GSC Haber - Erden Timur: "Yüzde 1 ihtimalin bile peşinden koşuyoruz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
1686934978696.png

Erden Timur, A Spor'da açıklamalarda bulundu.

Erden Timur: "Şampiyonluk yaşadık, daha bu göreve yeni geldik. Çok mutluyuz. Herkese sürekli teşekkür etmek istiyorum. Gönlümden geçen duygu o."

Erden Timur: "İnancım birinci günden itibaren vardı. Ben şirketimde hep, 'Benden iyi tuvalet temizleyenin alnını' karışlarım derim."

Erden Timur: "Geçtiğimiz gün, Avrupa'nın iki kulübünün yetkilisiyle Galatasaray Lisesi'nde görüştüm. Çok etkilendiler. Aslında hep orada yapmak lazım görüşmeleri (Gülerek)."

Erden Timur: "Bizler seferden sorumlu, zaferden değil. Eğer doğru yapıyorsan sonuca gidersin. Hiçbir zaman inancımı kaybetmedim. Transfer döneminde hiç sendelemedik. Birçok opsiyonlarımız vardı. Biri olmasa diğeri oluyordu."

Erden Timur: "Buradaki huzur hiçbir şeyde yok. Her Florya'ya girdiğimde Allah'ım bana o zamanları unutturma diyorum. Geçmişte o kapı bana açılsın diye çok uğraşıyordum. Bizim yerimizde olmak isteyen birçok insan var."

Erden Timur: "Transfer zamanı gece 1-2'ye kadar kalıyorduk. Şimdi yine başladı. Ruhen yorgun olmasak da az uyuduğumuz için yorgunluk gibi oluyor. Florya'da geçirdiğimiz zaman evdekinden fazla. Yeni bir ekip olduğumuz için herkesi birbirine yapıştırmak gerekiyor. Abilik, dostluk yapıyorsan en iyi şekilde yapman lazım."

Erden Timur: “Bu sene Şampiyonlar Ligi'nde başarısız geçen yıllarımızın sıkıntılarını yaşıyoruz. Her eleme çok zor. Karşılaşacağımız takımların ligleri başlamış oluyor. Futbolda atletik ve fiziksel kapasitesi çok önemli bu takımların da bu tür oyunculara sahip olduğunu gördük. Play-off'tan çıkmamız kolay olmayacak. Şampiyonlar Ligi'nde oynamak Galatasaray'ın en önemli geleneği. O müziği dinletmek için her şeyi yapacağız. tarihte ilk defa bu kadar geç bitiyor lig, ilk defa da bu kadar erken başlıyor. Amacımız Şampiyonlar Ligi'nde başarı. Bütçemizi onun için hazırladık. O olmazsa, Avrupa Ligi'nde başarı...”

Icardi'nin son durumu nedir?

Erden Timur: "Hepimizin transferdeki hedefi Icardi diyebiliriz. Muazzam bir uyum sağlamış, müthiş bir golcü. Çok profesyonel, muazzam bir ahlakı var. Atamızın; zeki, çevik ve ahlaklı tanımına dört dörtlük uyan bir sporcu. Bu işi yapabilmek için kendimizi 10'la çarpacağız. İşin içine sponsorluklar koyacağız, biz sponsor olacağız. Ancak gerçek neyse onu konuşmak lazım. Şu an Suudi Arabistan diye bir gerçek var. Suudi Arabistan gerçeğinin aşılabilmesi için çok çaba harcıyoruz. Çok yüksek para verdiklerinde çocuklar anneleriyle kalır, Icardi gider oynar. Bunların zaten parası var ama hayatın geri kalanını unutturacak paralar bunlar."

Erden Timur: "Ben de katılıyorum belli rakamlara gitmez Icardi oraya ama dönen rakamlar çok büyük rakamlar. Suudi Arabistan takımları, bir futbolcuya 100 milyon euro verebiliyor. Hızlı bitebilecek bir süreç değil. Ben de katılıyorum belli rakamlara gitmez Icardi oraya ama dönen rakamlar çok büyük rakamlar. Tek konumuz orası."

Erden Timur: "Bizim takımımızın maaş bütçesi 32 milyon euroydu. Ona göre Arap takımların verdiği ücretler çok fazla."

Yeni transferler Şampiyonlar Ligi ön elemelerine yetişecek mi?

Erden Timur: "Bizim güçlendirmemiz gereken bölgelerimiz var. 13.'lüğün getirdiği psikoloji sonrası oyuncuların geri döndürülmesi zordu. Güçlendirmemiz gereken bölgeleri Şampiyonlar Ligi ön elemelerine yetiştireceğiz. Avrupa'da başarılı olabilmek için, olsa daha iyi olur dediğimiz transferler de daha sonra olacak. Galatasaray'ın menfaatleri doğrultusunda yapacağız. Kendimizi alkışlatmak için bir şey yapmayacağız. Bu etik dışı bir durum. 2 aşamalı bir transfer stratejisi belirledik."

