Erzurumspor Önce 'Şaibe' Dedi, Sonra Kadro Dışı Bırakıp Sözleşmesini Feshetti! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Erzurumspor Önce 'Şaibe' Dedi, Sonra Kadro Dışı Bırakıp Sözleşmesini Feshetti!

1230184.jpg
Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Kayserispor ile oynadığı karşılaşmada yine Kayserispor'dan kış transfer döneminde kiraladığı Jaw Ackah'ın süresiz kadro dışı bırakıldığını açıkladı. Oyuncunun sözleşmesinin feshedileceğini belirten Erzurumspor, olay nedeniye hem TFF Etik Kurulu'nu hem de mahkemeleri göreve çağırdı.​
Erzurumspor'dan yapılan açıklamada, "Süper Lig'de 2020 - 2021 sezonu devre arası transfer döneminde Kayserispor'dan kadromuza kiralık olarak dahil ettiğimiz Jaw Ackah isimli oyuncunun takımımız için oldukça önemli olan Kayserispor maçında 35. dakikada kırmızı kart görmesi sebebiyle oyuncu, süresiz kadro dışı bırakılmıştır ve sözleşmesi feshedilecektir" denildi.​
Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını belirten Doğu ekinin açıklaması şöyle devam etti: "Türk futbolunda hala bu tür futbol dışı, her türlü şüpheyi içerisinde barındıracak gelişmelerin olması futbolumuzun bu halde olmasının en büyük sebebidir. Gerek Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu gerekse yüce Türk mahkemelerine bugünkü maçta milyonlarca sporseverin gözü önünde yaşanan şaibe (!) sebebiyle suç duyurusunda bulunacağız.. Büyük Erzurumspor camiası tepki göstermekte haklıdır, gereken yapılacak-tır.. Bu olayın takipçisi olarak her türlü hukuki girişimler yerine getirilecektir."​

Mesut Bakkal: "Sorumsuz adam"​

Erzurumspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Ackah'ı suçladı. "Sorumsuz bir adam yüzünden yaklaşık bir saat inanılmaz mücadele eden futbolcularımı kutluyorum" diyen Bakkal şöyle konuştu: "Futbolcularım hiç taviz ve gol pozisyonu vermeden maçı bitirdiler. Maçtan önce Ackah'ı uyarmıştım. Böyle bir olay yaşandı ve bu tabii ki en büyük cezayı alacak çünkü bu camia kişisel hatalar yüzünden çıkışı yakalamışken böyle bir takım 10 kişi bırakılmaz" diye konuştu.​

Ligde kalmak için en önemli rakiplerinden birinin topçusunu kiralık olarak almak da ayrı komedi. Demek ki onlar bile yeterli görmemiş bu adamı. Olaya gelince kim suçlanıyor onu anlamadım oyuncu para mı almış yani olayın Kayseriyle bağlantısı var mı

Üst Alt