Erden Timur, Luis Alberto İçin İtalya'ya Uçacak - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Erden Timur, Luis Alberto İçin İtalya'ya Uçacak

Almanya'daki maçta hatırlamıyorum ama İtalya'daki Bayern Münih maçında bayağı iyiydi. Bizim ligde çok iş yapabilecek bir adam ama işte yaşı geçiyor.

+30 yaş üstü orta sahaya son.
Genç orta saha diyince de bunları alıyo bizimkiler;
images

417

Vinicius (4 ayligina geldi)
Dubois (12 yabancidan biri olacak kadar özelligi yok gibi)
Ziyech (Verimsiz, sürekli sakat)
Aurier (4 ayligina geldi)
Zaha (En fazla 3 mac geciyordu, simdi 7 mactir skor katkisi yok. Verimsiz hale geldi)
Oliveira (Bileti kesildi)
Mertens (Ayrilik icin daha iyi bir vakit yok)

Tecrübeli yabancilarin bir cogu ile yollar ayrilacaktir.
Elimizde Muslera ve Icardi kaliyor olacak (Kaleci ve forvet)

Günümüz futbolunda kesinlikle tempolu ve genc oyuncularin tercih edilmesi gerektigi mevkiler
-Sag Bek
-Sol Bek
-Sag Kanat
-Sol Kanat

Geriye kalan bölgeler:

Stoper (Önde baski yaptigimiz icin 30 üstü hantal stoper alamayiz)
6 Numara (Torreira ilk 11 oynuyor zaten)
8 Numara
10 Numara

En fazla 2 tane tecrübeli oyuncu almamiz gerektigini düsünüyorum. Tecrübeyi liderlik+kalite olarak genclerle harmanlayinca bu ligde basarili olunabiliyor.

+30 yaş üstü orta sahaya son.

Mantığını anlıyorum, hak da veriyorum bir noktada ancak oldukça da ezbere bir yorum olduğunu düşünüyorum.

Çünkü futbolcunun yaşı (eğer ki kendisi patlayıcı özelliği ve/veya fiziksel gücüyle öne çıkmıyor ise) gerçekten de önemli değil. Zira bu 2 özellik ne yaparsanız yapın zamanla kayboluyor ancak geri kalan şeyler bakidir. Önemli olan futbolcunun mentalitesi ve oyun tarzı. Bugün 35-36 yaşlarında bile olsa Modric, Pirlo, Guti, Hagi gibi isimler gelecekse bence kimse itiraz etmezdi. Üstelik bir çok orta saha oyuncusunun esas prime dönemlerinin 28-34 yaş aralığı olduğunu da hatırlatmak isterim. Xavi, Gerrard, Lampard, Kevin D. Bruyne, Yaya Toure, Essien ve dahası.

Zaha, Ziyech, Tete. Bunlar iyi çıksalardı, açık ara şampiyon olur ve Avrupada çok ilerlerdik. Bunların yerine iyi oyuncular bulunmalı. Aurier iy çıkarsa onlan da devam edilmeli.

Üst Alt