Erden Timur: "Galatasaray'ın çıkarlarına uygun bir şekilde o bölgelere oyuncu koyacağız. Ondan sonra önümüzdeki sezon için fırsat transferlerine bakacağız. Sadece rakam ve uygunluk anlamında da değil. Çok kaliteli oyuncular almak istiyoruz ama o oyuncuların ilk tercihi Türkiye değil."

Nelsson ve Boey gibi isimler gitmeyi düşünüyor mu?

Erden Timur: "Hayallerindeki kulüpler talip oluyorsa oyuncularında hayalleri var. Kulübün menfaatlerini düşündüğümüz gibi onların da hayallerini düşünmeliyiz. Şu an öyle bir durum yok. Ama sıra dışı talipler olunca oluyor."

Erden Timur: "Marcao değerli bir stoperdi. Abdülkerim hem yerli olarak yerini doldurdu hem de uyum olarak çok iyi işler yaptı. Karakterli, Aslan gibi bir oyuncu. İlk başlarda zorlandı, büyük takımlarda hemen vuralım kellesini diyoruz... o zaman da dik durdu. Genç değil ama uzun süre kulübümüze hizmet edecek bir oyuncu. Şampiyonlar Ligi seviyesi için tabii ki her pozisyona oyuncu bakmak gerekiyor."

Erden Timur: “Umut Nayir ile ilgili bir tasarrufumuz yok. Barış Alper Yılmaz’ımız orada bizim için bir alternatif.”

Erden Timur: "Alanya maçında Gomis'in olayı çıktı. Maçtan sonra başkanımız ve hocamız konuştu. Kerem ve Muslera konuşmuş Gomis'le! Oyuncularla görüştüm, onların psikolojisini çok iyi biliyorum. Onlar da sahip çıktılar, ne karar verilirse saygı duyarız dediler ama sahip çıktılar Gomis'e. O gün de 4-5 saatte çözdük olayı. Hocamız ve Bafe de olgunluk gösterdiler."

Erden Timur: "Kaan Ayhan kalıyor, onunla anlaşma şartlarımız kalıyor üzerineydi. Zorunlu satın alma opsiyonu vardı. Onda güzel olan son günlerde 6 milyon isteniyordu ama biz çok daha düşük bir rakama aldık. Bizim açımızdan karlı oldu."

Erden Timur: “Zaniolo, bu yaşta Türkiye'ye gelmiş en üst düzey kariyer. Kendisine teklifler de mevcut.”

Erden Timur: "Rashica transferi Norwich'in istediği şartlara bağlı. Daha üst düzey alternatiflere de bakıyoruz. Zaniolo'ya da ciddi teklifler var."

Erden Timur: "Şampiyonlar Ligi ön elemesine kadar kadromuza katmamız gereken pozisyonlar var, forvet, sol bek gibi... Bizim için ilk dönem bu. Sonra fırsat transferlerini kovalayacağız. Bu da Ağustos'un 15'inden sonra olur. Neredeyse 10 aydır çok yoğun çalışıyoruz. 800-900 oyuncu listeye girdi. Toplam oyuncu daha fazladır. Transfer dönemi içinde buraya başka isimler de ekleniyor. Her opsiyonla sürekli görüşüyoruz. Sürekli ilişki kurmaya çalışıyoruz."

Erden Timur: "Ziyech ile görüşüp görüşmemek gibi bir durumumuz yok ancak alternatiftir. Daha önce de görüştüğümüz için. Hakim Ziyech bir alternatif ama bu sene kısmetli bir seneydi. Mauro oldu, Zaniolo oldu, Mertens oldu... Bunlar olunca her şey dile kolay gelmeye başladı. Bu isimler kolay isimler değil. Yüzde 1 ihtimalin bile peşinden koşuyoruz."

Erden Timur: "Hakim Ziyech, Zaniolo'nun olası gidişine yönelik alternatiflerimizden biri."

Erden Timur: “Talisca’nın net maaşı 10 milyon euro. Şu an için gündemimizde yok. Ağustos ayı ve sonrasında ne olur bilemeyiz.”

Erden Timur: “Muslera sonrasına hazırlık, yabancı sınırına bağlı. Yedek kaleci gibi değil, kaleye de geçebilecek yerli bir kaleci bakıyoruz. Ama dönüp dolaşıp bütçeye geliyoruz.”

