# Ersan Adem Gülüm | Transfer Haberleri - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Ersan Adem Gülüm | Transfer Haberleri

Cevap: # Ersan Adem Gülüm | Transfer Haberleri

Beşiktaş ile Galatasaray arasında siklet farkını idrak edemiyosa gelmesin zaten

Gs'ye gitmesinde kime giderse gitsin diyorsun yani

Merak etme bu sene kacsanizda kose bucak, er gec bu is olacak..

Siz erkek adam degilmisiniz? Ne var bunda korkacak? :)

Yok yahu, Demirören'in Mehmet Topuz transferi sırasında söylediğini Ersan'a uyarlayıp yazdım. Kim alırsa alsın benim için pek önemi yok. Korku da yok emin ol, güven tam. :)

Baros çoğu maçta olmuyorki zaten ben şuanki duruma göre konuştum kiev maçında tam kadromuyduk?

Biz en azindan kadronun kotu oldugunu kabulleniyoruz ve cogu seyi kadro kalitesizligine bagliyoruz. Sizin kadro inanilmaz dengesiz. O kadar kotu gecmesine karsin bu yil cok fazla puan farki yok aramizda ve biz daha avantajliyiz gelecek yil icin. Artik biliyoruz isimler oynamiyor cok iyi bir Turk iskelet kadro kurulmasi gerekiyor vs. vs. Besiktas kadrodan daha cok farkli seylere bagliyordur basarisizligini. Genel olarak kadrolar kotu ve iyi yerliler daha cok bizle Fener arasinda paylasildi gibi su an. Arda ve Selcuk gibi cok iyi iki futbolcumuz var onlar da Volkan ve Emre, Topuz falan falan var. Besiktas'da yerli kalitesi cok kotu. Yerli kalitesi kotu oldugu surece yabanci kalitesi istedigi kadar iyi olsun sonuc degismiyor.

Inler'i alan bir adim one gecer eger alabilirse birisi. Drogba'dir Forlan'dir vs. vs. onlardan bile daha onemli bir transfer bence Selcuk transferinde oldugu gibi. Yildiz bir sekilde bulunur Drogba olmaz digeri olur biraz da fazla paraya bakar bu isler fakat yerli kalitesi cok cok daha onemli su anda ki en az 5 kisi olmali yerli.

Selcuk kalirsa Arda ve Yekta, Kazim insanlar begenmiyor fakat iyi istatistikleri var, Sabri ne kadar cok begenmesem de Turkiye icin iyi bir sag bek, Inler ve Ersan falan da katilirsa yerliler de bir standarti yakalariz yabanci transferi daha kolay. O kadar lig ve o kadar futbolcu var istenilen daha dogrusu Turklerden acik kalan kadrolar icin kolay bulunur yabancilar.

Ersan'i da alirsak sizin icin kotu bizim icin gayet iyi olacak. Cok fazla yerli falan da kalmadi alinacak Turkiye'den.

En azindan yerlilerin 3'u falan cok ust duzey olmali ve mevkilerinin en iyileri olmali. Servet ve Balta falan saymiyorum kotuler ki bence gitmeleri gerekir bizden fakat yerli olarak onlardan da iyisi yok ve milli takimdalar. BJK'de su anda yerli olarak mevkisinin iyisi olan bir tane bile oyuncu yok herhalde.

Biz en azindan kadronun kotu oldugunu kabulleniyoruz ve cogu seyi kadro kalitesizligine bagliyoruz. Sizin kadro inanilmaz dengesiz. O kadar kotu gecmesine karsin bu yil cok fazla puan farki yok aramizda ve biz daha avantajliyiz gelecek yil icin. Artik biliyoruz isimler oynamiyor cok iyi bir Turk iskelet kadro kurulmasi gerekiyor vs. vs. Besiktas kadrodan daha cok farkli seylere bagliyordur basarisizligini. Genel olarak kadrolar kotu ve iyi yerliler daha cok bizle Fener arasinda paylasildi gibi su an. Arda ve Selcuk gibi cok iyi iki futbolcumuz var onlar da Volkan ve Emre, Topuz falan falan var. Besiktas'da yerli kalitesi cok kotu. Yerli kalitesi kotu oldugu surece yabanci kalitesi istedigi kadar iyi olsun sonuc degismiyor.

Inler'i alan bir adim one gecer eger alabilirse birisi. Drogba'dir Forlan'dir vs. vs. onlardan bile daha onemli bir transfer bence Selcuk transferinde oldugu gibi. Yildiz bir sekilde bulunur Drogba olmaz digeri olur biraz da fazla paraya bakar bu isler fakat yerli kalitesi cok cok daha onemli su anda ki en az 5 kisi olmali yerli.

