GSC Haber - Erden Timur: "Ben sadece Galatasaray'ın futboluyla ilgili iş yapmıyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Erden Timur: "Ben sadece Galatasaray'ın futboluyla ilgili iş yapmıyorum"

1697281754064.png

Erden Timur:

"Bundan 2,5 sene önce Burak Başkan seçildiği zaman geçmiş dönem bilançolarını inceledim. İlk fark ettiğim şey çıkmaz bir durumdu. Faaliyet karı elde edemiyorsunuz, devrimsel bir karar alınmalıydı onun için de 4-5 seneye ihtiyaç vardı.

Florya projesinden ne kazanırız hesabı yaptım. Emlak Konut ile yaptığınız zaman borcumuz azalmıyordu aksine 100 milyon artıyordu. Arazinin 3'te birini onlar alıyordu. Florya'da arazinin 3'te 1'i bizim. Toplam cironun 3'te 1'i bize kalıyordu.

Emlak Konut'un da bir şartı vardı. Tamamen Florya'yı boşaltacaksınız diyordu. O dönem ihale yapılmıştı ama biz çıkamadığımız için ihale iptal oldu. Florya'dan çıkmamız Kemerburgaz'ın bitmesine dayalıydı.

Kaynağımız var mı peki orayı yapmak için, yok! Kaynağımız var diye düşünelim, o dar kaynakla yapmaya çalışsak bile 3-4 sene sürecekti. 2 senelik faiz ve Kemerburgaz'ın inşaat maliyetini bir tarafa yazdığınızda banka borcu 1 lira bile azalmıyordu.

Ben sayın başkanımıza gittim, çevremdeki insanlara anlattım 'Florya'yı satın almamız lazım' diye ama çoğu insan güldü. İçinden veya dışından güldü. Sonra bir TSKB raporu hazırladık. Galatasaray'ın en büyük kaynağı, insanı. Müthiş çözümler ortaya çıktı.

Hep giderlerden sorumlu tutuluyorum. Ben sadece Galatasaray'ın futboluyla alakalı şeyler yapmıyorum. Yani sadece gider üreten taraf değilim. Neler yapıyorum? Son 3 aydır sponsorluk, kombine ve fiyatlandırmayla ilgilendim. Florya Projesi'nin tüm süreciyle ilgilendim, başkanımız liderliğinde Kemerburgaz Projesi'nin ve Galatasaray Adası'nın bütün inşaat işlerini yapıyorum. Mecidiyeköy Projesi'nin başından sonuna projelendirmesini yaptım. Sportif A.Ş. ve derneğin banka ilişkilerinde başkanımızla beraber çalışıyorum. Bunlar söylenmediği için gücüme gidiyor.

Şampiyonlar Ligi'nde son 16'ya kalmak istiyorsak, rakiplerimizin ortalama maaş bütçesi 290 milyon Euro. Gelirleri büyütmeliyiz. Harcamaları küçülterek bir şey yapabilmenin faydası yok. Eğer kurucumuzun hedefine ulaşmak istiyorsak, manzara bu.

Rekabet ettiğimiz takımların yayın geliri ortalaması 120-130 milyon Euro. Rekabet ettiğimiz takımlar bile değil bunlar. Biz 9 milyonlarla rekabet etmeye çalışıyoruz.

Aldığımız Hakim Ziyech, PSG ile anlaşma imzalamıştı kış transfer döneminde. Son saniyede belgeleri yetişmediği için imza atamamıştı. Transferler için tüm scout ekibine teşekkür ediyorum. Transferlere ödediğimiz ile kazandığımız arasında önemli olumlu anlamda iyi bir fark var."

Sacha Boey ve Victor Nelsson iyi bir bedelle satılırsa ve bu transferlerden ciddi bir gelir elde edersek, bu geçmiş yönetimin başarısıdır."

Erden Timur: "Rekabet ettiğimiz takımların yayın geliri ortalaması 120-130 milyon Euro. Rekabet ettiğimiz takımlar bile değil bunlar. Biz 9 milyonlarla rekabet etmeye çalışıyoruz."

Şampiyonlar Ligi'nde son 16'ya kalmak istiyorsak, rakiplerimizin ortalama maaş bütçesi 290 milyon Euro

Şu kısım baya saçma.
Orada demek istedigi, istikrarli olarak her sene en az ceyrek finale cikan takimlarin ortalama maas butcesinden bahsediyor. Bizim gibi ulkelerin ekonomik durumu ile kiyas edilemez ama surada demek istedigi, 40-50 milyon euroluk kadrolarla Sampiyonlar Liginde mucize bekleyenlere bir soz aslinda. Kisaca gelirleri yukseltmeliyiz demek istiyor.

Erden Timur: "Aldığımız Hakim Ziyech, PSG ile anlaşma imzalamıştı kış transfer döneminde. Son saniyede belgeleri yetişmediği için imza atamamıştı. Transferler için tüm scout ekibine teşekkür ediyorum. Transferlere ödediğimiz ile kazandığımız arasında önemli olumlu anlamda iyi bir fark var."

Ülkenin ekonomik tablosu böyle giderse -ki gidecek- belli ki rakip olduğumuz takımlarla baş etmenin tek yolu böyle vizyoner 2-3 kişiyle yapabileceğimiz ölçüde mücadele etmek. Öyle kupa, yarı final, çeyrek final imkansız. Kur yükselişi her şey gibi futbolu da vurdu. Düşünelim ki EPL'den düşen takımların yayın getirisi Galatarasay'dan takribi 3-5 kat fazla ki bu ana gelirlerden biri diye biliyorum.

Hasılı insaflı olmak da fayda var.

Yazık ya süperlig parası 9m Euro iki çöp oyuncu satsan çıkıyor bu para

Büyük takımların bir araya gelip çözmesi gereken en önemli mesele bu bence

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Magaza satis gelirleri 40 milyon euro yaziyor

Cok iyi bir rakam ve büyük bir basari

Sponsorluk gelirleri de bence rekor olmus 46 milyon euro

Magaza satis gelirleri 40 milyon euro yaziyor

Cok iyi bir rakam ve büyük bir basari

Sponsorluk gelirleri de bence rekor olmus 46 milyon euro
46 milyon euro'nun 8 milyon euroluk kısmı hariç hepsi imzalanmış anlaşmalar. 8 milyon euroluk kısmı ise el sıkılmış, prensipte anlaşılmış lakin imzaların henüz atılmadığı anlaşmalar varmış. Bunu da belirtti.

bu arada 1 kişinin omzunda bu kadar yük olması sağlıklı bir durum değil

daha fazla sayıda erden timur ihtiyacımız var demek ki

Üst Alt