ALİ KOÇ'UN SÖZLERİ

Erden Timur: "Bu işin muhakkak açıklanması gerekiyor Ali Koç tarafından. Bir camianın yaptığı çok doğru proje zan altında bırakılıyor. Bana sürekli açıklama yapın dediler. Ali Koç'un bu sözleri doğru değil. Ben açıklayacağım zaten. Toplumsal bir eksikliğimiz var. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak. Florya Galatasaray'ın tapulu malı. Onun üstünde yapılan yer için bankadan kredi çekip yaptık. Böyle bir ücretle bu büyüklükteki bir arsayı kaç kulüp satın almış bilmiyorum. Arsanın üzerinde Galatasaray var. Bu çok değerli bir davranıştır. Ben yanlış bir şey yapılırsa Dursun başkanında karşısına çıkarım dedim. Kamuya zarar verecek hiçbir şey yapmayız. Galatasaray her zaman toplumsal haklara saygı duymuştur. Beşiktaş da yaptı. Ali Bey ne açıklar bilmiyorum ama muhakkak çıkıp açıklaması gerekir."

"LİGİ BİTİRTMEYİZ" SÖZLERİ

Erden Timur: "Keşke böyle bir açıklama yapmasaydım diyorum. Ligi bitirtmeyiz" sözüm soru cevap üzerineydi. Biz efendilik ettik, özür diledik. Daha da üstümüze geldiler. Bundan daha beterleri söylendi. Bu ligin gerçekliği yok dendi. Biz 10 defa özür diliyoruz. Başkaları 10 defa tekrar etti. Şaibe var diyenler var."

Erden Timur: "Toplantıda sadece 4 büyüklerin değil, Anadolu kulüplerinin de maçların incelensin dedik. Yayıncı kuruluş önce tamam dedi, sonra vazgeçti."

Erden Timur: “Bu sezon aleyhine en fazla hata yapılan takım Galatasaray. Ancak bu bize göre. Objektif değilim. Ben çağrıda bulunuyorum. Türkiye'den ve Avrupa'dan hakemler gelsinler, baksınlar. Toplam hakem hatası kimin lehine, kimin aleyhine ortaya çıksın.”

Erden Timur: "Türkiye Kupası'ndan hakem hataları nedeniyle elendiğimizi herkes söyledi. Bir tane açıklama yaptık mı? Çıkıp bir şey dedik mi? Başka bir takım olsa, aylardır açıklama yapıyordu, kupayı tanımıyoruz deniyordu. Bizim kazandığımız kupayı tanımadılar, şampiyonluk kutlayacağız dediler. Bu kişisel ego nedir?"

Erden Timur: "İşler iyi giderken açıklama yapmazsınız tabii diyorlar. Biz hakem hatasıyla puan kaybettik, Fenerbahçe kazansa fark 2'ye düşüyordu. Yine kaybettik, belki eşitlenecekti. İşler daha nasıl kötüye gidebilirdi? Gerginlik olmasın diye konuşmadık. 80 küsür tane Fenerbahçe'nin açıklamaları var, 40 küsür tane Beşiktaş'ın var. Galatasaray'ın da 20 küsür. Galatasaray'a terörist denirken, neden sessiz kaldık? Biz salak mıyız? Kafamız mı çalışmıyor? 5 tane açıklama yapılıyor, biz 1 tane yapıp orada bile güzide kulübümüz diyoruz."

Erden Timur: "6 puan meselesini bilerek gündeme getiriyorlar. Daha önce uygulanmışsa, bu bir uygulamadır. Daha önce Galatasaray 8 maç üst üste kazanıp şampiyonluğa giderken pandemi olduğunda kendi evimizdeki Beşiktaş maçını seyircisiz oynadık. Biz 'Beşiktaş seyircili oynadı, biz seyircisiz oynadık' diye şikayet mi ettik? Geçmişteki uygulama söylendiği gibi olsa niye böyle yapılıyor diye sorulması lazım ancak oynanmış maçları yok saymanın normalmiş gibi söylenmesi... İnsanların inanmadığı şeyleri söylememesi lazım. Kazanılmış başarılarını iptal etmek mi daha adil? Yoksa 1-2 deplasman fazla olması mı daha adil?"

Transferler gelir gider, başarılar gelip geçer. Bu adam harika bir insan ya... Türk futbolu dünyası denilen dipsiz çukur için çok fazla bir adam bu.. Erden Timur. Varol...

Erden Timur: "Buradaki huzur hiçbir şeyde yok. Her Florya'ya girdiğimde Allah'ım bana o zamanları unutturma diyorum. Geçmişte o kapı bana açılsın diye çok uğraşıyordum. Bizim yerimizde olmak isteyen birçok insan var."

Erden Timur: "Transfer zamanı gece 1-2'ye kadar kalıyorduk. Şimdi yine başladı. Ruhen yorgun olmasak da az uyuduğumuz için yorgunluk gibi oluyor. Florya'da geçirdiğimiz zaman evdekinden fazla. Yeni bir ekip olduğumuz için herkesi birbirine yapıştırmak gerekiyor. Abilik, dostluk yapıyorsan en iyi şekilde yapman lazım."

Üst Alt