Selcuk kalirsa Arda ve Yekta, Kazim insanlar begenmiyor fakat iyi istatistikleri var, Sabri ne kadar cok begenmesem de Turkiye icin iyi bir sag bek, Inler ve Ersan falan da katilirsa yerliler de bir standarti yakalariz yabanci transferi daha kolay. O kadar lig ve o kadar futbolcu var istenilen daha dogrusu Turklerden acik kalan kadrolar icin kolay bulunur yabancilar.

Ersan'i da alirsak sizin icin kotu bizim icin gayet iyi olacak. Cok fazla yerli falan da kalmadi alinacak Turkiye'den.

En azindan yerlilerin 3'u falan cok ust duzey olmali ve mevkilerinin en iyileri olmali. Servet ve Balta falan saymiyorum kotuler ki bence gitmeleri gerekir bizden fakat yerli olarak onlardan da iyisi yok ve milli takimdalar. BJK'de su anda yerli olarak mevkisinin iyisi olan bir tane bile oyuncu yok herhalde.

Besiktas taki Turk oyuncularin kalite azligi konusunda senle ayni fikirde olmamiza ragmen bu yilki lig performansi gorusune katilmiyorum.

En basta haftada 3 mac yapan Besiktas ilk yari bitiminde 24 tane sakat verdi ,burda tff ve hakmlerin vurdumduymazligi ve ayrica kollanan bazi takimlarin varligi da azimsamiyorum.

Rakip Fener ise ligin basinda butun kupalardan elenmis ,Turkiye kupasinda yeni malatyaya yenilmis,haftada tek mac ruzgar esince faul calinan bi aleks ligi cezasiz bitiren emre

GS ise,yonetimdeki karmasadan futboldaki agirligini koyamadi stadddi suydu buydu derken aslinda bu siralama Gs icin normal bi yer olmadi bence.

Bu sene sampiyonlar ligi ve Turkiye ligini Fenerin nasil goturecegini gorecegiz,yoksa benim gozumde Fenerin basarisi diye bi faktor yok aslinda ama oylede boylede sampiyon oldularmi evet.

Biz en azindan kadronun kotu oldugunu kabulleniyoruz ve cogu seyi kadro kalitesizligine bagliyoruz. Sizin kadro inanilmaz dengesiz. O kadar kotu gecmesine karsin bu yil cok fazla puan farki yok aramizda ve biz daha avantajliyiz gelecek yil icin. Artik biliyoruz isimler oynamiyor cok iyi bir Turk iskelet kadro kurulmasi gerekiyor vs. vs. Besiktas kadrodan daha cok farkli seylere bagliyordur basarisizligini. Genel olarak kadrolar kotu ve iyi yerliler daha cok bizle Fener arasinda paylasildi gibi su an. Arda ve Selcuk gibi cok iyi iki futbolcumuz var onlar da Volkan ve Emre falan var. Besiktas'da yerli kalitesi cok kotu. Yerli kalitesi kotu oldugu surece yabanci kalitesi istedigi kadar iyi olsun sonuc degismiyor.

Yerli kaliteniz Beşiktaş'a göre biraz daha yukarda olsa da, özellikle Arda giderse çok sıkıntı yaşayabilirsiniz. Türkiye için 10 üzerinden 10 denecek iki tane yerliniz var Arda ve Selçuk. Fenerbahçe'de Volkan, Gökhan, Emre ve Mehmet bu kategorideler. Beşiktaş'ta kimse yok.

Ben açıkçası her üç takımda oynaması en muhtemel 5 Türk futbolcuyu yan yana yazdığımda Fenerbahçe lehine bariz fark görüyorum. Tabi geçen yıla oranla aradaki makas kapanacak ama Fenerbahçe halen daha 1 adım önde olacak sanki.

Fenerbahçe: Volkan, Gökhan, Serdar, Mehmet, Emre

Galatasaray: Sabri, Servet/Ersan, Selçuk, Kazım, Arda

Beşiktaş: Cenk, İ.Toraman, Egemen, İsmail, Necip

Yerli transferinde pek fazla hareket şansınız olmadığı için yabancı oyuncularınız büyük önem kazanıyor. Eğer Lugano, Santos, Alex ve Niang sınıfında (Türk oyuncular için dediğimiz gibi 10 üzerinden 10 diyelim) yabancılar alabilirseniz mesela Kallström, Drogba, Frey gibi (Elmander bu sınıfa dahil değil bana göre), iki takımın kadro kalitesi belli ölçüde dengelenmiş olur.

