GSC Haber - Erden Timur: "Nelsson ve Boey'in kaldığı bir senaryo düşünürsek 5-6 transfer yapacağız" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Erden Timur: "Nelsson ve Boey'in kaldığı bir senaryo düşünürsek 5-6 transfer yapacağız"

Erden Timur: "En önemli konu herkesi birleştirmek. Biz seçimden önce başkanımızla bunu konuşmuştuk. 'İlk defa kendini eleştiren, rakibini güzelleyen bir yönetim olsun.' dedim."

Kadir Çetinçalı: "Burcun ne?"

Erden Timur: "Burcum yengeç, yükselenim akrep."

Erden Timur: "İbra konularından dolayı Abdurrahim ağabeyin biraz küslüğü vardı. Maç kaybettiğimiz dönem o aradı. 'Hiç merak etme, canını sıkma.' dedi. Herkes destek verdi."

Erden Timur: "6-7 aydır çalışıyoruz. Emre Utkucan ve scout ekibimizdeki herkes çalışıyor. Video scoutingimizi geliştirdik. 5 kişi daha aldık. Kadro mühendisliğinde Okan hoca ve Ayhan hocanın emeği var."

Erden Timur: "Okan Buruk'un futbolcu bilgisi inanılmaz. 2. Lig'deki futbolcuyu söylüyorsun, onu da biliyor. Çok emek var."

Erden Timur: "Kadroyu yaparken 'Muhakkak garanti oyuncuya gitmemiz lazım, şampiyon olmamız lazım' dedik. %90 başarılı transfer yapmamız lazımdı. Nedir garanti? İlk 5 ligden 10. ve üzerindeki takımlardan en az 3 teklif alması. Bu teklifleri alıyorsa demek ki bu oyuncu garanti."

Erden Timur: "Bağımsız bir şirkete karakter analizi yaptırıyoruz. Icardi'nin ilk zamanlarında çok dalga geçtiler ama raporda çok iyi bir insan olduğu yazıyordu. Aile hayatındaki problemler de yazıyordu. 17-18 sayfalık rapor. Komşusuyla bile konuşulan rapor vardı içinde."

Erden Timur: "Hepimiz gece 4'lere kadar süren görüşmeler yaptık. Kendi işimde bu toplantılara alıştırmıştım herkesi ama menajerleri bu saatleri alıştırmak kolay olmadı. (Gülerek)"

Erden Timur: "Icardi ismi ilk geldiğinde teknik ekibe yüzde 1 de olsa ihtimal var. Denemek lazım dedim. Sonra görüşmeler sıklaştı ama 8 milyon Euro maaşı vardı. Biz 500 bin veririz, başka paramız yok dedik, kulübüne."

Erden Timur: "Mauro ile biz de birkaç kez görüntülü görüştük ve gelme kararını aldılar. Maaş konusunda ise Mauro Icardi, "Galatasaray'dan başka bir yere gitmeyeceğim" dediği için bize çok büyük kolaylık sağladı PSG ile anlaşma aşamasında."

Erden Timur: "Wanda Nara, İstanbul'a geldi, 2 gün kaldı. Uçakta aksaklık oldu, 8 saat bekledi. Zaten o bekleyince çok umutlandım. İyi ağırlamak için çalışmalar yaptık, ince düşünülmüş hediyeler hazırladık, kulübün naif olduğunu anlatmak istedik. Icardi'nin çocukları için okullarla görüşmeler ayarladık. İstanbul'u gezdirdik. Florya'yı gezdirdik. Mauro ile biz de birkaç kez görüntülü görüştük ve gelme kararını aldılar."

Erden Timur: "Bir gün haber geldi Abdulkerim ile Fenerbahçe arasında ipler koptu anlaşma olmayacak. Ben menajerine ulaştım. Konuştuk, 5 dakikada anlaştık. Abdulkerim'in menajeri Ali Koç ile yaşadıkları sıkıntıya değinip de bu durumu kullanmamamdan etkilenmiş."

Erden Timur: "Abdulkerim ve menajerine yanımda ne telefonlar geldi. Çok yüksek fiyatlara çıktılar. Ama sözlerinden dönmediler."

Erden Timur: "İçimde ukte kalan oyuncu Sanchez diyebilirim. Arda, Hakan Çalhanoğlu, ben ve Alexis Sanchez yemek yemiştik. O olmadı ama olsaydı iyi olurdu."

4 aydır transfer yapmıyorsunuz, rahat mısınız?

Erden Timur: "Çok rahatım valla. Transfer stressiz bir süreç değil yani."

