gibi bütün olmayan ama klasik formalar da güzel.

Bizim ligde marka değeri denen şeyin bu yönüne kimse dikkat etmiyor. Sahaya çıkan Sivas mı Antalya mı Samsun mu belli olmuyor bazen. Keza Bursa, Akhisar, Konya filan da öyle

Üst Alt