Ergün Penbe: "Fatih Terim hangi teknik direktörü yetiştirdi?" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ergün Penbe: "Fatih Terim hangi teknik direktörü yetiştirdi?"

ergunn_16_9_1640583840-880x495.jpg

Galatasaray’ın eski yıldızı Ergün Penbe, eski hocası Fatih Terim'e eleştiride bulundu.

Ergün Penbe: "Fatih Terim takımın başına geçtiği ilk dönem bize yardımcılık görevini teklif etti. Ancak biz kendimiz teknik direktörlük yolunda ilerlediğimiz için kabul etmedik. Ben zaten Fatih Hoca ile yıllarca çalıştım, ondan alabileceğim her şeyi aldım. Daha ne alabilirim ki? Yanında yıllardır çalışan hocalar var, görüyoruz. Fatih Terim hangi teknik direktörü yetiştirdi? Var mı? Yok"

Ergün Penbe: "Benim UEFA pro lisansım var, gerekli kulüplerde çalışmışım, olacaksam üst takımlarda olurum, alt takımları çalıştırmam diye düşündüm. Galatasaray’a hizmet etmek orada olmak isterim ancak doğru zamanda, doğru işi yaparak”

Ntvspor

ergün penbeyi severim ama söylediklerini okuyunca kendisiyle çeliştiğini farkettim.

birincisi teknik direktörlük bir iştir. futbolculuktan farklı olarak eğer 17 yaşında çok yetenekli bir topçuysan büyük takımlara transfer olabilir ve forma giyebilirsin ama teknik direktörlüğün yeteneği yoktur.

fatih hoca kimseyi yetiştirdi mi dersen? bunun için yanında antrenörlük yapmana gerek yok. kendinde söylemişsin ben zaten fatih hocadan öğreneceğimi öğrendim diye. yani bir futbolcuda fatih hocanın felsefesini pek tabi ki kavrayabilir. (emre, sergen, okan, bülent şimdilik hoca olanlar)

teknik direktörlük bir iştir demiştim işte sizin eksik olduğunuz nokta bu işe kariyer olarak bakmamanız. pro lisansı al eee git büyük takımda hocalık yap :red: önce bir kaç hocanın yanında yardımcı antrenörlük yap sonra adım adım hedefe doğru ilerle ama bizim oyuncularımız alışmış istiyorlar ki fatih hoca her sene birini yanına alıp beleşten maaş versin.

jose mourinhonun teknik direktörlük kariyeri:

1640597060622.png

Iyi teknik adam tek bir kisinin yaninda yetismez zaten. Arastirir, bircok teknik adamin oyun sisteminden antreman metodlarindan ornekler alir, kendinden de birseyler katar, butcesi oraninda sistemine uygun oyuncu gurubu olusturur ve isine koyulur. Basarili olup olmamasi tum bunlara ragmen birazda sansa bile kalabilir. Fatih Hoca'dan ne ogrenip iyi teknik adam yetiscekmis ki. Antreman desen hicbirsey bildigi yok. Bilseydi, takiminin kondisyonu olur, minimum 15 futbolcusu 50 mac oynayacak durumda olurdu. Taktik konusunda da bir huneri olmadigini biliyoruz. Geriye pek bisey kalmiyo zaten. Motivasyon konusu var birde. 50bin taraftarin onune cikmasina, buyuk paralar ve sampiyonluklar kazanma ihtimali olmasina ragmen motivasyona ihtiyaci varsa bir futbolcunun, ondan zaten Galatasaray'a fayda gelmez. Teknik adam, takimi iyi calistirir, futbolcularini iyi tanir ve rakibe uygun bir taktik ile futbolcularin karsisina cikarsa motivasyonuda saglamis olur.

ergün penbeyi severim ama söylediklerini okuyunca kendisiyle çeliştiğini farkettim.

birincisi teknik direktörlük bir iştir. futbolculuktan farklı olarak eğer 17 yaşında çok yetenekli bir topçuysan büyük takımlara transfer olabilir ve forma giyebilirsin ama teknik direktörlüğün yeteneği yoktur.

fatih hoca kimseyi yetiştirdi mi dersen? bunun için yanında antrenörlük yapmana gerek yok. kendinde söylemişsin ben zaten fatih hocadan öğreneceğimi öğrendim diye. yani bir futbolcuda fatih hocanın felsefesini pek tabi ki kavrayabilir. (emre, sergen, okan, bülent şimdilik hoca olanlar)

teknik direktörlük bir iştir demiştim işte sizin eksik olduğunuz nokta bu işe kariyer olarak bakmamanız. pro lisansı al eee git büyük takımda hocalık yap :red: önce bir kaç hocanın yanında yardımcı antrenörlük yap sonra adım adım hedefe doğru ilerle ama bizim oyuncularımız alışmış istiyorlar ki fatih hoca her sene birini yanına alıp beleşten maaş versin.

jose mourinhonun teknik direktörlük kariyeri:

Ekli dosyayı görüntüle 144906
Analizi bırak şu başlığa gel

td yetiştirmek ne ya
Heis kelime kelimesine bunu yazacaktım haberi okuyunca. Bakayım yazan var mı dedim sen yazmışsın.

Zaten antrenmanda berabersin, rakip analizinde veya oynadığın maçın analizinde berabersin, maç sırasında berabersin, soyunma odasında berabersin. Transferde berabersin. O sırada kapabildiklerini kapacaksın, üzerine de koyarak sen hoca olacaksın. Td yetiştirmek nedir hakikaten?

Üniversitede hocalar elinden tutup mühendis mi yapıyor? Dersini anlatır gider anlarsın, anlamazsın; çalışırsın, çalışmazsın; üzerne koyarsın koymazsın sana kalmış.

1640599992484.png

Ergün Penbe: "Benim UEFA pro lisansım var, gerekli kulüplerde çalışmışım, olacaksam üst takımlarda olurum, alt takımları çalıştırmam diye düşündüm. Galatasaray’a hizmet etmek orada olmak isterim ancak doğru zamanda, doğru işi yaparak”

Hadi abicim hadi , gündeme gelmek için böyle açıklamalar yapma. Emeklerin var , onları da rezil etme . Otur oturduğun yerde .Hoca olmasaydı adını bilen yoktu . Azcık vefa be .

Üst Alt