- Zaniolo geldiğinde mutsuz, derbeder biriydi. Son maçtan sonra giderken ağzı kulaklarına varıyordu. Bunu nasıl başardınız?

Erden Timur: "Florya'da çok güzel bir ortam var. 30 yıldır çalışanlar bile daha önce böyle bir ortam görmedik diyorlar. Oyunculara abi gibi davrandım."

Erden Timur: "Devre arası Adana'da arkadaşımın babasının cenazesindeydim. Hakim Ziyech ve Zaniolo transferlerini görüşüyorduk. Telefon geldi Chelsea Hakim Ziyech konusuna tamam demiş. Cenazedeydim ama gülüyordum."

Erden Timur: "Hakim Ziyech ile görüştük. Kulübü ve oyuncu ile anlaştık ancak o dönem olmadı."

Erden Timur: "Gecenin sonunda orta saha transferi konusunda tüyo vereceğim."

Erden Timur: "Mata gitmeden önceki akşam bizim eve geldi. Okan hoca da geldi baş başa konuştular. Mata çok entellektüel bir insan. Mata bir sene daha oynamak istiyor. Biz de o bir seneden sonra onunla çalışmak istiyoruz."

Erden Timur: "Forvet transferi olacak elbet... Ben oynamam tabi (gülerek)"

Erden Timur: "Açık olmakta fayda var. Icardi'ye çok ciddi rakamlar teklif ediliyor Suudi Arabistan'dan. Sponsorlar hariç kendim dahil onu almak için her şeyi seferber ediyoruz. Icardi'nin takımda kalmak istediğini biliyorum."

Erden Timur: "Ne yapabiliyorsak yapacağız. Bütçemizin en üstüne çıkacağız, sponsorlarla anlaşacağız."

Erden Timur: "Mauro burada oynamak için her şeyi yapıyor ama 30 milyon €’luk teklifler varken ne yapabilir? Bunlar, karar veren insana çok büyük yük… Tam bir fiyat vermiyorum, geçmiş kazancının 10 katını alıyormuş gibi düşünün."

Erden Timur: "Arabistan'da 20 takıma 1'er milyar dolar verildi. Arabistan'ın tanıtımı için bir şey yapılması hedefleniyor. Piyasayı çok etkiliyorlar. Üstelik kur yükseliyor, Pazar çok etkilenmiş durumda."

Erden Timur, deprem bölgesinde yaşadığı zorlu süreci anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı ve yayına ara verildi.

Francis Cagigao için sportif direktör olarak hayırlı olsun diyelim mi?

Erden Timur: "Yanlış bir şey sportif direktör olayı tamamen. Scout konusunda Avrupa'yı bölümlere ayırdık. Takımlarımız olacak. Bazı kulüplerle partnerlik yapacağız. Bazı oyuncular belki bize hiç gelmeden transfer olacaklar. Sportif direktörlük değil, bu pozisyon için görüşülüyor. Vaziyet sonuçlanmadı henüz. Uluslararası yapılanmayla alakalı."

Erden Timur: "Amacımız, Galatasaray'ın Avrupa'nın en iyi ilk 10 takımı arasında olması!"

Erden Timur: "Talisca henüz gündeme gelmedi. Di Maria gündemimizde yok. Merih, Becao, Dzeko, Naby Keita, Wendell, Tsimikas, Lukaku, Adama Traore, Hernandez hiçbirisi gündemimizde yok. O kadar fazla oyuncu yazılıyor ki. Hiç alakamız olmayan o kadar oyuncu yazılıyor ki. Ondan sonra bununla ilgili beklenti oluşuyor."

- Fenerbahçe, ilgilendiğiniz oyunculara talip olduğu için rahatsız olduğunuzu söylemiştiniz. Siz hiç onların talip olduğu oyunculara talip oldunuz mu?

Erden Timur: "Başlangıç seviyelerindelerse görüşüyoruz ama belirli bir seviyeye gelmişlerse görüşmüyoruz."

Erden Timur: "Joao Felix yüzde yüz olmayacak. Yok öyle bir şey. Kiralama ücreti bizim transfer bütçemiz"

Erden Timur, Leandro Paredes sorusuna 'Cevap vereceğimi düşünerek mi soruyorsunuz?' deyip gülerek cevap verdi.

