GSC Haber - Erden Timur: "Örgütlü bir düzen ve örgütlü bir yapıyla karşı karşıyayız adı da Fenerbahçe" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Erden Timur: "Örgütlü bir düzen ve örgütlü bir yapıyla karşı karşıyayız adı da Fenerbahçe"

Erden Timur: "Zaniolo ve menajeriyle konuştuk. Kesinlikle böyle bir şey yapmadığını söylediler. Futbol dışı birkaç oyun oynadıklarını söylediler. Onun da çok ufak bir para cezası var. Zaniolo daha 20'li yaşlarında, genç, düzgün karakterli bir insan. Herhalde yakın zamanda sonuçlar çıkar."

Her şey iyi giderken böyle bir yayına çıkmayı neden düşündünüz? Belki burada yaptığınız açıklamalar kaos yaratacak."

Erden Timur: "Geçmişte verilmiş bir söz sebebiyle buradayım. Toplumun birbirine olan güveni inanılmaz şekilde sarsılmış vaziyette. Birazdan yapacağım açıklamalarda göreceksiniz buraya bize fayda sağlamak için mi çıkmışım... Ben hiçbir medya patronunu da, medya çalışanını da aramam. Bunun aksini iddia edemezler. Etik konulara çok değer veririm."

Erden Timur: "Bir yönetim toplantısında bir fikir ortaya koydum. Profesyonel bir arkadaşımız 'bizim faydamıza olmaz bu iş' dedi. Kısa vadede zarar vereceğini biliyorum ama uzun vadede faydamıza olacağını biliyorum. Bizim ana hedefimiz 6. büyük lig olmak. Ana misyonumuz bu. Eğer öyle olursa Galatasaray Şampiyonlar Ligi şampiyonu olabilir."

Erden Timur: "Karşımda büyük gazetelerin yöneticileri olarak oturuyorsunuz. Sizi kulüp yöneticileri arıyor mu, aramıyor mu? Gelin bugün bağırsaklarımızı temizleyelim. Hangi gazeteciler etik dışı davranıyor gelin bunları tartışalım. Ben hiç kimseyi aramadım bugüne kadar."

Erden Timur: "Sponsorluk konusunda son 3 aydır görev alıyorum. Gayrimenkul konularıyla da ilgileniyorum. Tabii bu konularda tek başıma değilim, her birimin profesyoneli de var. Genelde giderleri bana bağlıyorlar ama işin aslı öyle değil... Biz şu an varlık satmadan kâr etmiş durumdayız. Bu yıllar sonra ilk kez gerçekleşti."

Erden Timur: "İçinde bulunduğumuz mali durumdan çıkmak için Florya projesi çok değerli. Tabii oradan gelen parayı har vurup harman savurmayacağız. Borçlar ödenecek, gerisi fon olarak tutulacak. Oradan elde edilen gelir harcanabilecek."

Erden Timur: "City Group gibi Gala Group kuracağız ve genç oyuncuları da vitrine çıkaracağız. Bence her şeyden önemli bir iş. Bizim hedefimiz 500 milyon dolar gibi bir fon oluşturmak tüm borçlar ödendikten sonra. Sonrasında bu fonu düşüncelerimiz doğrultusunda kullanacağız. Bu fon aile fonu gibi olacak. Dışardan yatırımcı girebileceği bir fon olmayacak. Galatasaray’ın döviz faizi ile de geliştirebileceği bir fon olacak bu."

Erden başkanın vizyonu çok kıymetli. Kendi isteği ile ayrılmadığı sürece yönetimde tutulması mühim. Saygılar

Ronaldo - Galatasaray

Erden Timur: "Her yıldız ismin akıllara gelmesi, toplumun özgüvenini arttırıyor. Cristiano Ronaldo ile yemek yemedim. Manchester United'dan ayrıldığı dönemde aracılar vasıtasıyla mesaj gönderdim. Neden olmasın? Messi-Miami işbirliğinde olduğu gibi bir teklifimiz olmuştu. Şu oyuncuya gidip alamazsak tepki çekeriz gibi bir düşüncemiz yok. Yüzde 1'lik bir ihtimal bile olsa teklifimizi veririz. Öyle bir düşüncesinin olmadığı yanıtını aldık."

Erden Timur: "Szymanski iyi oyuncu dedim, 10 milyon euro bonservis verilir dedim. Fred de iyi oyuncu, Rashica da iyi oyuncu. Transfer çalımı, kulüpleri birbirine kırdırmaktan başka bir işe yaramıyor. Bazen aynı oyuncuya talip olabiliyorsunuz. Mesela biz de Tete ve Zaha'yı aldık ama çıkıp hiçbir şey demedim. Ama rakiplerimiz ise neler neler dedi. Ben bir tanesini aradım hatta. Rachica mesela bizi bekledi, bunu biliyoruz."

Gala Group işi inanamadığım bir proje maalesef. Çünkü çok iyi bir yapılanma, çok iyi bir ekip ve güçlü bir mali yapı gerektiriyor. Bunlar bizde pek yok. Başarabilirlerse çok başka bir şeye gider iş ama bana zor geliyor.

Üst Alt