Ergin Ataman, Oğlu Sarp'ı Euroleague Finali'ne Nasıl Gizlice Soktuğunu Anlattı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ergin Ataman, Oğlu Sarp'ı Euroleague Finali'ne Nasıl Gizlice Soktuğunu Anlattı

Olayı hiç bilmiyen renktaşlar buradan okuyabilir

-Final Four'a sizinle gelmesi kolay oldu mu? Kısıtlamalar ağırdı...

"Turnuvaya gitmeden bir haber geldi ki, Almanya Sarp'ı kabul etmiyor. Eşim girebiliyor ama Sarp olmuyor. Çünkü o ülkelere giriş yapabilmen için görevli olman gerekiyor. EuroLeague, eşlerimize görev alternatifini açtı ama '18 yaşın altındakilere veremeyiz' dedi. Bin bir tane formül geçirdik aklımızdan. Sağolsun kulüp başkanımız Tuncer Özilhan, 'Nasılsa takım özel uçağıyla gidiyoruz, Sarp'ı uçağa koyarız, kapıda alırlarsa alırlar, almazlarsa orada düşünürüz' dedi. Kaçak değil vizesi var ama görevli olmadığı için ülke almıyor. Girerken de hiçbir şey sormadılar, vizeye baktılar, girdik. Girdikten sonra da iş bitmedi."

- Eyvah... Başka sorun da mı yaşadınız?

"Maçın yapılacağı salona girmesi yasak. Diyoruz ki, koçun asistanı. Yok yapamazsınız diyorlar. İş kanununa göre bu yaşta asistanın olamaz. Hatta biz her ihtimali düşündüğümüz için, reklam ajansından Sarp'la reklam anlaşması yaptık. 15 yaşındaki çocuklar böyle bir sözleşme yapabiliyormuş. Kulüp Başkanımız, Euroleauge'in Başkanı Jordi Bertomeuo ile görüştü ısrarlı biçimde. Sonunda 'ben sorumluluğu alıyorum, Sarp'ı gizli biçimde salona alacağız' dedi. Sarp'ı neredeyse malzeme kasasının içine sokarak, salona aldık."

- Bunu yapmadınız di mi?

Berna Ataman:
Neredeyse... Takım otobüsten indikten sonra, otoparkta ben ve Sarp 10 dakika karanlıkta bekledik. Sonra bir görevli geldi, Sarp'ı arkamıza sakladık, personelin bindiği bir asansörle en karanlık ve en uzak locaya yerleştik.

Ergin Ataman: Bazı röportajlarımda 'Allah yardım etti, kupayı aldık' diyorum. Sarp ekliyor; "Baba Allah yardım etti çünkü salonda Allah'a en yakın ben vardım o kadar uzaktı loca."

(sabah spor)

Ayrıca Ergin Hocamın head coach kapasitesine sahip Sarp’ı asistan coach yutturmaya çalışmasını kendisine yakıştıramadım.

SA: Ben futbolu çok seviyorum ve Beşiktaş’ı tutuyorum. Bu sene uzun süre sonra ilk 4’ün, 4 Büyük olduğu bir lig var. Ben Beşiktaş’ın futbolunu çok beğeniyorum ve şampiyonluğu hak ettiğini düşünüyorum. Cumartesi günü (yarın) G.Saray derbisi var, babam G.Saraylı ben Beşiktaşlıyım.

:red: :red: 🌚🌚🌚🌚🌚🌚🌚🌚🌚

Üst Alt