Yalnız yine de işiniz hiç kolay değil, oturmuş ve eksik bölgelerini güçlendirmiş bir ekibin karşısına yeni kurulmuş bir takım olarak çıkacaksınız. Uyum yakalayıp, takım olmak önemlidir futbolda, öyle 3-5 ayda da olmaz kolay kolay. Şampiyonluk yolunda en büyük handikabınız bu olacaktır. Her şeyden önce sabırlı olmanız lazım.

Yerli kaliteniz Beşiktaş'a göre biraz daha yukarda olsa da, özellikle Arda giderse çok sıkıntı yaşayabilirsiniz. Türkiye için 10 üzerinden 10 denecek iki tane yerliniz var Arda ve Selçuk. Fenerbahçe'de Volkan, Gökhan, Emre ve Mehmet bu kategorideler. Beşiktaş'ta kimse yok.

Ben açıkçası her üç takımda oynaması en muhtemel 5 Türk futbolcuyu yan yana yazdığımda Fenerbahçe lehine bariz fark görüyorum. Tabi geçen yıla oranla aradaki makas kapanacak ama Fenerbahçe halen daha 1 adım önde olacak sanki.

Yerli transferinde pek fazla hareket şansınız olmadığı için yabancı oyuncularınız büyük önem kazanıyor. Eğer Lugano, Santos, Alex ve Niang sınıfında (Türk oyuncular için dediğimiz gibi 10 üzerinden 10 diyelim) yabancılar alabilirseniz mesela Kallström, Drogba, Frey gibi (Elmander bu sınıfa dahil değil bana göre), iki takımın kadro kalitesi belli ölçüde dengelenmiş olur.

Yalnız yine de işiniz hiç kolay değil, oturmuş ve eksik bölgelerini güçlendirmiş bir ekibin karşısına yeni kurulmuş bir takım olarak çıkacaksınız. Uyum yakalayıp, takım olmak önemlidir futbolda, öyle 3-5 ayda da olmaz kolay kolay. Şampiyonluk yolunda en büyük handikabınız bu olacaktır. Her şeyden önce sabırlı olmanız lazım.

Seni sevdim Fenerli de olsan olaylara objektif bakıyorsun.

İbrahim Mehmet Topuz 10 üzerinden 10luk bir oyuncu değil. Ayrıca Kazım ilk 11 oynamayacak. Gökhan İnler gelirse eğer sizin 1-2 admın önünüze geçmiş oluruz.

Ayrıca yabancılardan 10 üzerinden 10luk dediklerinin hiçbiri de öyle değil. 10 üzerinden 9luk yani :)

Besiktas taki Turk oyuncularin kalite azligi konusunda senle ayni fikirde olmamiza ragmen bu yilki lig performansi gorusune katilmiyorum.

En basta haftada 3 mac yapan Besiktas ilk yari bitiminde 24 tane sakat verdi ,burda tff ve hakmlerin vurdumduymazligi ve ayrica kollanan bazi takimlarin varligi da azimsamiyorum.

Rakip Fener ise ligin basinda butun kupalardan elenmis ,Turkiye kupasinda yeni malatyaya yenilmis,haftada tek mac ruzgar esince faul calinan bi aleks ligi cezasiz bitiren emre

GS ise,yonetimdeki karmasadan futboldaki agirligini koyamadi stadddi suydu buydu derken aslinda bu siralama Gs icin normal bi yer olmadi bence.

Bu sene sampiyonlar ligi ve Turkiye ligini Fenerin nasil goturecegini gorecegiz,yoksa benim gozumde Fenerin basarisi diye bi faktor yok aslinda ama oylede boylede sampiyon oldularmi evet.

Bu sakatlik falan ayri bir problem ve hani etken de ne kadar etken. Bizde de Baros gitti sonrasinda Kewell gitti Arda gitti sakatliklar vs. vs. Gecen sezon ve bu sezon cogu sakatlandi. Bu biraz da kadro derinligi ile alakali. Baros icin her zaman o risk var yapmamiz gereken o riski azaltmak yapilacak transferlerle. Sizde de bence Q7 tasiyor bu riski gene Guti de tasiyor. Zaten cogu macta 60'dan sonra falan dusuyordu en azindan benim izledigim maclarda Guti. Q7 Ugur Meleke yazdi bir ayaginda problem var diye. Yildizlarin boyle de sorunlari oluyor. Tabi Barcadir Madriddir Manudur ordaki yildizlar ile bizim yildizlar arasinda baya bir fark var. Kucuk yildizlar bizimkiler.

