Eren, Tolga ve Bruma, Galatasaray'ın Çehresini Değiştirdi! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Eren, Tolga ve Bruma, Galatasaray'ın Çehresini Değiştirdi!

byZk2Z.png

5 haftada 11 puan toplayan Galatasaray'ın omurgası değişti. Yeni sezonda öne çıkan isimler Bruma, Tolga Ciğerci ve Eren Derdiyok olurken üç oyuncunun da kendine has özellikleri ile takımın en iyisi oldu.

EREN DERDİYOK: Umut Bulut sonrası geldi. Son iki sezonda 145 ile hücumda en fazla hava topu kazanan isim oldu. Girdiği 8 gol pozisyonunun 5'ini gole çevirirken, yüzde 60'lık başarı yüzdesi ile de ligin en iyisi oldu.

TOLGA CİĞERCİ: Geride kalan 5 haftada 417 isabetli pas ve yüzde 89 başarılı pas yüzdesi yakalarken, bu alanda açık ara ligin lideri... Tecrübeli futbolcu, maç başına 83.4 başarılı pas ortalaması ile oynarken, aynı zamanda ligin en çok topla buluşanı (538), en çok ikili mücadele kazananı (25) ve en çok mesafe kat edeni (11.9 km).

BRUMA:
2 gol atan ve 2 asist yapan Bruma, skora en fazla katkı sağlayan 2. isim. Sürati ile Beşiktaş ağlarına da golünü bırakan oyuncu beş maçta 100 sprint atarken, bu alanda da takımın lideri. Bruma, yüzde 88 pas başarı yüzdesi ve yüzde 48 ikili mücadele kazanma yüzdesiyle oynarken, 12 şutu rakip kalelere gönderdi.

Taner Karaman - Sabah

Değiştirir çünkü takımın en büyük sorunlarından biri santrfor olmayışı bir diğeri ise orta sahasında koşan ve aynı zamanda da topla oynayabilen birinin olmayışıydı, kaldı ki geçen sene takımda kanat oyuncusu yokken Bruma'yı da kiraladık. Hal böyle olunca ve eksik yerler tamamlanınca çehre az da olsa değişmiş oluyor.Eksik kısımlar yok mu, elbette var ama bunlar da takım içinde tamamlanır gibi devre arasına kadar.

Stoperler de değişir, bir de merkez orta sahaya 1-2 takviye yapılırsa bambaşka takım oluruz, rakiplerden kan alırız!!!

Gecen sezon zaten diyorduk lig icin kadro yeterli ama en önemli kirilma bölgelerde kalite eksik diye.

Defansif orta saha, forvet ve kanat. Bunlar degisince seviye atladik.

Ben açıkçası Tolga, Eren ve Bruma'nın sürekliliğine çok güvenmiyorum.

Özellikle Bruma ve Eren maç içinde bile çok iyi ve kötü anları olabilen oyuncular. Biz de bu sene 80% iyiydiler hep ama ne denli bunu sürdürebilirler bu bizim bu seneki durumumuz belli edecek.

Hep böyle giderlerse zaten yarışın içinde oluruz ve sonuna kadar da götürürüz bu işi.

Ama biri bile düşse şu an kadro içinden Podolski dışında herhangi bir hucüm silahı yok güvenilir. Sinan demeyin Yasin'in bile gerisinde girdi bu sezona.

Orta sahaya 1 azman, stopere 2 taş, sağ bek de sabri'den el çektirilirse bu takım olur

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahh ahh, Diarra ile Leiva da gelecekti ki görürdüm ben.

Cavanda inşallah o bölgeye oturacak. Linnes de olmayacak gibi. Yetersiz.

Stopere Pepe olsa acayip olur. 2017 de sözleşmesinin bitmesi çok önemli. tek kuruş bonservis ödemeyiz. 2 yıl daha bizim ligi donunda sallar. Etrafına da yeni genç azmanlar alıp onlara işi öğretsin. Sonra emekli olsun.

Üst Alt