Erden Timur | Sportif A.Ş. Başkanvekili | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Erden Timur | Sportif A.Ş. Başkanvekili

1679671342247.png

Erden Timur (d. 16 Kasım 1981, Mersin) Türk avukat ve iş insanı.

16 Kasım 1981 tarihinde Mersin'de doğdu. 2000 yılında Tarsus Amerikan Koleji'nden mezun oldu. 2005 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olarak avukatlık diplomasını aldı. Ardından London School of Economics'te ekonomi yüksek lisansına başladı ancak babasının rahatsızlanması nedeniyle eğitimini yarım bırakarak üçüncü ayda Türkiye'ye döndü. Döndükten sonra aile şirketlerine ait bir arsada yarım kalan bir projeyi tamamlamak için inşaat sektörüne girdi.

2010 yılında Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. çatısı altında NEF Gayrimenkul markasını kurdu ve başta İstanbul olmak üzere Bodrum, Londra gibi şehirlerde markalı konut projeleri geliştirmeye başladı. Projelerinde patenti kendisine ait olan foldhome konseptini uyguladı. Forbes 2020 verilerine göre $400 milyon servetiyle Türkiye'nin en zengin 100. insanıdır.

11 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilen Galatasaray Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu'nda Dursun Özbek'in başkanlığa seçilmesinin ardından Erden Timur Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak görev yapmaya başladı.

ÖZEL YAŞAMI

Üniversiteden sınıf arkadaşı Emine Timur ile evli olan Erden Timur, Ala Bade adında bir kız ve Yusuf Kenan adında bir erkek çocuk babasıdır. Aynı zamanda Galatasaray taraftarı olan Timur, Emre Akbaba ve Radamel Falcao transferlerinde kulübe maddi destek sağlamıştır.

Agzi iyi laf yapan deger goruyor buna soylenenlerin aynisini ozgur istan gun denen herifin basliginda ki ilk sayfalar da benzerlerini okuyacaksiniz

Bu adam Galatasaray ne zaman ihtiyaç duysa sponsorluklar ve basketbol şubesine her şekilde desteğini hiçbir zaman esirgemeyen adamla Işıtan Gün ismini nasıl bir tutulur ki... Bir tanesi 750 m TL sponsorluk antlaşması yaparken diğeri menajerlik oyunlarının içinde ortağıyla komisyon koparmaya çalışıyordu.

Işıtanla alakası yok.

Işıtan'ı ilk gün FT kovdu zaten. Bir halt yapamadan gitti kulüpten.

Öyle zengin birisi de değildi. Herkese bok atıp sonrasında ben demiştim de iyimiş, illaki birisi tutar.

Erden Timurla ilgili düşüncem de şu ana kadar sabit, Galatasaray tarihinde 1 milyar TLyi taahhüt eden başkası yok, varsa daha iyisi alsın stadın ismini; basketin ismini.

Cebinden para veren adam isteyip verene de böyle bok atacaksanız size her şey müstehak.

Zira şu ana kadar falsosu da yok umarım olmaz da.

Işıtanla alakası yok.

Öyle zengin birisi de değildi. Herkese bok atıp sonrasında ben demiştim de iyimiş, illaki birisi tutar.

Erden Timurla ilgili düşüncem de şu ana kadar sabit, Galatasaray tarihinde 1 milyar TLyi taahhüt eden başkası yok, varsa daha iyisi alsın stadın ismini; basketin ismini.

Cebinden para veren adam isteyip verene de böyle bok atacaksanız size her şey müstehak.

Merhaba knk.

Işıtanla alakası yok.

aynen öyle. cebinden bukadar yüksek seviyede para çıkarıp karşılıksız veren adamın galatasaraylılığından ve samimiyetinden şüphe edilmez bence çünkü para en tatlı şeydir, söz konusu para olduğunda galatasaraylılık falan hiç birşey kalmıyor insanların %99 unda.

Üst Alt