Haber - Erman Toroğlu: “MHK araya girmezse, Galatasaray'a Ankara'da şampiyonluk için 1 puan yeter" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Erman Toroğlu: “MHK araya girmezse, Galatasaray'a Ankara'da şampiyonluk için 1 puan yeter"

E.Toroğlu: “MHK araya girmezse, Galatasaray'a Ankara'da 1 puan yeter Şampiyonluk için”​

böyle revize edelim lütfen unutmusum

Sacmalamis matematiksel olarak. Fb puan kaybettigi takdirde zaten bizim ne sonuc aldigimizin hicbir onemi yok, sampiyon oluyoruz. Fb kazanirsa, 1 puanla sampiyon olmuyoruz. Son maca kaliyor.

Kaldı 2'şer maaaç.

Ankara-Gs ile deplasmanda oynarken, Fb-Antalya ile evinde oynayacak.

Bu haftaki maçların sonuçlarına göre 9 olasılık var.

Bu 9 olasiliktan, Gs'in mağlup ve Fb'in galip olduğu tek bir olasılık dışında, Gs şampiyon oluyor. (Son maç kendi evinde Fb'den 3 fark yemeyeceğini biliyoruz)

Yani 1/9 olasılık işi son haftaya taşır. Bu sekilde bile son haftada bize beraberlik yetiyor.

8/9 olasilikta direkt biz sampiyon oluyoruz.

Yani hayvansal bir avantajimiz var.

Kaldı 2'şer maaaç.

Bu 9 olasiliktan, Gs'in mağlup ve Fb'in galip olduğu tek bir olasılık dışında, Gs şampiyon oluyor. (Son maç kendi evinde Fb'den 3 fark yemeyeceğini biliyoruz)

Yani 1/9 olasılık işi son haftaya taşır. Bu sekilde bile son haftada bize beraberlik yetiyor.

Yani hayvansa bir avantajimiz var.

Olasılık falan yok saplayıp şampiyon oluyoruz

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Erman hoca haklı ag maçından 1 puan dahi alsak şampiyonuz. 55 bin kişinin önünde o atmosferde arda ferdi ayakları birbirine dolanır ne 3 atmasından bahsediyorsunuz siz ya 😅

Kaldı 2'şer maaaç.

Yani hayvansal bir avantajimiz var.
Olasılık böyle bir şey değil

Senin mantıkla beni şu an telefonumdan hoş bir hanfendi arayabilir. Ama aramayabilir de. Yani iki sonuçtan birinde hoş bir bayan arıyor. Yani 1/2 olasılıkla bu akşam şansım yaver gidiyor.

Şöyle yaparsın hesabı (yüzdeleri ben sallıyorum):

--> GS kazanır (85%)
--> GS berabere kalır (10%)
--> GS yenilir (5%)

--> FB kazanır (90%)
--> FB berabere kalır (8%)
--> FB yenilir (2%)

Bu durumda FB'nin işine gelen senaryonun oluşma olasılığı (5%)(90%) = 4.5% oluyor

Hiçbişey anlamadım bu açıklamadan.Hakem nasıl araya girecek be demek bu.Berabere kaldıktan sonra 3 puan kalır arada.

Üst Alt