Fener konusunda katiliyorum. Asil kiyaslanma yeri Avrupa olacak ve cok fazla basarili falan da olacagina inanmiyorum Avrupa'da. Turkiye ligi gibi olmayacak sonucta.

Emre'dir Lugano'dur ki benim gozumde cirkef oyuncular Avrupa'da yapamayacaklar aninda gorurler kartlari. Alex yatip topu eline aldiginda karsi takim alir faulu. Aziz Yildirim hakem falan azarlayamaz. Asil orda gorulecek hersey.

Guti iyidir de iste bir Hagi degil bir Alex de degil isin acigi. Cok elini tasin altina koyacak gibi durmuyor daha cok parasinda gibi geldi bana. Hani Hagi cok sey katti futbolcu yetistirdi Alex bunu yapmasa da kac yildir Fener'i surukluyor Guti bu tarz degil gibi geldi bana. Q7 kotu diyemem fakat bazen o da seyirciye oynuyor ve bu hatayi biz de yapiyoruz iki hareket yapiyor oww. Resmen bir macta bilerek kart gordu seyirci gene wow oww. Bu hatayi biz de yapiyoruz. 10 mac oynamiyor iki mac iyi oynuyor wowww oww falan biz de yapiyoruz.

Kesimal yasi genc ve buyuk takimda oynamadigindan hemen iyi yerli kategorisine sokmamak gerekir bence. Servet de defans ve milli takim kriterse orda daha fazla oynuyor.

Volkan-Gokhan-Mehmet ve Emre'ye katiliyorum. Bizde de Arda ve Selcuk ust duzey. Yekta'dir Kazim'dir gelirse Ersan'dir bir sekilde Servet falan begenmesem de gene Sabri cok iyi bulmasam da bir yerli standarti olacak. Cok fazla fark yok gibi Fener lehine ama cok bariz bir fark yok gibi.

Bu arada Elmander'e ben guveniyorum. Bizim forumda falan da cok siradan gibi falan konusulmuyor ama Elmander bence Turkiye ligi icin uygun birisi. Yabancilardan zaten tek elde var Baros acikcasi. Onda da sakatlik problemleri var. Kallstrom dedigin gibi kaleci ve stoper falan etkili olacak. Ben Fener'in yabancilarini acikcasi yeterli bulmuyorum. Yobo iyi Lugano iyi fakat Stoch olsun Dia olsun Christian falan olsun Guiza'dir vs. vs. Fener'in de yabanci kalitesi iyi degil. Niang iyidir Turkiye icin. Zaten acik bir gercek varki Fener'i de Alex surukluyor Turkiye'de. Sizin icin kilit seneye gene Alex olacak bence.

Dedigin kadronun alisma sorunu olacak fakat sadece lig olacak. Ilk 2'ye girer ve cekirdek bir kadro kurarsak ki Kallstrom, kaleci stoper falan haberleri sonrasinda Selcuk transferi, Yekta falan da var bir sekilde kampi da erken acacagiz falan cok sorun olmaz gibi.

Benim en cok istedigim transfer Inler. Onu alirsak gercekten one geceriz. Alamazsak bile ismi gecen yabancilar bir sekilde acigi kapattirir tabi alirsak onlari da. Gene gider Stancuvari adamlar alirsak seneye gene gider bizim icin fakat yonetim akillanmis gibi iyi hamleler yapti su ana kadar.

nba in gözü yaşlı ersan gülüm beşiktaşlı pardon nasıldı.

Sene başında bizde biraz hataya düştük açıkcası kadro çok iyi falan ama ilk dönemin sonunda sakatlardan 11 çıkarıyorduk can sıkıntısından schusterin kondisyoneri yüzünden, türkiye şartlarında cenk ismail necip gibi genç yetenekli oyuncular var toraman rüştü gibi tecrübelilerde var ama bir arda gibi bir gökhan gibi değiller daha çalışmaları lazım.Bizim gördüğümüzü yönetimde görmüş olacakki yerli transfere ağırlık verildi.Artık iyi yabancıyı g.antep bile alabiliyor yerli kısmı çok önemli.Dengesiz bir kadroydu Ali Ecenin değimi gibi 'Ön taraf barca arka taraf almeria'

Kim oynamış o zaman :asd:

ilk dönemin sonunda 15 olmuştu sakatlardan 11 bile kurmuştum :)

Bu sakatlik falan ayri bir problem ve hani etken de ne kadar etken. Bizde de Baros gitti sonrasinda Kewell gitti Arda gitti sakatliklar vs. vs. Gecen sezon ve bu sezon cogu sakatlandi. Bu biraz da kadro derinligi ile alakali. Baros icin her zaman o risk var yapmamiz gereken o riski azaltmak yapilacak transferlerle. Sizde de bence Q7 tasiyor bu riski gene Guti de tasiyor. Zaten cogu macta 60'dan sonra falan dusuyordu en azindan benim izledigim maclarda Guti. Q7 Ugur Meleke yazdi bir ayaginda problem var diye. Yildizlarin boyle de sorunlari oluyor. Tabi Barcadir Madriddir Manudur ordaki yildizlar ile bizim yildizlar arasinda baya bir fark var. Kucuk yildizlar bizimkiler.

