Eric Gerets Haberleri - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Eric Gerets Haberleri

Cevap: Eric Gerets l Haberleri

Dünya çapında erken henüz,lig de ortalama başarı yakalamayan bir takım için.Ateşten çıkıp suya atlamak gibi.Ben önceliği lige vermemizi istiyorum şahsen.Kaliteli Türkleri alarak(Fb'nin yaptığı gibi),takımı oturtalım,sonra yavaş yavaş Avrupa için kadro kurmaya başlayalım.Dediklerimi sakın üstüne alınma,sadece cümlen üzerinden görüşlerimi dile getirdim.

doğru söylüyorsun saygı duyuyorum.Benim demek istediğim Ünal Aysal gelirse Gerets'in geleceği yüksek ihtimal gözüküyor ve bu açıklama(Dünya çapında başarıda süreklilik) Aysal tarafında söylendiği için,ben sadece bunun için uzun vade gerektiğini ve o uzun vadede tek bir hoca ile çalışılması gerektiğini düşünenlerdenim.

doğru söylüyorsun saygı duyuyorum.Benim demek istediğim Ünal Aysal gelirse Gerets'in geleceği yüksek ihtimal gözüküyor ve bu açıklama(Dünya çapında başarıda süreklilik) Aysal tarafında söylendiği için,ben sadece bunun için uzun vade gerektiğini ve o uzun vadede tek bir hoca ile çalışılması gerektiğini düşünenlerdenim.

Evet,demek istediğin tahmin ettim.Aynen bende senin gibi düşünüyorum.

lig tv de bahri konuşurken Galatasaray'ı şampiyon yapmış t. direktör derken Gerets'mi diyor, Gerets değilmi diyor anlayan varmı?

Gerets geldi diyelim, yerli oyuncuların kac tanesini tanıyor sizce? Takımın en acil giderilmesi gereken iki eksiginden biri yerli futbolcu kalitesi degil mi? Gerets Alper Potuk'tan, Selcuk Inan'dan, Ersan Gülüm'den, Serdar Aziz'den, Ibrahim Akın'dan ve daha bir cok transfer ihtimali olan yerli oyuncudan kac tanesini tanıyor? Bu takımın ihtiyacı 1, 2, 3 veya 4 yerli oyuncu degil en az 10.

Fatih Terim bir sekilde görev almalı ve yerli transferlerde aktif rol oynamalı. Hocalıgını fazla tutmam ama eger ben Florya'nın tek patronundan baska birsey olmam diyorsada istedigini yapmaya mec-bu-ruz. Zira Terim kadar yerli futbolcunun iyisinden anlayan, iyisinin nerede oldugunu bilen ve iyisinin gelmesine neden olacak bir karizmaya sahip olan baska bir Türk yok. Cenk Tosun olayı iste, fazla uzaga gitmeye gerek yok.

Haftalar evvel Eric Gerets teknik direktör, Fatih Terim sportif direktör olsun dedigimde Terimin istifa ettigi gün "Galatasaray'da ve Türkiye'de hocalık kariyerimi bitirdim ama birgün baska bir görev alacagım" söyleminden yola cıktım. Fatih Terime gerekli zemin hazırlanırsa gelir seve seve Galatasaray'ın sportif direktörlügünü üstlenir ve aslanlar gibide yapar.

Bu Gerets ile ilgili olarak süreklilik konusunda çekincesi olan arkadaşların dayanakları nedir acaba biraz açabilirle mi?

Şunu mu demek istiyor çekince belirten arkadaşlar Gerets gelir kısa sürede takıma etki hösterir ve başarı yakalayabilir ama uzun vadede bizi bir yere taşıyamaz mı diye düşünüyorlar?

Eğer böyleyse bunun dayanağı nedir?

Onu bunu bilmemede, artik kim geliyorsa gelsin istikrar yasansin arkadas.

Bilmem neye döndük her 2 ayda bir hoca degistere degistere. Gerets geliyorsa yapsinlar kapi gibi 5 senelik kontrat.

Gerets i severim...

Ama 2nci sezonunda FB deplasmanına Sol bekte Ferhat ile çıkarak ( ferhat o sıralar yeni yeni oynuyordu) Türkiye gerçeklerini dikkate almadığını göstermiştir.

Umarım bu sefer gelirse daha dikkatli olur.

Orta sahası kuvvetli olmayan takımlar hücum futbolu oynayamaz. Bu nedenle orta sahaya çok iyi oyuncular alınmalı...

Birde şu var tamam Gerets diyoruz da ; bence bize devamlılığı olan bir hoca lazım.Öyle bir hoca olsun ki 3-4 yıl takımı emanet edebilelim.Zor durumlardan böyle kurtulabiliriz ancak.

Adamı kovmasaydın belki kalacaktı 3-4 yıl.Gerets kovulduktan hemen sonraki kadronun sahibi olsaydı belkide hala takımın başındaydı.

Gerets i severim...

Ama 2nci sezonunda FB deplasmanına Sol bekte Ferhat ile çıkarak ( ferhat o sıralar yeni yeni oynuyordu) Türkiye gerçeklerini dikkate almadığını göstermiştir.

Umarım bu sefer gelirse daha dikkatli olur.

Orta sahası kuvvetli olmayan takımlar hücum futbolu oynayamaz. Bu nedenle orta sahaya çok iyi oyuncular alınmalı...

Ne iyi yapmış işte genç oynatara hocam ..

