Erol Bulut: "Hedefimiz 29. şampiyonluk, seneye şampiyonlar ligi'nde olacağız" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
454

Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut, Topuk Yaylası Tesisleri'nde basın mensuplarına konuştu. Sarı-lacivertli ekipteki hedeflerini, nasıl bir takım oluşturacağını anlattı.

Topuk Yaylası'nda gerçekleştirilen kampta basın mensuplarıyla sohbet toplantısı gerçekleştiren Bulut, gündeme ilişkin samimi açıklamalarda bulundu. Kendisi için tek başarının şampiyonluk olduğunu söyleyen Bulut, "İkincilik ya da üçüncülük benim için başarısızlıktır. Fenerbahçe'nin Avrupa'da olmaması her zaman negatif bir unsurdur. İnşallah seneye gereken yerde yani UEFA Şampiyonlar Ligi'nde olacağız. Yolumuz uzun ama güzel olacağını düşünüyorum. Çok yoğun çalışıyoruz. Futbolcular yorgun ama kamp döneminde bu normal. Ağır çalıştığımız için ağrılarımız oluyor ama hedefimizin ne olduğunu unutmamak gerekir. Yoğun ve disiplinli çalışmamız gerekiyor. Avrupa standartlarına ülkemizde de yaklaşmamız gerekiyor. Benim antrenman programım her zaman yoğunluk olarak son derece üst seviyeye yakın diyebilirim. Bu konuda Alanya'da takımım hiç sıkıntı yaşamadı. Fenerbahçe'de de bunu hedefliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

"AVRUPA'DAN 3 TEKLİF ALDIM"
Erol Bulut, Fenerbahçe'ye gelmeden önce Avrupa'dan 3 kulübün kendisine teklif yaptığını dile getirdi. Geçen sene Avrupa'ya gitme imkanı yakaladığını ve sarı-lacivertli kulübe gelmeden de aynı imkana sahip olduğunu aktaran Bulut, "Yurt dışından 2 ayrı ülkeden en az 3 teklif vardı. Bunların ikisi İtalya, biri ise Polonya" şeklinde görüş belirtti.

Emre Belözoğlu'nu uzun yıllardır tanıdığını ve daha önce birlikte çalıştıklarını hatırlatan Bulut, "Futbolculuğunu konuşmamıza gerek yok. Futbolculuğu dışında müthiş bir karakter. İkimiz arasında anlaşma konusunda hiçbir sorun yok. Yeni görevinde yaptıkları ortada. Gerçekten çok uğraşıyor, onun için de yeni bir sayfa. Adım adım gitmesi gerekiyor. Şu an Emre işini çok iyi şekilde götürüyor" ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYONLUK VURGUSU
Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Aykut Kocaman ile beraber futbol oynadıklarını ama sarı-lacivertli ekip adına hiç konuşmadıklarını belirten Bulut, tesislere sakatlığı önleme cihazlarının getirildiğini ve bunun çok önemli olduğunu dile getirdi. Erol Bulut, hiçbir teknik adamın vizyon olmadan başarıya ulaşamayacağının altını çizerek, "Malatya'da zor bir dönemden geçtim ama üstesinden geldik. Avrupa seviyelerine getirdik, geçen sene de Alanya ile bunu başardık. Kupada final oynadık. Vizyonu olmayan bir kişinin bunları başarması kolay değil. Yanıma da hep öyle kişileri aldım. Buradaki hedefimiz belli şampiyonluğu getirebilmek. Hedefimiz 29. şampiyonluk. Futbolcularımız da bu düşüncede" diyerek devam etti.

DHA

Yeminle şu konuşmaları ilkokul bebesi yapmaz. Aklım almıyor ya Ali Koç falan kocaman adamlar beş yaşındaki bebe gibi neyse tamam deyip geçmek lazım. Beş yaşındali bebelerle ağız dalaşına girmeye ne gerek var. Akılları o kadar çalışıyor.

Üst Alt