Eren Derdiyok: "Galatasaray'da oynamak herkese nasip olmaz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
2147932_810x458.jpg

Bir dönem Galatasaray'da forma giyen Eren Derdiyok açıklamalarda bulundu.

Eren Derdiyok: "
17 yaşındayken Basel altyapısından davet aldım. Futbolcu olacağımın garantisi olmadığı için ailemin desteğiyle işe girmiştim. İşten idmana, idmana eve.6 ayım böyle geçti. Altyapıda yaptığım sıçramayla A takıma çağırıldım. 6 ay içerisinde profesyonel oldum, ben de bu kadar hızlı olmasını beklemiyordum. 1 yıl önce kenardan sahadaki oyunculara top veriyordum ve sonra kendimi sahada buldum. Tam da hayal ettiğim gibi bir çıkış olmuştu."

Eren Derdiyok: "Galatasaray'da oynamak herkese nasip olmaz. Böyle ayrılmak istemezdim. İyi dönemler geçirdik. Futbolda bazen farklı adımlar atılıyor, farklı kararlar veriliyor. Saygıyla karşılamak lazım. Keşke bu şekilde olmasaydı"

Eren Derdiyok: "Özbekistan'a gitmemin nedeni Şota Arveladze idi. Beni çok istedi. Güzel proje sundu. Yeni bir adım için kabul ettim. Zor bir lig. Tanınmıyor, gündemde olmayan bir lig. Pakhtakor'da çok başarılıydık. 3 kupa aldık. Görüşmeler var. Her teklife açığım. Durum şu an böyle. Kendimizi hazır tutmamız gerekiyor. Her gün özel hocamla burada çalışıyorum. Türkiye'de oynamaya sıcak bakıyorum."

Üst Alt