Fener konusunda katiliyorum. Asil kiyaslanma yeri Avrupa olacak ve cok fazla basarili falan da olacagina inanmiyorum Avrupa'da. Turkiye ligi gibi olmayacak sonucta.

Emre'dir Lugano'dur ki benim gozumde cirkef oyuncular Avrupa'da yapamayacaklar aninda gorurler kartlari. Alex yatip topu eline aldiginda karsi takim alir faulu. Aziz Yildirim hakem falan azarlayamaz. Asil orda gorulecek hersey.

Guti iyidir de iste bir Hagi degil bir Alex de degil isin acigi. Cok elini tasin altina koyacak gibi durmuyor daha cok parasinda gibi geldi bana. Hani Hagi cok sey katti futbolcu yetistirdi Alex bunu yapmasa da kac yildir Fener'i surukluyor Guti bu tarz degil gibi geldi bana. Q7 kotu diyemem fakat bazen o da seyirciye oynuyor ve bu hatayi biz de yapiyoruz iki hareket yapiyor oww. Resmen bir macta bilerek kart gordu seyirci gene wow oww. Bu hatayi biz de yapiyoruz. 10 mac oynamiyor iki mac iyi oynuyor wowww oww falan biz de yapiyoruz.

Dusuncelerine genelde katilmakla birlikte,misal Turkiyeye gelen en azindan Alexin veya Haginin bolgesinde oynayan futbolcular bu 2 oyuncuyla karsilastiriliyor basari bakimindan hakli olarak cunku ikiside cok basarili.

Ama burda bir seyler unutuluyor veya bile bile soylenmiyor misal,Alex bu yiila beraber Turkiye liginde kacinci senesini doldurdu?

Gutinin ilk senesi Turkiye liglerinde, o zaman bakalim Alex geldigi ilk yilindaki performansi nedir?

Guti toplam 37 mac oynamis ve bunlarda,11 gol ve14 asist yapmis.

Alexin ilk yil performansi Gutiden iyiyse haklisiniz derim yoksa degildir benim gozumde..

Kariyerine ise hic girmiyorum zaten.

Q7 ye gelince,eger Besiktas 5 cilige oynuyor stad son maca kadar full cekiyorsa bunun sebebi q7 didir.

Elinizde bi oyuncu var ve her an her sey yapabilir ki attigi gollerin tamami mukemmel goller neredeyse size q7 nin klibi izlemenizi tavsiye ederim eger gercekten futbol izleyicisi isek onda futbolun butun guzelliklerini gorebiliriz,bakiniz:YouTube - ‪Ricardo Quaresma

Ugur meleke doktormu bilemem ama benim izledigim q7 de herhangi bi sakatlik yok.

Gutinin ilk senesi Turkiye liglerinde, o zaman bakalim Alex geldigi ilk yilindaki performansi nedir?

Guti toplam 37 mac oynamis ve bunlarda,11 gol ve14 asist yapmis.

Alexin ilk yil performansi Gutiden iyiyse haklisiniz derim yoksa degildir benim gozumde..

24 gol 16 asist. :eek:

Sadece Türkiye Ligi rakamları. :eek:

Ersan'dan girip Fener-BJK sidik yarışına kadar gelmiş konu.

Neyse Ersan için Demirören bugün Ünal Aysal'dan rica minnet izin almaya çalışıcakmış.Ünal Aysal izin verirse Demirörene BJKyle imzalar aksi taktirde bize hayırlı olsun.

Kim oynamış o zaman :asd:

A2 den oyuncu alindi ,24 sakat ilk yari bitimi itibariyle konustugum rakam,misal 2 ay q7 sakatken,guti 4 hafta,ferrari hep sakat,sivok bir var bir yoktu,ekrem yine aynen sakat,bobo keza yine 4 mac ust uste oynadi sakatlandi.Velhasil kelam Besiktas bi ara ilk 11 i kuramadi diyebilirim.Defansda, orta sahada, forvettde a2 den oyuncu oynatti schuster garibim. Zaten onun basarisiz olmasida biraz bu yuzdendi sanirim.

Üst Alt