Erden Timur: "Okan hocamız Tielemans ile ilgili espri yaptı. Menajeri aradı. Taraftarlardan 300 bin yorum geldiğini söyledi. Bizi arayana kadar hiç konuşmamıştık. Hedeflediğimiz, gerçekçi bir transfer değil sonuçta. Menajeri bize başka bir oyuncu önerdi ve onunla görüşüyoruz."

Erden Timur: "Nelsson ve Boey'in kaldığı bir senaryo düşünürsek 5-6 transfer yapacağız. Gidenlere göre rakam değişebilir."

Erden Timur: "Yerini doldurabileceğimizi düşündüğümüz her oyuncuyu satmayı düşünüyoruz."

Erden Timur: "Hedefimiz, hayalimiz belli; Avrupa şampiyonu olmak istiyoruz."

Galatasaray'da örnek aldığınız yönetici var mı?

Erden Timur: "Bu konuda ilk söyleceğim isim Haldun Ağabey olur."

Erden Timur: "Yönetimlerden yeni başkan çıkması Galatasaray'ın geleneğidir."

Erden Timur: "İstanbul'da 40 bin üzerinde konut yaptım ama İstanbul Belediye Başkanı'yla tanışmadım. Niye tanışayım ki işimi doğrulara göre yaptıktan sonra?"

Erden Timur: "Şampiyonluğumuz hakkında bir tane leke bulamazsınız! Şampiyonluk anamızın ak sütü gibi helal demiştim. Bizden başka kimse "Benim lehime hata yapıldı açıklansın" demedi. Herkes her şeyi dibine araştırsın. Araştırmayan namert olsun."

Erden Timur: "Bilgi ve kayıt dedim, belge diye maniple ediyorlar. Ben hukukçuyum, bilgi, belge ve kayıt farklı şeylerdir. Ne biliyorsam açıklayacağım. Türk futbolunun gelişimine engel olan en ufak bir şey bile, sinek büyüklüğünde bile bir şey olsa paylaşacağım."

Erden Timur: "Florya'daki mesele şu. Sayın Ali Koç'un muhakkak açıklaması lazım. Türk spor medyası neden 'Erden Timur açıklasın diyor da Ali Koç açıklasın' demiyor. Seçimlerden sonra açıklayacaktı, açıklasın. Bildiği şeyleri açıklaması gerekiyor. Benim bildiğim kadarıyla Florya, bu büyüklükte bir kulübün para ile satın aldığı ilk yer. 'Mecidiyeköy'ün parası ile alınıyor, orayı da devlet yaptırdı. Devletin malı ile devletin yeri alınıyor' deniliyor. İnsan biraz dersine çalışır. Ali Başkan'ın söyleyeceği şey nedir bilmiyorum. Belli kulüpler dillendiriyormuş. Ali Başkan belki bambaşka bir şey diyecektir onu bilemem. Mecidiyeköy, Galatasaray'ın kendi arazisiydi. Ali Sami Yen'in olduğu tahsisli alan ile hiçbir alakası yoktu. Kamunun bir çivisi yoktur, arazi kendi projemiz."

- Fenerbahçe'nin 5 yıldız kullanması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Erden Timur: "Böyle bir şeyin olmadığı ve sürekli ısıtıp ısıtıp önümüze getiriliyor. Hukuk Kurulu'nun bunun için artık bir girişimde bulunması gerekiyor."

Zakharyan gelecek mi?

Erden Timur: "Hayır."

Erden Timur: "Dybala gündemimizde yok."

Erden Timur: "Kadroyu yaparken 'Muhakkak garanti oyuncuya gitmemiz lazım, şampiyon olmamız lazım' dedik. %90 başarılı transfer yapmamız lazımdı. Nedir garanti? İlk 5 ligden 10. ve üzerindeki takımlardan en az 3 teklif alması. Bu teklifleri alıyorsa demek ki bu oyuncu garanti."

Erden Timur: "Icardi ismi ilk geldiğinde teknik ekibe yüzde 1 de olsa ihtimal var. Denemek lazım dedim. Sonra görüşmeler sıklaştı ama 8 milyon Euro maaşı vardı. Biz 500 bin veririz, başka paramız yok dedik, kulübüne."

geçmişini bilmeyen geleceğine sahip çıkamaz
6011591c55427f10fc784521.jpg

Erden Timur: "Bir gün haber geldi Abdulkerim ile Fenerbahçe arasında ipler koptu anlaşma olmayacak. Ben menajerine ulaştım. Konuştuk, 5 dakikada anlaştık. Abdulkerim'in menajeri Ali Koç ile yaşadıkları sıkıntıya değinip de bu durumu kullanmamamdan etkilenmiş."

Üst Alt