Bakasana şimdiki duruma hiç ama hiç bi hedefimiz yok , bu furbolcuların daha çoğu gidicek gibi , yinede 1tane bile genç oynatılmıyor :(

Cevap: Eric GeretS Haberleri

Dünya çapında başarı teknikdirektörle olmaz yönetimle olur.Teknikdirektörle olsa biz teknikdirektörün kıralını getirdik ama olmadı.Çünkü iyi yönetemedik.Sen adama iyi bir kadro kurup istikrar ve sağlıklı çalışma ortamı yarattıktan sonra başarı zaten kaçınılmaz.

Öncelikle 4-0'lık fener maçından önce ben dahil herkes oynatma şu cihan ve orhan'ı diye bağrınıp duruyorduk.Adam en azından o gün ferhat ve uğur ile çıkacak cesareti kendisinde görmüştü.

Herşeyi geçtim şampiyon olduğumuz sezonki fener kadrosu bana göre tarihin en iyisi idi.Appiah-Aurelio gibi bir ikili vardı göbekte. Bana göre tarihlerinin en iyi orta sahası ve Türkiye'de Suat,Okan,Emre,Tugay göbeğinden sonra gelen en iyi göbekti.O göbeğe karşı tek kullanabileceği adam olarak adamın elinde Saidou vardı. Ertesi sene kayseri'ye giden Saidou. Elindei en iyi kadro ile maksimum puanı aldı, son dakikalarda en 4-5 tane maç çevirdik.Bunun adı şans değildi, kondisyon ve mental olarak takımı hazırlamaktan geçiyordu. Bugün örneğin 3-0 öne geçsek maç verecek bir takımımz var. O günler maçı izlerken, Cihan,Orhan,Saidou gibi adamlara rağmen biz bu maçı alırız arkadaş diyorduk.Beşiktaş'a iki dakikada iki gol atıyorduk. Zevk alıyorduk izlerken.

Herşeyi geçtim adamın bir duruşu vardı.Sözleşmesini uzatıp, başına sezgin gibi bir çobanı diktiler ve gönderdiler.Gittiği gün onun gibi bende bağladım. Gerets efsane olacaktı ama yarım bıraktılar.

Gelsin ve yarım bıraktığı işi tamamlasın. Efsane olsun.

Öncelikle 4-0'lık fener maçından önce ben dahil herkes oynatma şu cihan ve orhan'ı diye bağrınıp duruyorduk.Adam en azından o gün ferhat ve uğur ile çıkacak cesareti kendisinde görmüştü.

Herşeyi geçtim şampiyon olduğumuz sezonki fener kadrosu bana göre tarihin en iyisi idi.Appiah-Aurelio gibi bir ikili vardı göbekte. Bana göre tarihlerinin en iyi orta sahası ve Türkiye'de Suat,Okan,Emre,Tugay göbeğinden sonra gelen en iyi göbekti.O göbeğe karşı tek kullanabileceği adam olarak adamın elinde Saidou vardı. Ertesi sene kayseri'ye giden Saidou. Elindei en iyi kadro ile maksimum puanı aldı, son dakikalarda en 4-5 tane maç çevirdik.Bunun adı şans değildi, kondisyon ve mental olarak takımı hazırlamaktan geçiyordu. Bugün örneğin 3-0 öne geçsek maç verecek bir takımımz var. O günler maçı izlerken, Cihan,Orhan,Saidou gibi adamlara rağmen biz bu maçı alırız arkadaş diyorduk.Beşiktaş'a iki dakikada iki gol atıyorduk. Zevk alıyorduk izlerken.

Herşeyi geçtim adamın bir duruşu vardı.Sözleşmesini uzatıp, başına sezgin gibi bir çobanı diktiler ve gönderdiler.Gittiği gün onun gibi bende bağladım. Gerets efsane olacaktı ama yarım bıraktılar.

Gelsin ve yarım bıraktığı işi tamamlasın. Efsane olsun.

Gerets o maç için,''Takıma hücum mu yoksa defans mı oynayalım dedim.Defans oynamaya karar verdik''demişti.O tek maçlık birşeydi zaten.

Cevap: Eric Gerets Haberleri

Gerets Rijkaard'dan sonra gidişi en acı olan hocalardan biri.

Haginin başarısızlığı bazılarında eski hocaya dönmek başarısızlık getirir düşüncesi oluşturuyor ama şunu kabul edelim Haginin TDlük yetenekleri kısıtlıydı Geretsse hem Galatasarayda hem de bizden sonra Marsilya'da kanıtladı kendini.

Ayrıca benim korkum endişem büyük ölçüde hocadan değil kim gelirse gelsin Türkiye'de futbol başarısının sırrı yönetimin gücünde , paran ve medya gücün varsa varsın yoksa yoksun. Benim endişem büyük ölçüde yeni yönetim bunu sağlayabilir mi bu yönde..

Gerets o maç için,''Takıma hücum mu yoksa defans mı oynayalım dedim.Defans oynamaya karar verdik''demişti.O tek maçlık birşeydi zaten.

hem defans oynamaya karar veriyor, hemde tecrübesiz ve genc 2 tane altyapidan oyuncu sürüyor sahaya öyle mi ?!

abicim ondan sonra tutturmussunuz gerets diye...cihan ve orhan zataen ofansif anlamda sac bas yolduruyordu...defans oynamak istiyorsan bu ikisi oynamliydi...

bu sözden sonra biraz daha sogudum gerets'den acikcasi

Üst Alt